סוף התקופה הרעה?

טוטו תמוז הבקיע בשבת צמד שערים שסיימו אולי תקופה קשה מאוד מבחינתו, בבית"ר ירושלים. האוהדים עדיין כועסים אבל רבים אחרים מפרגנים

יום ראשון 25 ינואר 2009
שלמה חסיד

חלוץ בית"ר ירושלים טוטו תמוז, הבקיע בשבת מול קבוצת נעוריו הפועל פ"ת צמד שערים והפגין את משחקו הטוב ביותר בזמן האחרון, משחק שסייע לבית"ר לחזור למאבק הצמרת.

השאלה היא אם תמוז יכול להתמיד ביכולתו הטובה, או שאפשר לדמות אותו לבולי הקל, שיוצא החוצה רק אחת לזמן ממושך.

לאוהדי בית"ר, למען האמת,  די נמאס כבר מתמוז. הטענות הן לחוסר רצינות והתעסקות יתר על בילויים. ניר בוקובזה, מאוהדי בית"ר השרופים אמר: "טוטו תמוז הוא האכזבה הגדולה ביותר, אחת הנפילות הגדולות שהיו בבית"ר בעידן גאידמק. מדובר בחלוץ שנקנה מהפועל פ"ת בהרבה מאוד כסף, ולא נתן כלום בתמורה. 3 שנים הוא פה ובקושי הבקיע 15 שערים. אם מחלקים את הגולים שלו בכסף הרב ששילמו עליו מקבלים תרומה אפסית. הוא לא יכול להצליח כי הוא לא מקצוען, לא עובד קשה ולא נותן מעצמו ולשחקן כזה אין מקום בבית"ר ירושלים, אולי בקבוצות אחרות ששם הדרישות פחות גבוהות" 

תמוז עבר שנה לא קלה. בבית"ר הוא מיעט לשחק ואת מקומו בנבחרת הוא איבד בנוסף שמו נקשר ל"מטפל" אורן זריף כאילו תמוז חיפש אצלו את פיתרון בעיותיו. זאב זלצר, מנג'ר הפועל פ"ת ואחד האנשים שגידלו את תמוז טוען: "טוטו תמוז עבר סבל רב במדינה שלנו.  מה שקרה איתו זו אכזריות לשמה ואין ספק שזה השפיע עליו. טוטו הוא בחור רגיש, שכל דבר משפיע עליו. יש לו המון יסודות טובים אבל כשהוא נתקל באטימות וברוע לב, זה גורם לו להיסגר והוא פחות טוב במגרש. זו הסיבה שעברה עליו תקופה לא טובה".

עכשיו הוא עבר אותה?

"יכול להיות שהמשחק הטוב שלו מסמן יציאה לדרך חדשה. נכון שאנחנו היינו בצד הסובל הפעם, אבל אם הוא יחזור לעצמו כל הכודרגל הישראלי ירוויח שחקן מצויין שאין הרבה גדוגמתו בזירה המקומית".

בירשולים מודעים היטב לעליות והירידות של תמוז. שמוליק לוי, שחקן עבר ופרשן רדיו ירושלים מספר: "טוטו עבר תקופה מאוד קשה, חלוץ כמוהו צריך לגדל בכבוד והוא צריך לקבל הרבה הזדמנויות. במקום הזדמנויות הוא זכה לגיבוי מועט מאוד מהמאמנים בגלל שלבית"ר היו שחקנים בתפקיד שלו ושלחוץ לא משחק הוא מאבד ביטחו ונושא ההבקעה הופך לנדיר אצלו". 

מה עטר צריך לעשות?

"אם בית"ר רוצה להרוויח אותו היא צריכה להראות לו שמאמינים בו וזה רק על ידי כמות נכבדה של דקות משחק.ברור הרי שתמוז רוצה להצליח, אולי אפילו יתר על המידה וזה פוגע בו כי כשהוא לא מצליח הוא נהיה מתוסכל ועצבני וזה פוגע בו".

מנהל בית"ר ירושלים, מנחם נידם לא אוהב את אלה שמדברים על תקופה קשה ומסכם: "כל הרינונים על טוטו אינם במקומם, מדובר בילד טוב, בחור שכל הזמן רוצה לעזור ולתרום. צריך לראות איזה אימונים מפרכים הוא עשה כדי לצאת מהפציעה בה הוא היה נמצא כדי להבין כמה הכדורגל חשוב לו. ראיתי אותו מתאמן ולא האמנתי שהוא מעמיס על עצמו כל כך הרבה, אך כשהחיידק של הכדורגל זורם לך בעורקים אתה מוכן לתת את הכול בשביל לחזור מהר מהפציעות. אין ספק שהמשחק בשבת יכול להכניס אותו לתקופה טובה ולפתור לנו את הבעיות בהתקפה".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק