מספר 23 עם הטובים עכשיו

הרבה שנים חיפשו בליגה הטובה בעולם יורש לשחקן הגדול בכל הזמנים, מייקל ג'ורדן. ۜלברון ג'יימס יש עוד דרך ארוכה לעשות עד שיהיה ג'ורדן אך את הצעד הראשון הוא עשה הלילה

שבת 23 מאי 2009
מערכת TELESPORT
ב-1989, לפני 20 ߩנה, כשלברון ג'יימס היה עולל בן 5, אירחה קליבלנד קאבלירס את שיקאגו בולס למשחק החמישי והמכריע בסיבוב הראשון של הפלייאוף.

מייקל ג'ורדן, שחקן צעיר ומבטיח, מספר 23 של שיקאגו, עלה לזריקה אחרונה מעל קרייג אילו מהקאבס וניצח לבולס ېת המשחק עם הבאזר 100:101 ואת הסדרה כולה 2:3.

זה היה סל הניצחון הגדול הראשון של מייקל ג'ורדן בנ.ב.א, עוד בטרם היתה לו טבעת אליפות על האצבע. סל הניצחון הראשון, מיני רבים שעוד יגיעו, של שחקן הכדורסל הגדול בהסטוריה. 

אותו סל של ג'ורדן זכה לכינוי "דה שוט" והיה למפורסם ביותר בתולדות הקליבלנד ארינה, אולמה הביתי של הקליבלנד קאבלירס, עד הלילה.ļ/a>  (לחצו על הלינק כדי לצפות בסל של ג'ורדן - דקה 5:20 בסרטון)


הלילה היה זה לברון ג'יימס, מספר 23 של הקאבס, שעלה לשלשה משוגעת, עם שניה אחת בלבד על השעון, קבר אותה על הפנים של היידו טורקוגלו והשאיר את הקאבס בחיים.
בסיום המשחק נעשתה ההשוואה המתבקשת בין סלי הניצחון של ג'ורדן וג'יימס. "הבחור ההוא כבר לא בליגה. מספר 23 משחק עם הטובים עכשיו" אמר לברון, רגעים ספורים אחרי שקלע את סל הניצחון הגדול הראשון שלו בליגה, בדיוק כמו ג'ורדןȠלפני 20 שנה.

"לא יכלנו להרשות לעצמנו ליפול ל-2-0, זו פשוט זריקה ענקית. עכשיו צריך להתכונן למשחק 3 ולסדר שם את העיניינים. אחרי הסל לא שמעתי כלום מלבד השאגות של האוהדים, הניצחון הזה מגיע להם. זוהי הזריקה הגדולה ביותר בקריירה שלי" סיכם קינג ג'יימס.

סטן ואן גאנדי, מאמן אורלנדו המאוכזב, אמר בסיום: "ההפסד הזה כואב מאוד. זה תמיד לא נעים להפסיד כמאמן אך כשאתה יודע שיכלת לעשות את ההבדל כמאמן ולא עשית זה כואב עוד יותר. הייתי צריך לשמור Ӑחרת על לברון במהלך האחרון. חבל, היינו צריכים לנצח".

תמונות: גטי-אימג'.

טלספורט בפייסבוק