גאידמק מאשים את קורנפיין

ארקדי גאידמק זועם. תוכנית ההבראה לינואר-מאי לא בוצעה ע"י איציק קורנפיין . המשימה של משה דדש - להציל 6 מיליון דולר שבקופת בית"ר

יום רביעי 14 ינואר 2009
אשר גולדברג

ארקדי גאידמק זועם במוסקבה. המקורבים הבודדים אשר מדברים איתו, טוענים שהבעלים של בית"ר ירושלים כועס והפעולות שלו בהמשך הם כבר מתוך התפרצות זעם בגין דברים שביקש וממש לא בוצעו.

גאידמק צפוי לשוחח עם היו"ר איציק קורנפיין ולהבהיר לו שהקובע האחד והיחיד בבית"ר ירושלים הוא משה דדש.

מקורב לגאיידמק אמר הבוקר: "זה לא סוד, ארקדי ביקש דברים ברורים שיעשו וכלום לא קרה ע"י הניהול של קורנפיין. דובר על מכירת שחקנים, אבל למעט בואטנג, שזה הליך שהיה בביצוע הכול תקוע. גאידמק כבר לא רוצה "ארוחות חינם". לא רוצה ששחקנים ימצצו ממנו כסף, שאין לו כרגע. מתוקף הסכמים שונים ומשונים שנעשו ע"י יושבי הראש הקודמים לקורנפיין. קורנפיין לא קיצץ בשכר, לא לחץ על שחקנים ובקבוצה מתעסקים בהבאת שחקני רכש, ששוב יעלו כסף גדול יחסית".

הפירוש מאחורי הכתוב הוא ברור - גאידמק מבקש להציל כ-25 מיליוני שקלים הנמצאים בחשבון בית"ר ירושלים. כספי ערבות לחוזים ולהסכמים של הקבוצה, מינואר ועד מאי 2009.

גאידמק אינו מתעניין בתוצאות ובהשגים ואינו מוכן לשמוע על חיזוק, כדי שבית"ר תמוקם גבוה בטבלה ותזכה במענק הכספי של ההתאחדות לכדורגל.

גורם בבית"ר ירושלים: "ארקדי דורש בתוקף שבכסף שנמצא עכשיו בקופת בית"ר כערבות לא ישתמשו. לפי הדו"ח שקיבל, הכסף הזה שרובו הגיע כהלוואות, הולך להתמסמס במהלך אפריל-מאי".

נכון שמשה דדש מדבר על המשך העסקתו של איציק קורנפיין, אבל דדש הוותיק והמנוסה, אינו זקוק לקורנפיין לשום הליך. הדבר היחיד שדדש צריך וכמה שיותר מהר זה את קבלת והעברת מורשה החתימה, מידי קורנפיין אליו. זה מה שגאידמק יורה היום או מחר ליו"ר, שבכל מצב יאבד את מקומו גם אם לא יפוטר או יתפטר.

המשימה הקרובה של משה דדש היא לחסוך ולקצץ בבשר החי של שכר המיליונים שמשולמים לשחקנים. לטענת גאידמק זו גזלה כביכול, לנוכח התפוקה האפסית.

משה דדש אמור לדרוש בקרוב מהכוכבים הגדולים שלו כמו עידן טל, ברק יצחקי, שמעון גרשון, כריסטיאן אלברז, דריו פרננדס, טוטו תמוז ומשה אוחיון לקצץ לאלתר בשכרם עד תום העונה.

גם שמות כמו יצחק שום, אלי ארזי וגורמים אחרים שפוטרו ואינם במערכת, יתבקשו לקצץ, או לחילופין להוביל מאבק משפטי פרטי כנגד ארקדי גאידמק.

בית"ר ירושלים נמצאת בתהליך של התפרקות כללית, אומר גורם אחר שמצוי בסבך הבית"רי: "ההתחיבויות של בית"ר ירושלים לעונת 2009-10, ביום שהליגה מסתיימת עומדים על 75 מיליוני שקלים. אי אפשר להוציא לדרך מועדון בצורה הזו. במידה ולא יהיה רוכש שייכנס לנעליו של גאידמק, בית"ר ירושלים תהיה בבתי המשפט במקום על כר הדשא"

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק