הגיעו לעמק השווה

הדרבי של ליברפול הסתיים בתיקו 1-1, אחרי שער יתרון בדקה ה-68 של סטיבן ג'רארד, ושער שוויון מאוחר של טים קאהיל, בדקה ה-87. יוסי בניון שיחק 23 דקות

יום שלישי 20 ינואר 2009
מערכת TELESPORT
 

היה זה דרבי ה-"מרסיסייד" ה-181 במספרו, ו-55 שמסתיים בלא הכרעה בין שתי הקבוצות של העיר ליברפול, ליברפול ואברטון.

 המחצית הראשונה הייתה משמימה, כששתי הקבוצות העדיפו להתגונן ולהניע את הכדור במרכז השדה. אברטון פתחה את המשחק חזק יותר, וכבר אחרי 40 שניות משחק, ויקטור אניצ'בה הניגרי, בעט בעיטה חזקה מטווח ארוך שהלכה למסגרת, אבל ריינה עמד במשימה והדף את הכדור. 

ליברפול הגיעה להזדמנות הראשונה שלה בדקה ה-12, אז בעיטה מטווח קרוב של דירק קויט, נהדפה על ידי לייטון ביינס, מגן אברטון. חוזה ריינה המשיך להפגין יכולות טובות בשער, כשהדף נגיחה חזקה של טים קאהיל, אחרי כדור קרן של אניצ'בה.

פרננדו טורס עוד הספיק לשגר כדור לקורה והחוצה, אחרי עבירה שנעשתה עליו על ידי פיל ג'אגילקה וסטיבן פינאר הדרום אפריקני. בהמשך, השופט אדוארד ווב עוד הספיק לדחות טענות לכדור עונשין מצד שתי הקבוצות.

 שחקני שתי הקבוצות המשיכו להחמיץ גם במחצית השנייה, אך ליברפול השתלטה על המשחק, והמערך ההתקפי של רפא בניטז, עם שלישייה בחוד בדמות טורס, קויט ורובי קין, הוכיח את עצמו.

 בדקה ה-68, דקה אחרי שיוסי בניון עלה למשחק במקומו של קין , סטיבן ג'רארד, התקדם ממרכז השדה ובעט בעיטה עוצמתית, שטוחה ומדויקת לפינה של טים הווארד, שוערה של אברטון. 1-0 לליברפול

הלחץ של האדומים נמשך ואברטון נאלצה לסגת לאחור ולהתגונן. הכחולים, שטרם השער הזה, לא ספגו 10 שעות רצופות, הימרו על התקפות מתפרצות, וההימור השתלם, למרות חילופים הגנתיים של בניטז.

בדקה ה-87, כדור חופשי מאגף שמאל, שהרים מיקאל ארטטה לתוך רחבת ליברפול, פגש את ראשו של טים קאהיל, והקשר האוסטרלי המחונן, כבש את שער השוויון המיוחל, שפגע משמעותית בריצה של ליברפול לאליפות.

 

 

 צילומים: getty images

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק