ההזדמנות האחרונה. שוב

ראובן עובד עבר למכבי נתניה וכבר במשחקו השני הוא פגש את האקסית שהוא כל כך לא סובל, הפועל תל אביב. האם הוא יממש את הערכה של ליאור אסולין ויהפוך לשחקן הסיבוב השני או ששוב הוא יוזכר כפוטנציאל מבוזבז.

יום שני 26 ינואר 2009
שלמה חסיד

"ראובן מאושר, מצא בית חם, החיוך חזר לו לפנים. הוא עלה נגד מכבי ת"א במחצית השנייה ועשה כמה פעולות חיוביות, הביטחון ושמחת החיים חזרו ואני מקווה שהוא בדרך הנכונה להצליח, אני מאוד מאמין בו. אחרת לא הייתי מייצג אותו".

הדובר הוא אייל מלול, סוכנו של ראובן עובד. אולי השחקן הכי מוכשר בכדורגל הישראלי שנשאר בגדר פוטנציאל. ראובן עובד, שעבר לפני זמן קצר מהפועל ת"א למכבי נתניה, שיחק מול הקבוצה ששחררה אותו  וינסה לנקום באלי גוטמן על הזמן הארוך על הספסל.

עובד, שכבר החליף את הספסל של מכבי תל-אביב בזה של הפועל חיפה, עלה וצמח בבני-יהודה ונבל בהפועל ת"א, ינסה להרים את עצמו דווקא במכבי נתניה, דווקא אצל המאמן שלא מזמן העביר "דאחקה" על חשבונו, לותר מתיאוס, שטען כי אינו יודע שהוא נמצא במו"מ עמו וזאת פחות מ-24 שעות לפני שעובד חתם בקבוצה.

אז האם ראובן ועבד מסוגל להתרומם? התשובות חלוקות.

גילי לנדאו, מכוכבי העבר של הפועל ת"א מנסה להסביר: "לא כל אחד יכול להצליח בהפועל ת"א, צריך אופי מיוחד ולראובן אין את זה. לפעמים כשמפנים כלפיו אנרגיות שליליות זה גומר עליו והוא לא יכול להתמודד עם זה. אנחנו יודעים מה יש לראובן ברגליים אבל עד עכשיו הוא פוטנציאל מבוזבז. אם הוא לא יצליח במכבי נתניה, מקום ששיקם את הקריירה של סטרול, בן-דיין ופליטי מכבי ת"א נוספים מהשנתון שלו, יהיה אפשר להגיד שהוא גמר את הסיפור". 

עובד התחיל בהפועל תל אביב לא טוב. כבר לאחר מספר חודשים הוא נתפס בעבירת משמעת קשה כששיחק בקזינו בשבדיה עם חבריו יגאל אנטבי וליאור אסולין. לאסולין, יש הסבר מדוע השניים לא הצליחו אצל האדומים: "שיתפתי עם ראובן פעולה בהפועל ת"א ואני יכול להגיד לך שהכי קל בעולם זה להיכשל בהפועל. הם עושים לך פרצופים, אומרים שלא רוצים אותך. שחקן יצירתי מהסוג של ראובן מאוד מתקשה לתפקד באטמוספרה כזאת ולא פלא שהוא עזב. אמרתי לראובן מזמן שהוא חייב לעזוב את מתחם חודורוב בשביל להצליח ולשמחתי האסימון נפל לו. אין לי ספק שהוא יהיה שחקן הסיבוב השני בנתניה, יש לו כל כך  הרבה כדורגל שרק אם יתנו לו לשחק והוא יפגין 70 אחוז ממה שיש לו הוא יהיה פשוט שחקן גדול"

כאמור, עובד לא הצליח במרבית הקבוצות בהן שיחק. דווקא בבני יהודה, הקבוצה הפחות טובה בה שיחק, הצליח עובד להציג כמה משחקים לא רעים בכלל. רחמים ששון, כותב הספר "לילות כתומים" על בני-יהודה מתמוגג: "אני חושב שבסך הכל ראובן עובד שחקן מצוין והוא הוכיח את זה בבני-יהודה. הטעות הקריטית שלו שהוא עזב מקום שמאמין בו בשביל מקום קר כמו הפועל ת"א. אני מכיר את ראובן באופן אישי, הוא ילד של אמא ואחד שאוהב ליטופים וחיבוקים ובהפועל לא מקבלים את זה. בהפועל ת"א, תחת מאמן הגנתי כמו גוטמן, קשה להצליח". 

אז הוא עשה טעות שעזב את בני יהודה?

"הוא לא היה צריך לעזוב אותנו לטובת הכסף של הפועל ולהישאר תחת מאמן שמאמין בו כמו ניצן שירזי. אותו הדבר קרה לליאור אסולין, יש קבוצות שקל להצליח כמו בני-יהודה ונתניה ויש קבוצות כמו הפועל ומכבי ת"א שנופלים בהן. נתניה זה מקום שדומה לבני יהודה באנרגיות, הקהל וההנהלה תומכים וזה מה שהוא צריך בשביל להצליח"

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק