מכבי רמת חן זכתה בגביע

גמר גביע המדינה לנשים: סיום מדהים למשחק ענק, כאשר אייבורי לאטה קלעה סל ניצחון שהעניק גביע היסטורי למכבי רמת חן, שגברה בנקודה 71:72 על אלקטרה רמה"ש. דגן: אני בטירוף. לאטה: זה מדהים

יום חמישי 25 דצמבר 2008
שלמה חסיד

לא יאומן כי יסופר, היסטוריה בגמר גביע המדינה לכדורסל נשים, כאשר מכבי רמת חן גברה 71:72 על אלקטרה רמת השרון בזכות מהלך מבריק בסיום של אייבורי לאטה כוכבת המשחק, שהעניקה גביע לאחר 25 שנות בצורת.

ברבע הראשון
דווקא רמת חן שלטה וסיימה אותו בהפרש של 2 נקודות בלבד (18:20), אולם ברבע השני רמת השרון הפכה את התוצאה סואץ ופרקינס העלו את הקבוצה ליתרון 6 במחצית (35:41). 

ברבע השלישי לא השתנה הרבה ואפילו ראינו יתרון דו ספרתי של רמת השרון, שירדה ביתרון 13 בסיומו (46:59). למרות זאת החגיגות של רמת השרון עדיין לא החלו ברבע האחרון, כאשר 3 דקות לסיום הצליחה מכבי רמת חן לצמצם ל-3 בלבד (62:65). אייבורי לאטה המצויינת צלפה שלשה מהסרטים והשוותה את התוצאה ל-65:65.

ההגנה של רמת חן שמרה מצויין, מה שהוביל את ג'יימס לקלוע מהצד השני ולהעביר יתרון של רמת חן בזמן קריטי (65:67). 40 שניוןת לסיום רמת השרון נותרה בתמונה עם פיגור של נקודה (69:68). 

18 שניות לסיום לאטה נגשה אל הקו והחטיאה זריקה אחת (68:70). הסיום היה אחד הטובים שנראו בכדורסל השנה בישראל, כאשר קולודני קלעה שלשה 10 שניות לסיום והגביע היה נראה אצל רמת השרון (70:71), אבל מהלך אצילי, אבירי ואמיץ של לאטה המצויינת, כניסה לסל וקליעה מטורפת העניקה גביע היסטורי למכבי רמת חן - 71:72 בסיום. 

דגן: אני בטירוף. לאטה: לקחתי את הכדור פנימה כי התבקשתי

עדני דגן, מאמנה המאושר של מכבי רמת חן "אני בטירוף, אין ספק. ידעתי שיש אנרגיות טובות, מה ששלנו שלנו. אחותי ביקשה ממני, מחר יום השנה לאימא שלי, וקיוותי להביא לה גביע וזה אכן הגיע. עכשיו אנחנו בהחלט לא מפחדים לדבר על האליפות ולחגוג דאבל היסטורי". 

כוכבת המשחק וקולעת סל הניצחון, אייבורי לאטה: "אני באמת לא יודעת איך זה קרה, הגעתי למשחק כרגיל, ידעתי שצריך לשחק חזק וטוב. לקחתי את הכדור פנימה כפי שהתבקשתי וקרה מה שקרה". 

קפטנית רמת השרון, זהבי אמרה בסיום: "זה מדהים, אני מתרגשת. מגיע מאוד מאוד לאגודה הזאת, אנחנו שמחים להיות כאן בגמר. אני אסיים את העונה אני אולי אפרוש, אבל אשאר בכדורסל. אין לי ויכוח עם עדני, הוא הבטיח שאחייך היום והוא קיים".

אורנה אוסטפלד, מאמנה של אלקטרה רמה"ש: "היה לנו הרבה בעיות עם עבירות של בחורות. נעמי הייתה צריכה לקחת את המשחק על הכתפיים שלה, הם גנבו לנו את המשחק, זה סודו של המשחק הוא הפכפך ולפעמים גם מפסידים בנקודה". 

גם שמעון פרס, נשיא המדינה התייחס למשחק בסיום: "היה משחק מרתק, הם שיחקו בגאונות בסיום. היה תענוג לראות אותו, הם לא ויתרו עד הרגע האחרון. זה מראה שאף אחד לא היה מוכן לוותר על המשחק, הרוח הקרבית האמיתית והספורטיבית. אחד המשחקים היפים ביותר. זה מראה שאסור לוותר על רגע כאן".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק