גביע הטוטו הפך לבדיחה

מכבי ת"א אומנם זכתה גביע הטוטו, אך גם היא סבלה מעומס של שלושה משחקים בחמישה ימים. האם זה עומס מוגזם על השחקנים? שאלנו אנשי מקצוע בכירים בענף את דעתם. הסכמה לא היתה שם

יום רביעי 04 פברואר 2009
שלמה חסיד

 מכבי ת"א שיחקה השבוע בגמר גביע הטוטו, 48 שעות אחרי שהתאמצה ומתחה את השרירים מול מכבי חיפה, בקרב הישרדות במסגרת הליגה. 

גם הפועל ת"א נאצלה לשחק פעמיים בשבוע, אך במקרה שלה, בחר אלי גוטמן לעלות עם הרכב משני בגביע הטוטו.

האם זה רציני לקבוע לקבוצה שני משחקים בתוך 48 שעות? שאלנו מבחר אנשי מקצוע בעניין והם נשמעו חלוקים.

כדורגלן העבר והמאמן, אורי מלמיליאן, תוקף את ההחלטה של ההתאחדות:" זה לא רציני. זה בדיחה רעה שמדגימה עד כמה חובבני ענף הכדורגל בארץ וכמה הוא רחוק מרחק רב ממה שאנחנו רוצים להיות. מפעל גביע הטוטו מזמן הפך לבדיחה, הוא לא מעניין ורק במדינה שלנו יכול לקרות דבר כזה".

האם שחקן יכול לשחק פעמיים תוך 48 שעות?

"בנאדם יכול ליפול במדרגות וכלום לא יקרה לו, אבל לא מומלץ ליפול במדרגות. שלא יתפלאו אם השחקנים האלה ייפצעו והרמה תמשיך להיות עלובה והכדורגל לא אטרקטיבי. מי שאחראי לזה שיידע שהוא רק מזיק לכדורגל ואילו אני במקום נמני הייתי עולה עם שחקני הנוער כמו שעשה גוטמן".

עוד כדורגלן עבר, בני טבק חושב אחרת לגמרי: "אני לא רואה פה איפה הבעייתיות. השחקנים צעירים ויכולים לשחק פעמיים תוך 48 שעות, אין פה שום בעיה ומספיק עם התירוצים. אם אנחנו לא יכולים אז מדוע באירופה כן יכולים".

שלום תקווה, שחקנה של הפועל ת"א לשעבר, חווה הרבה פציעות בקריירה שלו והוא מסביר: "באופן עקרוני זה לא אידיאלי. שחקן צריך 72 שעות מנוחה עד המאמץ המרוכז הבא". 


שיחקת באירופה, שם אין שני משחקים תוך יומיים?

"לעיתים. בחו"ל קבוצות משחקות פעמיים תוך יומיים אבל בשביל זה יש להם סגלים עמוקים. פה זה לא חו"ל, אין לנו תקציבים ויש מקסימום 13 שחקנים שמשחקים באופן סדיר. אני חושב שזה לא רציני.

הפרשן שלמה שרף מסכם: "אני לא מבין מה הבעיה פה, שחקני כדורגל יכולים לשחק פעמיים תוך 48 שעות, מספיק עם הסיפורים, זה רק יעשה אותם יותר טובים. גם נמני וגם גוטמן צריכים להבין שבכי ותירוצים לא יובילו אותנו קדימה, תנו לשחקנים לשחק ותפסיקו לספר תירוצים שרק מגחיכים את הענף".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק