ליברפול על סף השתלטות כוותית

מועדון הפאר האנגלי נמצא במו"מ מתקדם עם מיליארדר כוויתי העונה לשם נאסר אל חראפי, האיש שנמצא במקום ה-46 ברשימת עשירי העולם. מנצ'סטר סיטי כבר לא לבד

יום שישי 23 ינואר 2009
אסף בילגורי
 ההשתלטות של המשקיעים מאבו דאבי על מנצ'סטר סיטי, פתחו את התיאבון בקרב עשירי המפרץ והבוקר חושף "הסאן" האנגלי שליברפול נמצאת על סף רכישה של מיליארד כוויתי.

האיש העונה לשם נאסר אל חראפי, נמצא במו"מ עם נציגי ליברפול, פיליפ נאש ואיאן אירה, שנמצאים במזרח התיכון ומנהלים מו"מ עם חראפי אשר נמצא במקום ה-46 ברשימת האנשים הכי עשירים בעולם.

מקור המקורב לקבוצה מאשר את העיסקה ואמר ל"סאן": המו"מ נמצא בשלב מתקדם ויש תקווה שאכן העיסקה הזו תהיה התשובה לכל הבעיות של המועדון בתוך ומבחוץ למגרש"

אל חראפי ניהל מגעים עם ניוקאסל, רק לפני שלושה חודשים והציע 300 מיליון פאונד עבור רכישת המועדון מצפון אנגליה, אך העיסקה הובילה למבוי סתום.

ליברפול הציעה למולטי מיליארדר בן ה-64, 50 אחוז מאחוזי השליטה על המועדון, כאשר הבעלים הנוכחיים היקס וג'ילט יחזיקו ביחד 25 אחוזים כל אחד.

אולם הכוויתי מעוניין לרכוש את כל אחוזי השליטה בליברפול, לפני שהוא מסכים לעיסקה שתעלה לו כ-400 מיליון פאונד לפחות.

אם אכן תצא העיסקה לפועל, היא תהפוך את ליברפול, המועדון הכי מפואר באנגליה, למועדון הכי עשיר בעולם, אפילו יותר ממנצ'סטר סיטי, שבבעלות המשקיעים מאבו דאבי.

ליברפול נמצאת בשיאו של מאבק אליפות באנגליה, אך לאחרונה איבדה את הפיסגה למנצ'סטר יונייטד. למרות ההצלחות, הבעלים האמריקנים היקס וג'ילט לא אהובים במיוחד באנפילד וכבר הספיקו להסתכסך עם המנג'ר האהוב ראפה בניטז.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק