משחק ללא קהל למכבי תא

הצהובים הועמדו לדין באשמה של התפרעות אוהדים וקריאות גזעניות במשחק הקבוצה מול בני סכנין, ויארחו את בני יהודה ברבע גמר גביע הטוטו ללא קהל

יום רביעי 31 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT

מכבי תל אביב עמדה הערב (רביעי) לדין בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל וספגה עונש של משחק ללא קהל וקנס של 10,000 שקלים, בעקבות התפרעות אוהדיה במהלך המשחק מול בני סכנין. הצהובים ירצו את העונש במשחק גביע הטוטו נגד בני יהודה.

בדו"ח של אלי חכמון, ששפט את המשחק בין מכבי ת"א לבני סכנין, צויין כי נקראו קריאות 'מחבל' ו-'שאהיד' לעברו של קשר סכנין, חאלד חליילה, ובנוסף נזרקה שקית שתיה לעברו של עוזר השופט, דני קרזיקוב, מיציע אוהדי מכבי ת"א.

בדיון עצמו, מנהל מכבי ת"א אבנר טויטו אמר: "הפירוש של 'שאהיד' הוא 'קדוש'. כשאוהדי סכנין צועקים כולם 'אללה הוא אכבר' זו לא גזענות? אני שומע דבר כזה ומייד מתכופף, כי מייד לאחר מכן מגיע הפיצוץ. זה מה שמחבלים עושים. אז למה את זה השופטים לא מציינים בדו"חות שלהם?" 

"אוהדי סכנין יודעים שמי שאומר 'אללה הוא אכבר' מתפוצץ אחרי זה, וקוראים את הקריאות האלה בכוונה, ובמקהלה בכל משחק, כדי לפגוע בנו היהודים. אנשים באים בשבת לכדורגל בשביל להשתולל ולהתפרע".

מנכ"ל הקבוצה, עוזי שעיה הוסיף: "אנחנו מגנים כל פעילות אלימה וכל התבטאות גזענית, ועשינו רבות בשנה האחרונה בפעילות הסברתית מול האוהדים. למרות מצבה הקשה של הקבוצה בעונה האחרונה, התנהגות האוהדים היתה ללא דופי, וזה האירוע הראשון ב'בלומפילד' מאז שאני מכהן כמנכ"ל הקבוצה".

"גם 'אבי נמני מת' זו קללה לא ראויה, וכמוה גם המילה 'רוצח', כשהיא מופנית כלפי שחקן זה או אחר. המילה 'שאהיד' לא באה לפגוע במוצאו או בדתו של השחקן, אלא נשמעת כמו כל התבטאות לא ראוייה אחרת. לדעתי המילה 'רוצח' חמורה יותר מ'שאהיד'".

הדיין אלחדיף טען: בואו לא נתמם. כולנו יודעים שהקריאה היתה גזענית, כי אם השחקן לא היה ערבי לא היו קוראים אותה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק