לליגת העל, ללא קהל

הפועל רעננה, קבוצה כמעט בלי אוהדים, התמקדה במשך שנים בניסיונות מוצלחים ליירט את חלומות העלייה של יריבותיה. כעת היא בעמדת זינוק לליגת העל אבל יש מי שמפנטז על נקמה

יום שני 02 פברואר 2009
שלמה חסיד

 הפועל רעננה מנסה לעלות ליגה. לא היינו רואים בכך סיפור, אלמלא הייתה רעננה בשנים האחרונות הסוס השחור של קבוצות הליגה הלאומית. בזה אחר זה היא עקצה אותן בלי רחמים, לגלגה על החלומות הלגיטימים שלהן לעלות ליגה והתמקדה בלתקוע מסמר בגלגליהן.

אלא שהעונה רעננה עושה מאמצים מוצלחים למדיי להעפיל אל ליגת העל. בינתיים זה הולך לה לא רע. רעננה מבמקום השני (נכון ליום שני בבוקר) במרחק של 9 נקודות מהמקום השישי (שמוביל למבחנים)  ו-14 נקודות מהמקום השביעי. הקהל, עדיין מגיע רק בקושי.

את רעננה מאמן בהצלחה מרובה, אלי כהן שמדגיש: "זה לא מדויק שאין לנו קהל. לרעננה יש קהל, אבל קהל רדום. זה קהל של הצלחות שבא רק בניצחונות. בשביל להביא קהל צריך לייסד מסורת ואנחנו עובדים על זה. עכשיו כשאנחנו בתקופה טובה באים יותר אוהדים. עשינו מחקר שוק והתברר שיש המון אוהדים שרוצים לבוא, אבל הם יעשו את זה אם נהיה אטרקטיביים ובליגת העל. לפחות את המגרש הקטן שלנו אנחנו נוכל למלא".

מבחינה מקצועית תעמדו בכושר של ליגת העל?

" אני מבטיח שאם נעלה ליגה נוכל להוות יריבה ראויה למרבית קבוצות ליגת העל כי כבר עכשיו אנחנו משחקים כדורגל שיכול וצריך להקנות לנו את הכרטיס לעלות והמטרה שלנו היא להמשיך ככה".

עכשיו, כשרעננה עצמה נמצאת במרחק סביר מהחלום, נשאלת השאלה האם וכיצד יגיבו הקבוצות שנפגעו ממנה והאם ינסו לקלקל לרעננים את החגיגה.  כידוע, רעננה הצליחה להרוס בתחילת העשור שלוש שנים ברציפות עליות של קבוצות לליגת העל. פעם הייתה זו הפועל ירושלים , פעם קרית שמונה וגם הפועל באר שבע סבלה ממנה.

ויקטור יונה, הבעלים של הפועל ירושלים, מתלהם: "הפועל רעננה היא פשוט קבוצה מסריחה ומגעילה. אסור שהיא תעלה ליגה ואנחנו נעשה את כל המאמצים בשביל למנוע מהם את העלייה. לא נשכח ולא נסלח על מה שהם עשו לנו לפני חמש שנים כאשר במשחק האחרון של העונה הם נלחמו כדי להוציא תיקו שמנע מאיתנו לעלות. הייתי במשחק שלהם ביום שישי נגדנו, הם בכלל לא הגיעו לשער שלנו אבל בפוקס הצליחו לנצח 0:!. זו קבוצה מזליסטית, אין לה אוהדים, ואין לה מה לחפש בליגה הראשונה. אנחנו נעשה את כל מה שיש בידינו כדי למנוע מהם לעלות, אבל כל זה באופן ספורטיבי כמובן. הייתי ונשארתי חבר טוב של הבעלים של הקבוצה שלמה שטרן, אבל במגרש אנחנו יריבים מרים".

דודו עזריה, אוהד הפועל ב"ש, מנסה לשמור פאסון: "קודם כל זה נכון שהפועל רעננה הייתה המנחוסית שלנו, אבל השנה זה סוף סוף נשבר. לא רק שניצחנו אותם, גם הבקענו שלישיה והיינו ראויים לניצחון. עד היום אני זוכר איך הם הרסו לנו את החגיגה במחזור הראשון של השנה שעברה.  זה היה המשחק הראשון של אלונה ברקת כבעלים, הכול היה כבר מוכן לקרנבל, ורק נשאר לנו לנצח את רעננה בבית, אבל הם באו וגנבו ניצחון בדקה התשעים. רק שלפי דעתי במקרה הפרטי שלנו, זה יותר שבאר שבע היא קבוצה לוזרית מאשר שרעננה מנחוסים. לנו יש טבע להגיע עד לבאר ולא לשתות. דברים כאלה קרו לנו פעמיים בגמר הגביע מול הפועל רמת גן והפועל לוד, שבאו נגדנו כאנדרדוג. תמיד כשאנחנו צריכים לספק את הסחורה זה לא מצליח, והעובדה שרעננה היא סוס שחור זה רק התירוץ".

שמעון הדרי, לשעבר  מאמן קרית שמונה, עדיין זוכר איך רעננה שתתה לו עליה בדקה התשעים: "זה היה מאוד מאוד מרגיז", הוא נזכר. "חוויה שלא מומלצת לבעלי לב חלש. במחזור האחרון של העונה שלפני ארבע שנים, היינו צריכים ניצחון על רעננה, הם באו נלחמו והוציאו תיקו. לא עלינו ליגה, ואחרי המשחק אמרתי שרעננה קבוצה מגעילה, בלי קהל וחסרת זכות קיום. האמת, עד היום אני מתרגז כשאני נזכר במשחק הזה. ברעננה יכולים לספר שהם קבוצה ספורטיבית, אני לא יודע עד כמה זה קשור. באופן אישי נשארתי בקשרי ידידות עם המאמן שלהם מאז ערן קוליק, שהוא בעייני מאמן טוב ומוערך. אם תהיה לי בעתיד הצעה לאמן ברעננה אשקול אותה, אבל גם אז לא אשכח להם שהם גזלו לי את העלייה".

אלי כהן, לא מתרגש: "קודם כל, כל מי שמנתב אלינו אנרגיות שליליות צריך לבדוק איפה הוא כשל במקום לזרוק את זה על הזולת. רעננה תמיד הייתה מועדון ספורטיבי שלא מוכר משחקים ואני לא רואה בזה משהו פסול. אצלנו אין קומבינות ומי שרוצה לנצח צריך להתאמץ".

צילום אלי כהן: האתר הרשמי של הפועל רמת גן

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק