ציון נכשל למאמנים

במשך שבועות ארוכים דיברו, פטפטו כיוונו והתכוננו מאמני ליגת העל לחלון ההעברות של חודש ינואר 2009. כשהחלון נפתח, התגלה הבלוף. שום מאמן לא הכין תכנית מקצועית רצינית והמאמנים נכשלו

יום שלישי 03 פברואר 2009
אשר גולדברג
החודשים נובמבר-דצמבר 2008 היו עמוסים לעייפה באמירות של מאמני ליגת העל ששלחו את כולנו להמתין לחודש ינואר.  בינואר 2009 נפתח חלון ההעברות למשך 31 ימים ולילות. ינואר היה אמור לשמש כתמרור אזהרה לשחקנים כושלים שלא סיפקו את הסחורה. 

ציפו אוהדי הקבוצות, המתינה התקשורת ורק אצל השחקנים שלעברים נשלף הכרטיס הצהוב לא זז שריר בפנים. הבלוף והקשר הלבן התגלה, בדיוק כפי שגילה אותו הילד הקטן והשובב שזעק: "המלך הוא עירום".

שום מאמן בליגת העל, החל ממוביל הטבלה, אלישע לוי ועד לאחרון, בא כוחה של הכח מכבי עמידר רמת-גן דודו דהאן, לא הכין את עצמו לחורף של ינואר. הרשימה כוללת שמות זוהרים ונוצצים כמו לותר מתיאוס, אבי נמני, ראובן עטר, אלי כהן, יוסי מזרחי ואחרים. כולם סיפרו סיפורי סבתא (בובה מעיישס) על קלטות עם ביצועי שחקנים, אותם הם בוחנים. כולם הלכו אל אותם סוכני שחקנים שניסו למכור להם מכל הבא ליד, מהשווקים של אקרה, לגוס, פנמה סיטי, ריו דה-ז'נרו, לימה וכו'.

המטוסים פעלו ברכבת אווירית, הנחיתו בנתב"ג שמות שכביכול ליהטו, כיכבו וכבשו בנבחרות הלאומיות של ארצן. ינואר המעט גשום חלף עבר לו ומפלס הכנרת עלה רק בשני ס"מ. כל הקבוצות נאלצו להסתפק בשאריות, בשחקנים פצועים ועייפים שבאו למדינת הכדורגל הפרימיטיבית שלנו.

רעם השתיקה מהדהד. שום בעלים של שום מועדון, שום יו"ר של קבוצה לא ביקש הסברים לתופעה החובבנית הזאת. דוביד שויצר האגדי כבר סיפק את האמירה ההיסטורית: "כולם עובדים על כולם".


"החץ הבלונדיני" - אלפרדו די-סטאפנו

ראול, ראול של ריאל-מדריד כבש את שערו ה-307 עבור ה"בלנקוס" והשווה את מספר הכיבושים לשל "החץ הבלונדיני" של ריאל מדריד, אלפרד די-סטאפנו הארגנטינאי.

אין לי ספק, די-סטאפנו הוא אחד מחמשת השחקנים הגדולים בתבל שבעטו בכדור. לצידו צריך להוסיף את פלה, מראדונה, פושקאש וקרוייף.

די-סטאפנו כבש 307 בפחות משחקים מאשר ראול. לצעירים שביניכם, אלו שלא שמעו על "החץ הבלונדיני", כדאי להיכנס לאתר האינטרנט וההיסטוריה של ריבר פלייט הארגנטינאית, של מיליונריוס הקולומביאנית ושל אספניול מספרד ולהוסיף למספר 307 עוד שערים רבים, רבים, רבים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק