הם בכלל לא צריכים חיזוק

לקראת המשחק מול הכח רמת גן, יש מי שחושש במכבי ת"א מהסתבכות בתחתית. שאלנו מבחר פרשנים על האמירות החוזורת של אבי נמני לגבי חיזוק הכרחי והדיעות שונות, אם כי כולם מעריכים שמכבי לא תרד ליגה

יום רביעי 21 ינואר 2009
שלמה חסיד

 הבעלים של מכבי ת"א אלכס שניידר, שנשרף היטב בקיץ האחרון עם מגוון עסקאות כושלות, החליט לסגור את הברז ולא להביא חיזוק למכבי, הגם שהקבוצה נמצאת רק שתי נקודות מהמקום המוביל למבחנים נגד הנשירה לליגה השניה. אוהדי הקבוצה חיים בפחד מתמיד מפני המשחק הקרוב בשבת, המאמן אבי נמני אובד עיצות והשחקנים? דברו אתם כשהם ייצאו מההלם. אנחנו שאלנו מבחר מומחים האם מכבי באמת בסכנת ירידה, אם לא תתחזק.

דני נוימן, פרשן הערוץ הראשון, ושחקן מכבי לשעבר, אופטימי: "אין למכבי מה להתחזק, כי השנה היא לא תרד ליגה. מנגד, היא גם לא תיאבק על מקום באירופה, ולכן חיזוק מבחינתה נראה לי מיותר. אני חושב שטוב עושה אבי נמני כשהוא מעלה עכשיו שחקנים צעירים, כי מכבי כבר סיימה את העונה והיא משייטת בגארבג' טיים". 

אז מה אבי נמני צריך לעשות?

"לתת לצעירים לשחק, בשביל שבעוד שלוש שנים הם יהוו את העתודה של הקבוצה, ניתן יהיה לצרף אליהם עוד שלושה זרים ולרוץ לאליפות. דבר דומה צריכה לעשות כעת בית"ר ירושלים".

חלוץ העבר האגדי עודד מכנס סבור אחרת: "אחרי שראיתי את משחק ההפסד של מכבי ביום שני מול מכבי נתניה, אני יכול לומר שמכבי אולי לא תרד ליגה, אבל אם היא לא תתחזק היא בטח תיאבק נגד הירידה עד לסוף העונה. אני לא חושב שהבעיה של מכבי היא בהגנה, למרות שרבים חושבים כך". 

באיזו עמדות מכבי צריכה חיזוק?

"לדעתי, מכבי זקוקה כעת נואשות לקשר אחורי שיוסיף בלאנס בחוליה הזו, שקצת לא מתפקדת מבחינת מכבי. חוץ מזה, חובה עליה להביא חלוץ נוסף שיהיה למאור בוזגלו עם מי לשחק. במשחק האחרון זה היה נראה כאילו בוזגלו אובד עיצות, פשוט אין לו למי למסור וככה גם הוא הולך לאיבוד".

אלי אוחנה מאגף את כולם: "אני לא חושב שזה ראוי מצדנו אנשי הכדורגל לבוא ולהטיף לאבי נמני מה לעשות. אנחנו רואים את הקבוצה מעת לעת, אבל אנחנו לא יודעים מה בדיוק קורה באימונים, איזה שיחות מתנהלים בחדרי חדרים, מהי השקפת המועדון ועל איזה דגשים הם הולכים. נכון, מפתיע שמכבי הגיעה למצב הזה, ואי אפשר להצביע על הסיבה שהיא הגיעה אליו. זו גם הסיבה שקשה מאוד לבוא ולקבוע אם יבוא חיזוק נוסף, זה ישפר במשהו את המצב. כי מכבי לא חסכה בקיץ, אבל הגיעה למצבה הנוכחי. לכן ברור למה אלכס שניידר לקח רברס בענייני כספים". 

ומה עם מעמדו של אבי נמני?

"אני חושב שצריך לסמוך על אבי נמני. הוא מכיר את המערכת, יודע מה עומד לרשתו, רואה את השחקנים באימונים ויודע לאן הוא מכוון. אם הוא לא עומד על הרגליים האחוריות בדרישה לחיזוק, אולי הוא יודע דבר או שניים שאנחנו לא יודעים. וגם אם זה נראה שהתחתית מתקרבת, עדיין נמני נאמן לדרכו וזה יפה".

אורי מלמיליאן, שהיה החונך של נמני במכבי, מפזר את הערפל: "מכבי לא זקוקה לחיזוק. היא צריכה לחבר שני משחקים טובים ואז הביטחון העצמי יחזור לשחקנים שלה. יש לה גם עכשיו, אחרי שחרורם של רודי חדד ויאניק קמאנאן, מספיק שחקנים בשביל להישאר בליגה, אולי אפילו בשביל לגמור במרכז הטבלה. אני לא רואה את מכבי מתמודדת בתחתית. בנתניה הרבה קבוצות ישאירו נקודות, וזה לא המדד. המבחן האמיתי הוא נגד הכוח בשבת".
     

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק