קטן קטן, אבל גדול

ליגת העל: יניב קטן, במשחקו ה-300 במדי חיפה בליגה, העניק לירוקים ניצחון מתוק בתוספת הזמן (2:1), עם שער ובישול במשחק. פאנטיני (50) כבש ראשון, קאסום (68) השווה זמנית בלבד. אוקוצ'ה (77) הורחק

שבת 24 ינואר 2009
מערכת TELESPORT
מכבי חיפה, אחרי משחק קשה ודרמטי, הצליחה להשיג ניצחון מתוק על היריבה הקשוחה בני סכנין, עמוק בתוך תוספת הזמן.

יניב קטן היה גיבור המשחק, עם בישול ושער בתוספת הזמן שהכריע את תוצאת המשחק. פאנטיני היה זה שכבש ראשון, קאסום השווה בנגיחה בדקה ה-68, ואוקוצ'ה הורחק כ-10 דקות אחר כך.

חיפה משיגה הערב ניצחון חשוב מאוד, שמבטיח להם שבוע נוסף בראש הליגה, ונותן תוספת ביטחון למועדון, שהיה קצת חסר שקט השבוע.

מהלך המשחק:

פתיחה משמימה למשחק, כאשר עשרת הדקות הראשונות עוברות בגישושים בלי אף מצב לשתי הקבוצות, ובלי אף התקפה ראויה מצד שני המועדונים. 

בדקה ה-14 בעיטה חופשית של קטן נבלמה על ידי החומה של סכנין, אך כשהכדור חזר אל קטן הוא הגביה אותו טוב לרחבה לעברו של גאדיר, שלא הצליח לנצל יציאה רעה של מאיר כהן, ונגח אל מעל למשקוף.

בדקה ה-18 התקפה מסודרת של חיפה הסתיימה בבעיטה טובה של קטן מכ-25 מטרים, אבל מאיר כהן היה מרוכז והדף טוב לקרן. לאחר הקרן הכדור הגיע אל עבר בוקולי, שניסה את מזלו בבעיטת יעף מרחוק, אך פספס את המסגרת. 

חיפה במומנטום טוב בדקות האחרונות, ושתי דקות לאחר מכן קינן כמעט ומצא את החיבורים לאחר נגיחה מכדור קרן, אך המשקוף הציל את סכנין מספיגה.

סכנין נראית בעיקר כמו קבוצה שמנסה להפריע יותר מאשר ליזום, ונראית מרוצה מהתוצאה המאופסת שעדיין נשמרת בקריית אליעזר.

המחצית הראשונה מסתיימת, עם אכזבה גדולה לקבוצה של אלישע לוי, שלא הצליחה כמעט לסכן את השער של היריבה, במחצית חלשה מאוד בקריית אליעזר.

בדקה ה-49 הגיעה ההזדמנות הראשונה של חיפה במחצית השנייה כאשר בוקולי ניסה לבעוט בסיבוב, אך הבעיטה שלו הייתה רעה, ונבלמה לקרן. ומהקרן שהגביה יניב קטן, הגיע השער הראשון במשחק. ההגנה של סכנין סגרה רע את שחקני חיפה, ופאנטיני, שלאחרונה מושמץ רבות על ידי גורמים בחיפה כבש בקלות בנגיחה, והעניק לחיפה את היתרון, 1:0, לאחר 50 דקות של משחק.

בדקה ה-54, שתי הזדמנויות מצויינות לסכנין. זה התחיל מבעיטה מרחוק של עלי עותמאן ברגל שמאל מחוץ לרחבה,  שנהדפה בצורה נפלאה על ידי דוידוביץ' לקרן, והמשיך בנגיחה של טל חן מקרוב, שפספסה במעט את המסגרת.

שלוש דקות אחר כך, ליאור רפאלוב נכנס על חשבונו של גולסה, שלא הרשים, וישר אחר כך גאדיר קיבל כדור נפלא מקטן, אך לא השתלט טוב על הכדור ונתן למאיר כהן זמן להגיע אל הכדור, ולהרחיק אותו לחוץ.

בדקה ה-60, איברהים בסיט, החלוץ הגנאי נכנס לבכורה שלו במדי סכנין.

בדקה ה-62, כדור של קטן כמעט והגיע אל גאדיר שעמד בסמוך לשער, אך הכדור פספס אותו וחלף בסמוך לקורה השמאלית של השער.

ובדקה ה-68, סכנין מצליחה להשוות את התוצאה, מנגיחה של קאסום. קאסום נשאר פנוי אחרי כדור קרן, ומהפינה הקרובה נגח במדוייק אל השער, דוידוביץ' לא היה ממוקם טוב וספג את שער השוויון, שער כמעט זהה לשער שסכנין ספגה רבע שעה קודם לכן.

בדקה ה-77 אוקוצ'ה קיבל צהוב על עבירה טפשית, וישר אחר כך קיבל צהוב נוסף על כך שמחא כפיים לשופט, והורחק מהמשחק. הרחקה טפשית ומיותרת לאוקוצ'ה, ועכשיו יהיה הרבה יותר קשה לסכנין לשמור על הנקודה היקרה.

כדקה אחר כך, רפאלוב ניסה את מזלו בבעיטה חופשית מכ-27 מטרים, אבל בעט גבוהה מעל השער.

בדקה ה-88 כמעט וחיפה כבשה את שער הניצחון, כאשר בוקולי הרים מהאמצע כדור לרחבה, ארבייטמן הגיע לכדור ומקרוב נגח אל מעל השער.

ועמוק בתוספת הזמן, יניב קטן מעניק לחיפה את הניצחון המתוק. אחרי בלאגן ברחבת סכנין, ארבייטמן העביר את הכדור לקטן בתוך הרחבה, קטן הסתובב והצליח למצוא את פינת השער, בין כל מגיני סכנין, בשביל להעניק לביתיים את הניצחון החשוב הזה.

הרכבים:

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אלון חרזי (אפק, 73), ליאוניד קרופניק, דקל קינן, פיטר מסיללה, גוסטבו בוקולי, ג'ון קולמה, אייל גולסה (רפאלוב, 57), מוחמד גדיר (ארבייטמן, 75), יניב קטן, פאנטיני.

בני סכנין: מאיר כהן, עלי עותמאן, פטי יא יא, טל חן, בסאם גנאים, חאלד חלאילה, יחיאל צגאי (אחמאד קאסום, 46), עבאס סואן, חיים בנון, חמד גנאים (אבו סאלח, 90), אוקוצ'ה.


(תמונות: מכבי חיפה - האתר הרשמי)

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק