האוהדים כבר מאוהבים

למרות פתיחת עונה כושלת, ולמרות עונה קטסטרופלית שחווה לפני כשנה, ראשי בני יהודה גילו סבלנות וגיא לוזון פורע שטרות. האוהדים, בני המשפחה והחברים טוענים שידעו שזה מה שיקרה

יום ראשון 25 ינואר 2009
שלמה חסיד

 גיא לוזון שוב על הגל. בשנה שעברה הוא כמעט טבע במים הסוערים של הפועל תל אביב, וגם אחרי שחזר הביתה לאורווה הוא נראה כמו סוס מת שלא מסוגל לדהור  כשהיה על סף ירידה לליגה השנייה, עד שעזב והוחלף על ידי ניצן שירזי.

בתחילת העונה הנוכחית הוא ובני יהודה דשדשו, במה שנראה כשחזור מדויק של העונה המסויטת שעבר המועדון הכתום בשנה שעברה. אלא שאז החל מסע התאוששות מדהים וכיום בני יהודה והמאמן הגאה שלה הפכו לקבוצה לגיטימית בחלק העליון של הטבלה. במוצאי שבת ניצחה בני יהודה בחוץ את מ.ס אשדוד והשלימה 6 ניצחונות בשבעה משחקים. איך זה קרה? הידידים של לוזון לא מופתעים.

עמוס לוזון, הדוד הגאה והפטרון, אמר לנו: "קודם כל, הייתי מבקש לא לעשות את הכתבה הזאת. אני לא צריך עכשיו כתבה שתנחס את גיא. בדרך כלל כשעושים כתבה כזאת זה רק יכול לפגוע ברצף הניצחונות. מכיוון שאני מבין שהבקשה שלי לא התקבלה, אין לי ברירה אלא להצטרף למברכים. כמובן שאני שמח בשביל גיא. כולם יודעים מה הדעה שלי לגביו".

לפני שנה זה נראה רע

"תמיד ידענו שהוא יצליח. זה אותו גיא שהצליח אצלנו במכבי פתח תקווה. הוא לא השתנה, אלא רק למד יותר. אני שמח מאוד בשמחתו ומאחל לו ולבני יהודה בצלחה".

המדהים הוא שלהבדיל מאוהדי הפועל תל אביב בעונה שעברה, היו העונה אוהדי בני יהודה מפרגנים הרבה יותר. הם לא דרשו את ראשו של גיא גם כשהיא הייתה במקום האחרון. אבי בידרמן, יו"ר חוג אוהדי בני יהודה, מתמוגג: "גם כשלא הלך לנו, כתבתי בפורום האוהדים שלנו, 'רמבו', שגיא הוא מאמן גדול שעוד יוכיח את עצמו בבני יהודה. אני חושב שהוא מאמן טוב בהרבה מניצן שירזי שאימן אצלנו כמה שנים. אני לא אוהב לדבר בשם כל אוהדי בני יהודה, אבל אני יכול לבשר שאם היום יעבירו שאלון בין כל האוהדים, רוב מוחלט יהיה בעד לתת לגיא לוזון חוזה אצלנו לכמה שנים. אני יודע שהוא עושה כאן עבודה מצוינת באימונים, השחקנים מחויבים אליו ואת התוצאות כולנו רואים במגרש. אני מקווה ומאמין שזה יימשך ונגיע לצמרת".

לוזון החל את דרכו כעוזר מאמן במכבי פתח תקווה. הקריירה שלו כשחקן נקטעה והוא למד בעיקר מיוסי מזרחי שהיה המאמן הראשי. למרות שהפתיע כשניצח את מזרחי ואשדוד ביום שבת, מזרחי יודע בעיקר לפרגן: "גיא היה עוזר המאמן שלי במכבי פתח תקווה כשאימנתי שם לפני שהוא קיבל את הקבוצה בקדנציה הראשונה. אני יכול לומר עליו רק מילים טובות. הוא איש מקצוע מעולה שעובד קשה והוא מבין גדול בכדורגל".

בשנה שעברה הוא נכשל בגדול בהפועל תל אביב

"קורה שלא הולך. יש לו את כל הכלים להצליח גם מחוץ לאורווה. מגיע לו כל הקרדיט על ההישגים של בני יהודה ועושה רושם שתחת ידיו הקבוצה הזאת בדרך למעלה".

גיא לוזון עצמו מסרב להתרגש: "גם בתחילת העונה הלא טובה שלנו, לא איבדתי תקווה. הסיבה לכך היא שהמשכנו לשחק טוב. נכון שהפסדנו, אבל זה היה בגלל כל מיני סיבות שידעתי שאנחנו יכולים להתגבר עליהם".

אז איך הגיע השינוי?

"אני חושב שמה שקרה לנו מאז זה שפשוט התבגרנו. אנחנו לא רק משחקים יפה אלא גם תכליתי. השבת ניצחנו במגרש קשה מאוד מול יריבה ביתית. באמצע השבוע אמרתי לשחקנים שאסור לנו לעצור ושצריך להמשיך בדרך הזאת. עכשיו אנחנו לא מסתכלים על המשחק הזה אלא כבר עם הראש במשחק הבא".
   

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק