מכבי, ברצלונה, ריאל ואלבה

היום נערכה הגרלת שלב הטופ-16 ביורוליג. מכבי תל אביב הוגרלה לבית עם ברצלונה, ריאל מדריד ואלבה ברלין. משחקי הטופ-16 ייערכו בימי רביעי וחמישי בין התאריכים ה-28 לינואר ועד ה-12 למרץ

יום שני 19 ינואר 2009
שלמה חסיד
 היום בצהריים נערכה בברצלונה הגרלת הטופ-16, שלב הבתים המאוחר של היורוליג המפגיש את 16 האחרונות שעברו את שלב הבתים הראשון. לאחר שלב זה ייערכו משחקי הצלבה, כשהשלב הסופי יהיה טורניר הפיינל-פור שהשנה נערך בברלין, גרמניה.

מכבי תל-אביב הוגרלה לבית השני ובו 2 הנציגות הספרדיות ברצלונה וריאל מדריד כשסוגרת הבית היא אלבה ברלין, הקבוצה המארחת העונה את הפיינל-פור. גם לוח המשחקים פורסם והיתרון הגדול של מכבי תל-אביב הוא אירוח ברצלונה במשחק המסיים של הבית בכך שאם המשחק יהיה מכריע, לטובת הצהובים יעמוד יתרון הביתיות של יד-אליהו.

לוח המשחקים המלא:

29.1 - אלבה ברלין, משחק בית

5.2 - ברצלונה, משחק חוץ

12.2 - ריאל מדריד, משחק חוץ

26.2 - ריאל מדריד, משחק בית

5.3 - אלבה ברלין, משחק חוץ

12.3 - ברצלונה, משחק בית

פיני גרשון התייחס להגרלה: "יכלה להיות יותר טובה אך גם יכלה להיות גרועה יותר. קיבלנו הגרלה שהיא מקום טוב באמצע, שמעתי כבר שאצלנו לא סופרים את ברצלונה, אז מה אם היא ניצחה פעמיים את פנאתינאיקוס וסיינה ב-30 הפרש. לא סופרים את ריאל מדריד שהביסה את מלאגה בליגה השבוע, אצלנו הופכים את הכל לקל, זה מקום טוב באמצע ונצטרך להתמודד עם זה"

שרון דרוקר אמר אחרי ההגרלה: "מהדרג הרביעי אלבה ברלין היא הקבוצה הכי קשה שיכלנו לקבל בתור מארחת הפיינל פור. אם אנחנו טובים אנחנו יכולים לנצח כל יריבה. אני בטוח שהם חוששים לנוכח העובדה שהם הוגרלו איתנו. מה שטוב בבית הוא שכל קבוצה יכולה לנצח אחת את השנייה ומה שחשוב הוא לסיים בין 2 הראשונות".

שמעון מזרחי אמר:" הבית הוא לא קל. ריאל מדריד היא קבוצה מצוינת, שלא לדבר על ברצלונה הנמצאת בשיא הכושר. השאיפה היא לסיים בין 2 המקומות הראשונים".

קרלוס ארויו: "ברמות האלה כל תוצאה אפשרית ואין פייבוריטית, מי שתרצה יותר תנצח. אנחנו מכוונים גבוה ואם נסיים במקום הראשון בבית נהיה בעמדת זינוק טובה לפיינל-פור".

דיור פישר: "צריך לשמור על אופטימיות, מכבי לא פחות טובה מברצלונה או מריאל. יש לנו קבוצה שיכולה להגיע לפיינל-פור ואני בטוח שכמו שלהם יהיה קשה מולנו, ככה לנו יהיה קשה מולם. כל תוצאה אפשרית".

אם מכבי תל-אביב תסיים את הבית באחד מ-2 המקומות הראשונים, תשחק מכבי תל-אביב בשלב ההצלבה של 8 הקבוצות האחרונות מול 2 הקבוצות הראשונות בבית ה', בו משחקות טאו ויטוריה, אולימפיאקוס,  מילאנו ופרוקום סופוט. משחקי הטופ-16 ייערכו בימי רביעי וחמישי בין התאריכים ה-28 לינואר ועד ה-12 למרץ. 

מכבי תל-אביב דורגה בקבוצת האיכות השלישית. למעט הקבוצות הספרדיות, לא הייתה כל אפשרות לפגישה עם 2 קבוצות מאותה המדינה, כשמלאגה לא יכלה להיפגש מכבי תל-אביב על פי הכלל בו קבוצות מאותו הבית לא יפגשו בשנית. גם עם אולימפיאקוס וציבונה זאגרב לא הייתה אפשרות למכבי תל-אביב להיפגש עקב כלל זה.

מכבי תל אביב פגשה את ריאל מדריד בעונה שעברה בשלב הטופ 16 והשיגה ניצחון חוץ משמעותי 103:100 אחרי שלשה של יותם הלפרין בשניות הסיום, שלשה שכפתה הארכה ולמעשה הובילה את מכבי למקום הראשון עם יתרון הביתיות בשלב ההצלבה. אגב, את משחק הבית ניצחה מכבי בקלות 75:94.  את ברצלנה פגשה מכבי בשלב ההצלבה ועברה אותה בשלושה משחקים, בדרך לפיינל פור. מכבי ניצחה פעמיים בהיכל נוקיה והפסידה בספרד.

בית ה':  טאו ויטוריה, אולימפיאקוס פיראוס, מילאנו ופרוקום סופוט

בית ו': ברצלונה, ריאל מדריד, מכבי תל-אביב ואלה ברלין

בית ז': מלאגה, רומא, פנאתינאיקוס ופרטיזן בלגרד

בית ח': צסק"א מוסקבה, סיינה, פנרבחצ'ה אולקר וציבונה זאגרב


צילומים: MACCABIFANS

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק