לא ידעתי כמה ישראל יפה

זוכה מדליית הזהב בבייג'ינג, השחיין האולימפי בן ווילדמן-טוברינר העביר אימון לשחיינים נכי צה"ל ונפגש עם אלופת השחייה הפראלימפית קרן לייבוביץ'

יום חמישי 08 ינואר 2009
מערכת TELESPORT

 זוכה מדליית הזהב בבייג'ינג, השחיין האולימפי בן ווילדמן-טוברינר  העביר אימון לשחיינים נכי צה"ל ונפגש עם אלופת השחייה הפראלימפית קרן לייבוביץ'

זוכה מדליית הזהב בבייג'ינג ואלוף העולם שלוש פעמים, השחיין האמריקאי היהודי בן ווילדמן-טוברינר (24) נפגש היום בבריכת בית הלוחם באפקה עם אלופת השחייה הפראלימפית קרן לייבוביץ'. לאחר מכן ערך ווילדמן אימון ידידותי לקבוצת שחיינים נכי צה"ל, שהתרשמו מיכולותיו ונהנו מהטיפים המקצועיים שחלק עמם. 

בשנת 2007 נחשב ווילדמן ל"איש המהיר ביותר במים" והיה אלוף העולם במשחה הקלאסי ביותר - 50 מטר בסגנון חופשי, אולם כחצי שנה לפני אולימפיאדת בייג'ינג נפצע בכתפו באופן חמור. הוא לא ויתר, פיתח מתקן מיוחד לקיבוע היד הפגועה ובמשך ארבעה חודשים התאמן בשחייה עם יד אחת בלבד. הודות לכוח הרצון שלו הוא זכה במדליית הזהב והיה שותף לשבירת שיא עולם במשחה השליחים ל-400 מטר בסגנון חופשי.

ווילדמן שוהה בישראל כמשתתף ה-200,000 של פרוייקט תגלית, המביא צעירים יהודים לסיור חינוכי בן עשרה ימים בישראל.

לדברי בן ווילדמן, החלטתו לקחת פסק זמן מאימוני השחייה ולבקר לראשונה בארץ במסגרת פרויקט תגלית היתה בחירה מעולה: "עד היום נחשפתי לישראל רק דרך מה שהוצג ברשתות החדשות בארה"ב. לא ידעתי עד כמה הארץ יפה מכיוון שאף אחד לא מדבר על הצד הזה של ישראל. בימים האחרונים אני מבלה בארץ עם המון אנשים מדהימים. במיוחד היה מרגש לבלות את הימים האחרונים במפגש עם חיילי צה"ל שהצטרפו לסיור שלנו ולקבל אפשרות להכיר אותם". ווילדמן, שמסייר עם חבריו ברחבי הארץ, מציין כי הסיור של פרויקט תגלית בישראל מעניק לו השראה: "זה בוודאי מעורר בי שינוי ברמה האישית. אני גם יודע בוודאות שעוד אחזור לפה".
 

פרוייקט תגלית יוצר את הקשר של צעירים יהודים בתפוצות למדינת ישראל ולזהותם היהודית, באמצעות הבאתם לסיור חינוכי בן עשרה ימים בישראל. בוגרי התכנית מהווים רשת של תמיכה במדינת ישראל ולוקחים חלק פעיל בהסברה בקהילות ובקמפוסים בכל העולם. פרוייקט תגלית הצליח להביא לשינוי משמעותי בעמדתם של צעירי יהדות התפוצות כלפי מדינת ישראל. עשרות אלפי צעירים יהודיים שנמנעו בעבר מלהגיע ארצה, נמצאים כיום ברשימות ההמתנה להשתתפות בתגלית, לאחר ששמעו מחבריהם שהשתתפו בתגלית על סיורם החינוכי בישראל. משום כך, נחשב פרוייקט תגלית לפרויקט הציוני המצליח והגדול ביותר בעולם היהודי.

פרוייקט תגלית הנו פרויקט של ממשלת ישראל בשותפות עם תורמים יהודים וקהילות יהודיות ברחבי העולם. עשרים מגדולי התורמים היהודים בעולם ובישראל, השותפים לפרוייקט, רואים בו חלק מהשקעתם במדינת ישראל ובקשריה עם יהדות התפוצות.

את פרוייקט תגלית מנהל גידי מרק.

צילום: טל רוגובסקי, הפקה - אקשן מדיה הפקות


תגובות

1

טלספורט בפייסבוק