צריכים לשחק יותר טוב

מכבי תל אביב ערכה את האימון המסכם לקראת פתיחת הטופ 16 מול אלבה ברלין. עוד מהמאמן: "מצפים ממועדון שיש לו אחריות לגבי האוהדים לעשות את הטוב ביותר". פייזר שוחרר, ריאל גברה על בארסה 83:85

יום רביעי 28 ינואר 2009
שלמה חסיד
מכבי תל אביב השלימה הערב (רביעי) את הכנותיה לקראת פתיחת שלב הטופ 16 במשחק הביתי מחר מול אלבה ברלין. פיני גרשון פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "אנחנו צריכים להשלים את השורות ולשחק יותר טוב. גם לצרף שחקנים וגם לשחק יותר טוב זה לא קל. אני עוד לא יודע אם די בראון וצ'ארלס וגיינס ישחקו, זה תלוי במשחק". 

"המועדון עשה מאמץ ליישר את השורות. קראתי מה כולם כתבו והיו ביקורות על איך שהקבוצה נבנתה. כשבאתי ועד אתמול, היו כתובים הרבה שמות של מי בא ומי הולך. חלק מהדברים נכונים, אבל מצפים ממועדון שיש לו אחריות לגבי האוהדים לעשות את הטוב ביותר". 

"בחודשיים האלה הקבוצה לא היתה מאוזנת. קבוצה כמו שלנו צריכה שני רכזים ברמה גבוהה והיום יש. אני חושב שאיזנו את השורות, שתי ההעברות האחרונות מאזנות את החולשות שהיו לקבוצה. בשני המקומות שהיינו פחות טובים, הבאנו שחקנים שיכולים לעזור".

"רענן, שמעון ודייויד קיבלו החלטות קשות תחת לחץ והיו צריכים להכניס את היד לכיס. אף אחד מכם לא עמד מול שחקן ששולחים אותו הביתה. לא נעים לשלוח שחקנים הביתה, וגם לנו לא. אנשים לקחו החלטות והשקיעו כסף בשביל לנסות שהקבוצה תיראה יותר טוב".

ליאור אליהו הוסיף: "אנחנו מוכנים לשלב הזה. עם כל השינויים שחלו לאחרונה, אני מקווה שהשחקנים החדשים יכנסו לעניינים. אנחנו צריכים לבוא ולנצח, אבל זה לא הולך להיות קל. צריך לשמור על הבית. זה לא אידיאלי, אבל צריך לשים את הכל בצד. אלבה קבוצה טובה, אולי על הנייר פחות מאיתנו אבל אנחנו לא מזלזלים באף אחד".

עוד קודם לכן, מרקוס פייזר שוחרר

מה שהיה באוויר כבר מספר ימים הפך לרישמי: מרקוס פייזר שוחרר ממכבי ת"א. כך הודיעה היום הקבוצה. פייזר עבר תהליך שיקום ארוך וחזר בשבועות האחרונים לפעילות בקבוצה, אולם לא הצליח להשתלב ונראה מאוד מוגבל.

הפועל ירושלים, אותה מאמן גיא גודס, הביעה כבר עניין בסנטר וצפוייה להיכנס איתו למו"מ בימים הקרובים. גודס היה עוזר מאמן מכבי בעונה שעברה והוא מעריך מאוד את יכולתו של פייזר, שהיה מצויין בתחילת העונה שעברה, אך פציעה בבירכו במשחק מול אולימפיאקוס השביתה אותו לתקופה ארוכה.

פייזר מצטרף לאסטבאן באטיסטה, רודני וויט, אלטון בראון וג'ייסון וויליאמס, ששוחררו גם הם העונה  מהקבוצה הלחוצה של מכבי. מי שימלא את החלל שמותיר מרקוס פייזר הוא צ'ארלס גיינס, שעבר הבוקר את הבדיקות הרפואיות במכבי ויחזק את הקו הקדמי של הקבוצה.

פייזר נשמע מאוכזב מאוד מהשיחרור שלו ואמר בתגובה: "אני מאוכזב מאוד, מכבי לא נתנה לי צ'אנס. הייתי יכול לתרום לקבוצה לא פחות מאשר גיינס".

בבית של מכבי: ריאל מדריד גברה על ברצלונה 83:85

הבית של מכבי ת"א בטופ 16 נפתח הערב עם ניצחון ביתי של ריאל מדריד על ברצלונה, 83:85. בארסה הוליכה לאורך כל שלבי המשחק, ורק ריצה 0:9 של היריבה ברבע הרביעי הביאה אותם לפיגור של נקודה בלבד. ושלשה של לואיס בולוק הביאה למהפך, שנשמר עד תום 40 הדקות. בולוק וסרג'יו קלעו 18 כ"א לריאל, רייס 15. נבארו קלע 21 לבארסה, ואסקז 15.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק