ראינו את הטירוף בעיניים

קבוצת בני השרון חולצה אחרי שקהל פרו-פלשתינאי קרא קריאות בגנות ישראל ופרץ למגרש במשחק היורוקאפ של מול טלקום. בינתיים, הנהלת היורוליג החליטה על הפסד טכני לבני השרון. אבנר קופל: "יול"ב אחראית לאירוע"

יום שלישי 06 ינואר 2009
שלמה חסיד


אירוע חמור ואלים במיוחד התרחש הערב באנקרה, טורקיה. משחקה של קבוצת בני השרון ביורוקאפ מול טלקום אנקרה פוצץ דקות לפני פתיחתו לאחר שקהל רב התפרץ למפגש.

2,000 אוהדים ביציעים קיללו דקות רבות את הקבוצה הישראלית וכאמור, דקות לפני תחילת המשחק פרצו ההמונים למגרש ושחקני בני השרון ברחו מהמקום. הקהל שהגיע לאולם קרא ללא הפסק קריאות כמו: "מוות ליהודים", "אללה אכבר" ו"פלסטין - פלסטין".

משטרת טורקיה ליוותה ביומיים האחרונים את שחקני בני השרון עקב החשש שהקהל המוסלמי במקום ינסה לפגוע בקבוצה הישראלית, וזאת עקב המצב בעזה.

בעוד בני השרון מתחמקת מהאירועים במגרש וברחו לחדר ההלבשה, החליט המשקיף כי ניתן יהיה לקיים את המשחק, אבל בני השרון החליטו להשאר בחדר ההלבשה ונפסק החלטה להפסד טכני לחובתה.

איזי צ'ינו אמר על ההחלטה של המשקיף: "ביקשו מאיתנו לחזור לשחק, הם לא הסכימו וקיבלנו הפסד טכני. אנחנו נערער על ההחלטה התמוהה".

קפטן הקבוצה, מאיר טפירו אמר: "ברחנו מהמקום זה היה מפחיד קיללו אותנו ללא הפסק".

מאמן הקבוצה, אריאל בית הלחמי: "בלי ספק היה אירוע מאד מאד מפחיד. כנראה שגם עם זה צריך להתמודד בימים כאלה. בסך הכל אין לדברים כאלה מקום בספורט, אנחנו ספורטאים, באנו לשחק כדורסל מעבר לזה שאנחנו קבוצה ישראלית גאה במדינה ובצבא. סך הכל באנו לשחק כדורסל וחבל שאירועים כאלה מעיבים על הספורט".

יו"ר בני השרון, אלדד אקוניס עלה לשידור בתכנית הספורט של רדיו ת"א 102 FM וסיפר: "החמישיות כבר עלו על המגרש ואז הצופים פרצו למגרש והתגברו על השופטים. נמלטנו לחדר ההלבשה, אז לא היה מגע בינם לבינינו. המשטרה הגנה עלינו".

ארז כץ, שחקן הקבוצה אמר לאחר האירוע: "זה היה ממש מפחיד. הם רצו אלינו בטירוף, לא התכוננו לזה. זה היה אחד הערבים המפחידים שלי כשחקן כדורסל. המזל הוא שכולם בריאים ושלמים. זה לא יסית אותנו, את המחשבות שלנו, אנחנו לא מפחדים. גאים להיות ישראלים"

קוקי בלצ'ר אמר: "כמובן שזה היה אירוע כל כך מפחיד. אני לא פוחד להיות שחקן של בני השרון, לא פוחד לנסוע איתה בחו"ל. יש אירועים כאלה, אני מגנה כל אלימות. לא מתעסק עם פוליטיקות, אני שחקן כדורסל, זה לא המקום לכך. אין לנו קשר לאירועים הללו בעזה, אנחנו באים לעשות את העבודה שלנו". 

אבנר קופל: יול"ב אחראית לאירועים בטורקיה

יו"ר מנהלת הליגה, אבנר קופל, מיהר להגיב לאירועים החמורים בטורקיה. מבחינתו יול"ב אחראית על האירוע האלים.

אבנר קופל אמר ל-TELESPORT: "שוחתתי עם אלעד אקוניס, המצב אצלהם לא פשוט. יול"ב אחראית לאירועים החמורים. הם היו צריכים להערך לכך מראש, המצב לא פשוט". 

יו"ר הפועל ירושלים, דני קליין התייחס גם לנושא ואמר: "המראות בטורקיה לא נעימים ומסוכנים. אני מקווה שיחזרו במהרה לארץ ובשלום". 

 תמונות: רויטרס

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק