קודר, אפור ומדכא

ליגת העל: כמו מזג האוויר בחיפה, גם הכדורגל שסיפקו לנו מכבי חיפה ובית"ר ירושלים היה כרגיל משעמם ואפור. עוד 0:0 למאזן של ליגת העל בעוד משחק שייכנס למאזן של עונה עלובה במיוחד

יום שני 22 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT
מכבי חיפה ובית"ר ירושלים נפרדו הערב בתיקו מאופס בעוד משחק שענה להגדרה "משחק עונה" וסיפק לנו עוד שיעמומון טיפוסי לליגה שלנו. חיפה התכוננה למשחק הזה ורצתה לנצח כדי לעשות עוד צעד ענק לעבר תואר האליפות, אבל סיפקה עוד משחק מאכזב מאוד ואם זו האלופה הבאה שלנו זה רק מראה על רמתה של הליגה שלנו. 

בהתחשב בהרכב החסר בית"ר דווקא שיחקה לא רע והיתה טובה יותר מחיפה, בעיקר במחצית השנייה. משחק גדול של גרשון ובנאו בחוליית ההגנה סיכל את כל ההתקפות הירוקות בקלות. ספק אם התיקו הזה יעזור לבית"ר, שכנראה תיפרד מהאליפות העונה, אך לפחות היא הוכיחה לעצמה שהיא אינה נופלת מחיפה, שמתקשה העונה דווקא בביתה ולא הצליחה לנצח העונה אף קבוצת צמרת.

חיפה כנראה תזכה השנה באליפות בסופו של דבר וזה רק מראה על רמתה של הליגה שלנו, ליגה שבה קבוצה כל כך בינונית היא האלופה. והעתיד לא נראה וורוד יותר.

מחצית ראשונה

המשחק החל בסערה, עם הזדמנויות לשני הצדדים. ברק יצחקי היה קרוב מאוד להעלות את בית"ר ליתרון אחרי 8 דקות כשהשכיב בלם חיפאי ובעט בשמאל, אך חלש והחוצה.

חיפה הגיבה עם התקפות בעיקר מצד שמאל, אך המסירות שהכניס מסיללה לא היו מדוייקות ואיפשרו להגנת בית"ר להרחיק.

ההגנה של בית"ר נראתה מצויין בעיקר בגלל משחק טוב מאוד של שמעון גרשון, שחיסל את כל ההתקפות הירוקות. אייל משומר, שהחליף את חרזי בהרכב קיבל כמה כדורים טובים בצד ימין אך היה חלוד מאוד ואיבד אותם.

חצי שעה מפתיחת המשחק חיפה הגיעה למצב המסוכן הראשון שלה, כאשר רפאלוב זכה מן ההפקר ומצא עצמו באחד על אחד מול שמעון גרשון, שהמשיך את המשחק הנהדר שלו ובלם את רפאלוב.

כעבוד דקה בעיטה מסוכנת מאוד של ברק יצחקי מהעבר השני נהדפה לחוץ ע"י אדרי, שנדרש להרבה עבודה במחצית הראשונה.

דווקא בית"ר היתה קרובה יותר להבקיע לקראת סוף המחצית הראשונה. בדקה ה-41 מצא עצמו ברוכיאן מול מסיללה בצד ימין, הוא עבר את המגן בקלות, אך שלח כדור חלש ברגל ימין החוצה.

המחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים ועם אכזבה מסויימת בעיקר מצד הירוקים שלא סיכנו כמעט את שערו של קאלה.

מחצית שנייה

אם אוהדי חיפה קיוו שהקבוצה שלהם תעלה בסערה למחצית השנייה הם התבדו. דווקא בית"ר השתפרה והיתה מסוכנת מאוד. בצד השני שמעון גרשון המשיך להצטיין ולבלום את כל התקפות חיפה.

בדקה ה-55 פריצה מצויינת של בן שושן מצד ימין הסתיימה בבעיטה חזקה, שאותה אדרי הדף בקושי לקרן. חיפה הרחיקה את הקרן הישר לרגלו של פרננדס שהפציץ מהאוויר וסחט עוד הצלה של אדרי, שמנע לבדו מבית"ר להבקיע.

באמת שרצינו לכתוב משהו על המחצית השנייה, אבל עושה רושם ששתי הקבוצות פשוט הסתפקו בתיקו המאופס. גם ארבייטמן שנכנס לשחק במקומו של רפאלוב המאכזב, לא מצא את עצמו מול ההגנה החזקה של בית"ר.

בדקה ה-77 פאנטיני פרץ מצד שמאל ויכל למסור לקטן שהיה פנוי לגמרי, אבל פאנטיני במשחק איום שלו מסר שקוף והגנת בית"ר חילצה בקלות.

מכבי חיפה: אדרי, משומר, מיימון, קרופניק, מסיללה, קולמה, כיאל, גולסה, קטן, רפאלוב, פאנטיני.

בית"ר: קאלה, קוזוקין, גרשון, בנאדו, זיו, עידן טל, ברוכיאן, פרננדס,זנדברג, יצחקי, בן שושן.

שופט: אסף קינן

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק