לא הגיוני לשחק כדורסל

אחרי ההחלטה הנבונה של אבי לוזון לדחות את משחקי ליגת העל בכדורגל, עולה השאלה מדוע משחקי ליגת הכדורסל יחודשו כבר בסוף השבוע הקרוב. אבנר קופל לא מתכוון להיכנע. חלק מראשי הכדורסל לא ממש מבינים אותו

יום שלישי 06 ינואר 2009
שלמה חסיד

ביום שבת הקרוב, כך החליט יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, לא ייערכו משחקי כדורגל בליגת העל. חובבי הכדורגל יוכלו להישאר בביתם ולנסות לדלות עוד פרטי מידע על חיילינו ברצועת עזה.

ההחלטה של לוזון התקבלה בהבנה אצל כל אנשי הכדורגל. לפניה עוד היו כמה שטענו כי יש לקיים משחקים, אולם איש לא חושב שלוזון נהג שלא בתבונה.

אלא שבשבת בשעה 20:30 יערך אירוע ספורט אטרקטיבי אחר. ליגת העל בכדורסל חוזרת עם משחקה של הפועל ירושלים מול עירוני נהריה. משחקי ליגת העל ימשכו ביום ראשון ושני, הקהל יגיע למגרשים. לאליצור אשקלון יתאפשר להחליף ביתיות. האיגוד ימשיך להתעקש על המשך קיום המפעלים האירופאים וחיילינו ימשיכו להילחם, להיפצע וחלילה להיהרג בעוד הכדורסלנים מנסים להטביע את כדור ברשת.

יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל, אבנר קופל מסביר: "אצלנו לא דוחים ולא מבטלים. כדורסל ישחקו פה כרגיל, רק בלי מעודדות  ואשקלון לא תארח בינתיים משחקים בביתה. היא תחליף ביתיות וזה פיתרון טוב".

אתה באמת חושב שיש טעם למשחקים?

"לא יכול להיות שנדרוש מקבוצה כמו לאריסה לבוא ואז נשבית את הליגה שלנו. רק אם תהיה דרישה חד משמעית לא לשחק, אז לא נשחק. חשוב לנו להעביר מסר שהמשחקים ממשיכים כסדרם".

מה אתה אומר על ההחלטה של לוזון?

"אני לא הייתי מבטל גם את משחקי הכדורגל".

כידוע, לא מעט מתושבי הצפון מזדהים עם תושבי הדרום בעקבות המצב. אולם גליל/גלבוע, קבוצה שמייצגת אזור  שספג לא מעט רקטות מהחיזבאללה לפני שנתיים וחצי, תארח ביום ראשון את אליצור קרית אתא. מאמן הקבוצה עודד קטש מבין את הבעיתיות: "אני חושב שאם יחליטו שלא משחקים כדורסל,  זה יתקבל בהבנה בציבור.  אבל אם החליטו שכן משחקים זה עדיין בגדר ההיגיון".

אתה לא חושב שצריך לדחות את הליגה?

"למעשה, אין סיבה לדחות את המשחקים,  חוץ מהסיבה  שלאנשים אין מצב רוח. כולם מזדהים עם תושבי הדרום, בטח תושבי הצפון שיודעים מה זה לחיות במקלטים. המבצע מוצדק ואנו מחזיקים אצבעות לחיילים, אבל כדורסל צריך להמשיך לשחק".

אבל יש גם כאלה שלא חושבים שצריך לקיים משחקי כדורסל. אחד מהם הוא מאמן האלופה, מיקי דורסמן שנשמע אפילו כועס על קופל: " אני לא חושב שלאנשים יש כח לכדורסל או חשק לשחק. אני לא חושב שאנשים בכלל עם חשק לעסוק בספורט. המדינה במלחמה. שלחנו את מיטב בננו להילחם. טוב עשה אבי לוזון שהחליט על ביטול המשחקים".

אז אתה נגד ההחלטה של קופל?

"בוודאי. אין שום היגיון  בלשחק כדורסל. לא זכור לי שבימי מלחמה שיחקו משחקי ספורט. אנחנו מדינה בה השיקול הביטחוני גובר על כל דבר אחר והוא מנצח גם את אירועי הספורט"

עוד בכיר שמתרעם על ההחלטה של קופל הוא משה קליסקי, יו"ר מכבי ראשון לציון, שקבוצתו אמורה לפגוש ביום ראשון את בני השרון. קליסקי מדגיש: לדעתי יש טעם לדחות את המחזור. פשוט אין טעם לשחק כדורסל. מיטב בנינו נלחמים בזעה. שלחנו אותם להילחם כדי לשמור על המדינה שלנו וזה יהיה מוזר אם הם ילחמו בעזה ואנו נתעסק עם בידור וספורט. לא יקרה שום אסון אם שבוע או שבועיים לא ישחקו פה כדורסל".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק