לפחות שמכבי יכשלו

אוהדי הפועל תל-אביב נמצאים בסיטואציה לא קלה לקראת המשחק הערב בין מכבי תל-אביב למכבי חיפה, האם לתמוך בירוקים למען הורדת הורדת מכבי ליגה או ביריבה העירונית למען האליפות? ירידת ליגה חשובה יותר

יום שני 02 פברואר 2009
שלמה חסיד
האם העובדה שמכבי תל-אביב תשחק הערב נגד מכבי חיפה, יריבתה של הפועל תל-אביב במרוץ לאליפות, גורמת לאוהדי הפועל להתגבר על השנאה התהומית למכבי ולקוות לניצחונה? מתברר שאין הדברים כך.

גל סוקולובסקי, מידועי האוהדים בקהל האדום: "אני חד משמעית בעד מכבי חיפה. הסיבה לכך היא שלא היינו במרוץ לאליפות, לא נהיה במרוץ ואין לנו שום סיכוי לקחת אליפות. לעומת זאת, יש סיכוי שמכבי תרד ליגה וזה יותר חשוב מאליפות. בשבת הם משחקים מול קריית-שמונה ואם הם מפסידים בשני המשחקים האלה הם בסכנה. לפחות שהם ייכשלו".

העיתונאי אביעד פוהרילס לא יהיה היום בעד הצהובים: "אני באופן אישי מגדיר את עצמי כאוהד הפועל ת"א לשעבר. עבר הרבה זמן מאז שהייתי אוהד הפועל, מאז הספקתי להתכסח ולריב איתם. אני חושב שאוהדי הפועל רוצים שמכבי תפסיד, הם מסתכלים על השיקולים הגדולים ולא על השיקולים הקטנים, בשבילם הכי חשוב שמכבי תיכשל וכנראה שהשמחה והפסד של מכבי מעפילה על כל דבר. אין אוהד הפועל שרוצה שמכבי תנצח הערב, עם כל הכבוד הכבוד למאבק לכאורה על האליפות".

מי שלא חושב גם מרבית אוהדי הפועל תל אביב הוא עו"ד ארי שמאי שמודה ש "זו שאלה כבדת משקל שטובי הפילוסופים דנו בה עמוקות ולא הגיעו להסכמה חד משמעית. כל אחד הולך עם הלב שלו והלב אומר שמכבי תפסיד. סיפוקים מידיים עולים על סיפוקים בטווח הרחוק יותר. אני חושב שההפסד לבני-יהודה חידד אצלנו את המודעות שאין סיכוי לקחת אליפות ועכשיו עוברים כרגיל לשמחות הקטנות והיום יומיות".

מאמן קבוצת הפועל אוסישקין, אורי שלף: "באופן עקרוני אנו תמיד רוצים שמכבי תל-אביב תפסיד אבל מכיוון שיש לנו סיכויים לקחת אליפות במידה וחיפה תמעד, אני חושב שהתוצאה האידיאלית עבורנו הערב תיהיה תוצאת תיקו. כמובן שלא נצטער אם מכבי תפסיד. בכל מקרה אנחנו בצד המנצח".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק