4

האיטלקים הפסידו למצרים

אלופי העולם מאיטליה ספגו הפסד מביך מול אלופת אפריקה, מצרים- 1:0. ברזיל טיילו בדרך לחצי הגמר, עם נצחון 0:3 מול נבחרת ארה"ב.

יום חמישי 18 יוני 2009
מערכת TELESPORT
איטליה בהלם. אמנם זה רק טורניר הכנה לגביע העולם, אבל להפסיד אחרי משחק כל כך אנמי ומאכזב, ועוד לנבחרת ששמות השחקנים מזכירים ארוחת צהריים בעיר העתיקה של יפו?

האיטלקים נשפו ונשפו, אבל לא הצליחו להפיל את ההגנה המצרית הקשוחה. "הפרעונים" הוכיחו שהמשחק המצוין שלהם מול ברזיל לא היה חד-פעמי, ושבהחלט יש לקחת אותם בחשבון לקראת הטורניר בקיץ הקרוב.

המשחק הוכרע בזכות שער נגיחה פנטסטי (40') של שחקן הנבחרת המצרית וקבוצת איסמעליߔ, מוח'מד חומוס, שפגש את הכדור בעוצמה ושלח אותו אל תוך השער החשוף של לואיג'י בופון ההמום.

האיטלקים בעטו 19 בעיטות לכיוון השער של אל-נדרי, השוער המצרי, מתוכן 7 למסגרת, אבל פשוט היו חלשים ומאכזבים. במצב הנוכחי, Ӑיטליה תהיה חייבת לנצח את ברזיל בכדי להעפיל לחצי הגמר. 

מעבר לכך, מברוק לשכנינו מדרום, שהוכיחו שיש כדורגל במזרח התיכון.


שחקני נבחרת מצרים חוגגים את השער הסנסציוני של חומוס (Gettyimages)

ברזיל-ארה"ב 0:3


ברזיל הפגינה תצוגת תכלית, הערב (ה') מול הנבחרת האמריקאית והעפילה לשלב חצי הגמר של Ӓביע הקונפדרציות. בתור המבחן האחרון לקראת גביע העולם 2010, קשה להעריך אם כך תראה נבחרתו של דונגה, גם ברגעי ההכרעה שלו, אך אין ספק שהנבחרת הברזילאית שמרה על עוצמתה הבלתי מעורערת.

 במחצית הראשונה, שליטה של ברזיל. פליפה מלו מפיורנטינה העלה את ברזיל בדקה 7 ליתרון בנגיחה אחרי כדור קרן מדויק. 


קאקה ורוביӠיו חוגגים את השער השני לנבחרתם (Gettyimages)

ברזיל עלתה ליתרון כפול בדקה ה-20  ממהלך נפלא של הסלסאו, שכלל רק 3 מסירות. איבוד כדור של דימרקוס ביזלי לאחר כדור קרן אמריקאי של לנדון דונובן, הגיע לרמירז, קשרה של בנפיקה, שפרץ באגף ימין ומצא את רוביניו חופשי מול טים הווארד, ומשם הדרך אל הרשת הייתה קצרה.

המשחק המשיך כשהאמריקאים נראים מבולבלים לעיתים והווארד נתון למתקפה בלתי פוסקת של מחזۙקי גביע הקונפדרציות. בדקה ה-62, מאיקון סיים עוד מהלך פנטסטי עם שער שלישי, לאחר מסירה כפולה עם קאקה ובעיטה מזווית קשה לרשת הגבוהה של הווארד.

עד הסיום, הספיקו האמריקאים לאיים על השער הברזילאי ולהדביק שני כדורים למשקוף של חוליו סזאר, אבל זה לא הספיק מול מכונת הכדורגל המשומנת של ברזיל, שהפגינה עליונות מוחלטת עם 20 בעיטות לשער, מתוכן 11 למסגרת, לעומת שתיים בלבד של האמריקאים.


תצלומים: Gettyimages

תגובות

טלספורט בפייסבוק