אנדי גרסיה, תתכונן

פעם אחר פעם, ארקדי גאידמק נופל לעבוד עם האנשים הלא נכונים. בדיוק כמו כוכב סרטי הפשע שתמיד מפסיד. דורון ברגר טוען שארקדי גאידמק בעצם התעקש להוביל את עצמו למצב המגוחך שלו

יום חמישי 15 ינואר 2009
דורון ברגר

 באחת הסצנות האחרונות של סרט הפשע הקומי "אושן 11" עומד לו אנדי גרסיה בתפקיד טרי בנדיקט ליד חדר הבקרה ומנסה להבין איך זה קרה לו. איך יתכן  שבמשך ערב שלם, הצליחו 11  פושעים להערים על כל מערכות ההגנה שלו ולגנוב מהקזינו שבבעלותו יותר מ-100 מיליון דולר. 

אושן 11 הוא רק סרט, אבל מתברר שהחיים האמיתיים מסובכים לא פחות. סביר להניח שאם יהיה סרט שיספר את סיפורו של ארקדי גאידמק יקרא גרסיה לתפקיד. בסופו של הסרט יעמוד גרסיה וינסה להבין איך לעזאזל הוא שוב הושפל.

במו ידיו מצליח ארקדי גאידמק למצוא את האנשים הכי לא נכונים לעבוד איתם. אם גאידמק באמת חושב שעורך דין שהורשע בפלילים הוא זה שיושיע אותו, אז כנראה שמגיע לו להסתבך גם על השלטונות ברוסיה.

לאורך כל הדרך גאידמק בחר באנשים שונים ומשונים לעבוד איתם. אף אחד כמעט לא יוצא נקי. היו כאלה שתיחמנו אותו קצת והיו כאלה שהרבה. יש מעט מאוד צדיקים בסדום בסיפורים של גאידמק, אבל הבעיה שהסדום והעמורה של גאידמק כבר נמשך קרוב לארבע שנים ואין מי שיצליח לשכנע את האוליגרך שהישועה לא תגיע מטיפוסים  מפוקפקים, רק בגלל שבכל חודש הם מרוויחים משכורת של בערך פי 30 מהממוצע במשק.

גאידמק הביא לחיינו לא מעט טיפוסים שלא היו מקבלים במה באף חברה רצינית. הוא העסיק מנהלים שבמשרדו של יעקב שחר לא היו מעיזים להיכנס במפתן הדלת. הוא שילם לשחקנים סכומים מופרזים ולחלק מאנשי התקשורת סכומים שאפילו הם לעולם לא חלמו שיקבלו.

הרבה אנשים "עשו עליו סיבוב".  הם צחקו כל הדרך אל הבנק והוא נקט בשיטת העלבות והאשמות מבלי להבין שאותם אלה שמייעצים לו לעשות זאת, הם אלה שהובילו  אותו למקום הוא בו הוא נמצא היום ולמען האמת איש לא יודע מהו בדיוק אותו מקום.

הבעיה שגאידמק לא למד לקח, לא לומד לקח וכנראה שגם לא ילמד לקח.  הסוף של הסיפור שלו ממש לא ברור וייתכן שאנחנו רק בתחילתה של השקיעה. אבל דבר אחד בטוח- ארקדי גאידמק כבר לא ייצא מהסיפור הזה טוב ורק הוא זה שהוביל את עצמו אל המבצ שלו.

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק