אני לוזר? גרסת ספרד

האם העובדה שמאמן מלאגה, אאיטו רנאסס, הפסיד בכל חמשת הפיינל-פורים האחרונים בהם השתתף הופכת אותו ללוזר באירופה? פאו גאסול חושב אחרת. גם דיוויד בלאט, פיני גרשון, אטורה מסינה ואחרים לא מזלזלים

יום ראשון 11 ינואר 2009
שלמה חסיד
 ביום חמישי תפגוש מכבי ת"א את מלאגה הספרדית למשחק מכריע ביורוליג, כאשר מבחינת הצהובים וגם מבחינת מלאגה, מדובר בקרב על המיקום בסוף השלב המוקדם, כאשר ככל שהמיקום גבוה יותר מקבלים הזדמנות נוחה יותר להגיע לפיינל-פור בברלין.

את מלאגה מאמן אאיטו רנאסס, שלא זכה מעולם ביורוליג. חמש פעמים הוא ביקר בפיינל-פור אולם מעולם לא הניף את הגביע האירופי.

האם הלוזריות של רנאסס תפעל לטובת מכבי, שמאומנת ע"י מאמן ווינר כמו פיני גרשון? אנשי הכדורסל בישראל ובאירופה מציעים לא לזלזל במאמן הספרדי הוותיק.

פיני גרשון, מאמן מכבי שיפגוש את רנאסס ביום חמישי אמר: "להגיד על אאיטו שהוא לוזר זה לא נכון, אאיטו הוא מאמן מצויין ודוגמא חיה לכך אפשר היה לראות במשחק שלנו מול מלאגה בסיבוב הראשון בנוקיה. הוא מאמן טקטיקן, מוח כדורסל מוערך מאוד, שעשה הצלחות גדולות בליגה הספרדית, הנחשבת לטובה באירופה ואי אפשר להגיד שהוא לוזר".

דייויד בלאט מסכים: "אם אפשר להגיד על מאמן נבחרת ספרד שהוא לוזר, אז על כל אחד אפשר להגיד שהוא לוזר. באולימפיאדה האחרונה הוא היה שני רק לדרים טים, אחרי שהפסיד להם בגמר ולקחת מדלית כסף אולימפית. שחקנים כמו גאסול קיבלו ממנו הוראות וניצלו אותם. היום אפשר להגיד כל דבר על כל אחד, מכבי ופיני יודעים שמדובר במאמן מצויין".

אטורה מסינה, מאמן צסק"א מוסקבה ואלוף אירופה נחשב לאחד המאמנים הטובים ביבשת וגם הוא מפרגן לקולגה הספרדית שלו: "רנאסס הפסיד לנו חמש פעמים בפיינל-פור, אבל צריך לראות מול מי הוא התמודד. בתחילת שנות ה-90 היה לו עסק עם ספליט האגדית שכל אחד היה מפסיד להם, מדובר באחד המאמנים הטובים ביבשת, ואם הוא לקח את מלאגה, עקף את אולימפיאקוס ומכבי והתייצב במקום הראשון בבית, למרות שבכלל לא ידעו אם הוא יהיה בטופ 16 זה מדבר בעד עצמו. אני מכיר את פיני, הוא בטח לא מזלזל בו. לפי דעתי הכול פתוח ביום חמישי במלאגה, אבל ברמות האלה כל תוצאה אפשרית בכל משחק".

אאיטו רנאסס עצמו התייחס למשחק ביום חמישי  ואמר: "מכבי שתשחק מולנו ביום חמישי היא לא אותה מכבי שניצחנו בנוקיה, פיני שינה את הקבוצה הזו לחלוטין. ראיתי את המשחק של מכבי מול אולימפיאקוס וזה היה משחק גדול של מכבי. יש לי את כל הכבוד למכבי. ברמות האלה באמת הכול יכול להיות, חשוב שיהיה משחק ספורטיבי ומעניין. אני לא בטוח שיש הבדל מהותי בין מקום ראשון לשני או שלישי. מה שחשוב זה להעפיל לטופ 16 ושתי הקבוצות כבר הבטיחו את זה. אני מקווה לנצח, אבל גם אם לא יש לי סיכוי מצויין להיות בפיינל- פור".

אאיטו וקבוצתו היו היחידים שהצליחו לנצח את מכבי ת"א בהיכל נוקיה ובמשחק האחרון שלהם היו הראשונים שהצליחו לנצח את ציבונה בזאגרב, כאשר הוכיחו המון אופי וחזרו מפיגור גדול לניצחון ברבע הרביעי והמכריע.

צילום: maccabifans

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק