עוברים לי סרטים בראש

לפני שנה התקשתה מכבי ת"א לנצח בחצי גמר הפיינל פור את בני השרון. ארז כץ שהחטיא אז את הזריקה המכרעת נזכר: "זו הייתה זריקה קשה. אם הכדור היה נכנס, זה היה עניין של מזל. בפעם הבאה כבר אקלע"

יום שלישי 19 מאי 2009
שלמה חסיד

 גל מקל, בריאן רנדל, בריאן רוברטס, אבישי גורדון, אלישי כדיר, גוני יזרעאלי ושאר שחקני גליל/גלבוע, חלמו השבוע לעשות מול מכבי תל אביב את מה שרק שחקן אחד לפניהם הציח לעשות - לקלוע סל ניצחון במשחק שבו מכבי תל אביב מאבדת את האליפות (העונה זה את האפשרות לזכות באליפות).

מעט מאוד שחקנים זכו בקריירה לכבוד הזה של להגיע למצב של זריקה ונישול מכבי תל אביב מהאפשרות לזכות בתואר. למעשה, רק שלושה שחקנים זכו לכבוד ב-40 השנה האחרונות. ברד ליף בשߠת 1993 החטיא מחצי מגרש  במשחק הרביעי בסדרת חצי גמר הפלייאוף). דיקסון שקלע לפני כשנה , ועוד אחד -  ארז כץ.

בדיוק לפני שנה, בחצי גמר הפיינל פור ערכו מכבי תל אביב ובני השרון את הקרב על הזכות לשחק בגמר מול הפועל חולון. מכבי ۔ובילה 57:55 והכדור האחרון היה בידיו של מאיר טפירו מבני השרון להתקפה החשובה בקריירה שלו. אלא שטפירו התקשה להגיע למצב זריקה ומסר את הכדור לכץ. כץ יכל לעשות היסטוריה ולזעזע את הכדורסל הישראלי, יומיים לפני שדיקסון עשה זאת. אבל הכדור שזרק פגע רק בטבעת ולא ראה ۨשת. היום, שנה מאוחר יותר, הוא נזכר. כץ: "לא לכל שחקן יש הזדמנות להדיח את מכבי תל אביב מגמר הפיינל פור, אבל לי הייתה הזדמנות כזאת בשנה שעברה. האמת, עד היום רצים לי סרטים בראש לגבי הזריקה הזאת. אם הייתי מכניס אותה, היינו יכולים לעשות היסטוריה, לבעוט אתĠמכבי מהמשך המשחקים להגיע לגמר ואולי גם לקחת אליפות, אבל לרוע המזל הכדור יצא החוצה".

זה רק עניין של מזל?

"אני אומר לרוע המזל, כי בהחלט מדובר פה במזל. הרי זו הייתה זריקה קשה, כמעט התאבדותית, לא ממצב נוח, שאם היא הייתה נכנסת אפשר היה לרשום אסיסט לטובת אלילת המזל. אבל הכדור  יצא החוצה, ואנחנו סיימנו את העונה החלומית".

אני מניח שזו אכזבה גדולה

"האמת שזה לא נורא. כי כשאתה לא שחקן מכבי, לא קרה כלום אם לא לקחת אליפות. הרי עߕנה קודם, בחצי גמר הגביע, לקחתי זריקה דומה והיא נכנסה. הגענו לגמר והפסדנו. גם השנה לקחתי את הזריקה האחרונה נגד מכבי בליגה והכנסתי".

בדיעבד היית מעדיף שטפירו יזרוק?

"זה היופי בספורט. אתה לוקח סיכונים, ואז פעם מנצחĠופעם מפסיד. אנשים הם לא מכונות ואי אפשר בלחיצת כפתור להשיג סל. זו תמצית הספורט".

נניח בשנה הבאה אתה מגיע לאותו מצב

"אני סומך על עצמי שאם בפעם הבאה תהיה לי הזדמנות להשחיל סל ניצחון נגד מכבי שיוביל אותנו לגמר הפיינߜ פור – אני כבר אעשה את זה כמו גדול. אחרי הכול, הברק לא מכה פעמיים".
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק