טריפל, זו לא מילה גסה

בעיצומו של שבוע גדוש בספורט, הצבע הירוק מסוגל להתנוסס בעונה מדהימה גם בכדורגל וגם בכדורסל. ואיך שמכבי ת"א נראתה מול גליל/גלבוע? אייל כהן סבור שהכל בהחלט פתוח

יום רביעי 20 מאי 2009
אייל כהן

 הקבוצה ששמה עולה באוויר כעת לאחר הניצחון המדהים של מכבי היט חיפה על הפועל ירושלים וההעפלה לגמר, זוהי הפועל חולון, האלופה אשתקד. מכבי היט חיפה, עשתה̠את אותה דרך ארוכה של חולוניה, מהליגה השנייה, חזרה לליגה הראשונה, מעמד גמר הגביע, וכעת גמר האליפות כמובן מול מכבי ת"א בתוך 2 עונות בלבד.

אז הנה, פתאום משום מקום, אוהדי מכבי חיפה, שרובם גם כפופים לכדורגל ולכדורסל, יוצאים אט אט מהחורים וכעת יצטӨכו לפתוח את הארנק להוציא עשרות שקלים כדי להתייצב בגאון במעמד גמר הפיינל פור, שיערך ביום חמישי הקרוב. קטן עליהם.

עונה היסטורית כבר אמרנו? בכל זאת הגענו למרות הכל, לאחר עונה לא פשוטה, עם עליות ומורדות, תחושת אי ודאות של המאמן הראשי ואינספור תקלות בדרך, האליפות נראית קרובה מתמיד. בכדורגל לעומת זאת, העניינים קצת יותר בהירים, במיוחד לגבי זהות האלופה.

הדרמה שהייתה בהיכל נוקיה במעמד חצי הגמר הראשון, לא נראתה על מגרשי הכדורסל הרבה זמן. רבע אחרון מדהים של הפועל ירושלים, שהצליחה לחזור מכלום ואӣ להוליך וסיום עוד יותר דרמטי, שכפה הארכה והסיום ידוע. כעת זהו למעשה צו השעה של אוהדי מכבי חיפה, שחייבים אבל חייבים למלא את יציעי נוקיה ולא להותיר אותם בדד בצהוב. 


חגיגות במשחק העונה. "צריכים לפתוח את הארנק"

זוהי יכולה להיות העונה הגדולה של מועדון מכבי חיפה. גם דאבל היסטורי בעשור הנוכחי בענף הכדורגל וגם תואר אליפות בכדורסל וכפי שמכבי ת"א נראתה בחצי הגמר השני, זה אפשרי. הצהובים נראו חיוורים ולא מחוברים כלל, מספר מהלכים אגוצנטריים של שחקנים מסויימים הוליכו לניצחון מקרי בסיום.

מעמד הגמר הוא היסטורי ובאמת לא ידוע מתי זה יחזור (ע.ע הפועל חולון). חיפה מתעוררת לחיים ובעיקר בתחום החיובי של הספߕרט, אולי עיר הפועלים עוד תחזיר לעצמה את היוקרה שאיבדה לשכנתה מתל אביב. חיפה מתפתחת באופן חיובי במספר פרמטרים, של חינוך, טבע ושלווה פנימית, שמאופיינת לערי חוף בעולם כולו וכעת גם בענף הכדורסל, כן ירבו.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

1