סנסציה: מכבי הודחה מהגביע

פיני גרשון התלונן על שיטת הגביע, שלפיה אין משחק גומלין והוא ידע למה. מכבי ת"א הפסידה בנהריה 99:85 והודחה באופן סנסציוני מהגביע. תואר אחד כבר הלך לפיני גרשון וחניכיו

יום שני 22 דצמבר 2008
שלמה חסיד
סנסציה בעין שרה. מכבי ת"א הפסידה הערב 99:85 בנהריה והודחה מגביע המדינה כבר בשלב שמינית הגמר. פיני גרשון כבר מאבד תואר ראשון עם מכבי וזה לא דבר של מה בכך באימפריה הצהובה. בחלומות הכי גרועים שלהם לא האמינו אנשי מכבי שהם יאבדו את הגביע בשלב מוקדם כל כך, בטח לא אחרי שמינו את פיני גרשון כמאמן.

אותו גרשון, שפתח את הקדנציה שלו כמאמן מכבי עם ניצחונות אסטרונומיים על ראשון ואשקלון, הפסיד כזכור במשחק הקודם שלו בליגה לבני השרון והיום הוא הפסיד במשחק על הכסף ומאבד תואר ראשון עם מכבי. זהו התואר הראשון שפיני מאבד כמאמן מכבי, שמאבדת תואר חמישי בתוך שנה.

יעקב ז'ינו, שכבר היה בדרך החוצה מנהריה בעקבות פתיחת עונה רעה מאוד, רושם את אחד מהישגי השיא בקריירת האימון שלו כשהוא מנצח את מכבי ת"א הגדולה של פיני גרשון. נהריה שוב הוכיחה שגם מכבי של פיני היא בהחלט פגיעה ואחרי פיגור במחצית היא התפוצצה על מכבי במחצית השנייה כשעל המקהלה הסגולה מנצחים טוני ווישהאם עם 19 נקודות, רון לואיס עם 21 נקודות וארון מגי עם 25.

מהלך המשחק
 

פתיחת המשחק היתה שייכת לנהריה, שפתחה בסערה, אך מכבי חזרה מהר מאוד לעניינים בעיקר בזכות יכולת מצויינת של גרין מתחת לסלים, שהוריד את מכבי להפסקת הרבע הראשון ביתרון 19:23. מכבי כבר הצליחה לברוח ברבע השני בזכות דקות טובות של ארויו ואליהו, אולם נהריה הגיבה בריצת 0:8 וצימקה ל-44:40 בלבד. מכבי לחצה על הדוושה וירדה למחצית ביתרון מזערי של 45:49

הרבע השלישי היה כולו של נהריה, שהפכה את הקערה על פייה. דקות אדירות של אוחיון, ווישהאם ומגי הובילו את נהריה לרבע מדהים שבו היא קלעה 24 נקודות לעומת 12 בלבד של מכבי וסיימה את הרבע ביתרון 61:69. מכבי פתחה את הרבע הרביעי בסערה עם פתיחה חזקה של 2:7 אבל שוב ווישהאם היה זה שהחזיר את נהריה ליתרון מבטיח. מרקוס בראון היה זה שהחזיק את מכבי ברגעי ההכרעה. טוני ווישהאם עם סל קריטי 3 דקות לסיום העלה את נהריה ליתרון 76:86. מכבי איבדה כדור ומהלך של סל ועבירה של מגי גמר את הסיפור למעשה עם 76:89. המשחק הפך לפרוטוקול עד לסיום והתוצאה הסופית המדהימה 85:99 לנהריה. מכבי מודחת מהגביע.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק