אני מבטיח: אני אדם חדש

מיוחד לאתר כדור: אלירן עטר כוכב בני-יהודה, בראיון על תחילת הדרך שהייתה ממש לא מזמן, על משמעות הכדורגל עבורו ועל ההסתבכויות בעבר הלא רחוק

יום רביעי 04 פברואר 2009

 
השחקן המבטיח והלוהט של ליגת העל, אלירן עטר, שהספיק לכבוש מתחילת העונה שבעה שערים במדי בני-יהודה, שוחח עם אתר CADUR, על דפיקות הלב שהיו לו באימון הראשון, שהיה לא מזמן, על משחק הבכורה בליגת העל, השער שריגש אותו באופן מיוחד ועל כך שאם לא היה לו את הכדורגל, הוא היה מגיע למקומות לא רצויים.
 
עטר מספר: "בגיל שבע, בחור בשם אמיתי שהיה הסקאוטר של בני יהודה, הביא אותי למועדון ומאז אני שם. המאמן הראשון שלי היה, אמנון כהן, אני זוכר היטב את האימון הראשון ואם להגיד את האמת זה לא היה כ"כ מזמן. אבל כשדרכתי על כר הדשא, היו לי הרבה דפיקות לב. אני גדלתי בשכונה והערצתי את חזי שירזי, רציתי להיות כמוהו, הייתי ממש בתחילת הדרך עם הרבה ספקות ולא ידעתי אם אני מתאים, אבל בסוף החלטתי ללכת עד הסוף וככה המשכתי עד שמצאתי את עצמי בבוגרים".
 
"אין כמו האימון הראשון, ביום הראשון, זאת מזכרת לכל החיים. הייתי ממליץ לכל שחקן כדורגל באזור ת"א לגדול בבני יהודה, משום שזו קבוצה שמקדמת שחקנים לקבוצה הבוגרת, לא כמו הפועל ומכבי ת"א, ששם הדרך לבוגרים חסומה. אני חושב שהכי טוב לילד שילך לשחק איפה שהוא נהנה ובתור התחלה, שלא יחשוב על הבוגרים, כי הדרך עוד ארוכה, אלא איפה הוא מעביר את הזמן בכיף. אמנם אני צעיר, אבל למדתי הרבה דברים. היום, אני מבין שיותר חשוב מלהיות שחקן טוב, זה להיות בנאדם, חבר אמיתי, תלמיד טוב ובן שמכבד את ההורים שלו".
 
עטר שכבש במחזור ה-18, בליגת העל את הגול השלישי לטובת קבוצתו, לא ישכח את השער שכבש נגד הפועל ת"א, כששיחק בליגת הילדים: "עברתי חצי הגנה ומול השוער גלגלתי פנימה. עד היום התמכרתי להרגשה הזאת, זאת ההרגשה הכי טובה בעולם ובגללה הבנתי שאני הולך להיות שחקן כדורגל".
 
אני זוכר עד עכשיו את היום שבו עליתי לבוגרים, בגיל 16.5, היה לנו משחק באורווה נגד הפועל פ"ת, התוצאה הייתה 1:1 ובני יהודה הייתה חייבת ניצחון בשביל להישאר בליגה. ניצן שירזי העלה אותי למגרש ואמר לי באוזן: 'ילד, אתה תשנה את המשחק ותהפוך לגיבור המשחק'. נכנסתי לעשר הדקות האחרונות ובדקה ה-93 בישלתי גול ניצחון למטה בטורינה, הרמתי את כל הקהל שלנו באוויר ומאז התאהבתי באוהדים ובקבוצה והחלטתי שלא משנה מה, אני אהיה שחקן ואני אצליח".
 
על השערוריות בהן היה מעורב אמר : "למדתי את הלקח שלי. לעולם לא אתעסק עם המשטרה ולעולם לא אזיק לאף אחד. משה דמאיו לקח אותי תחת חסותו כפרויקט אישי שלו. אין לי ספק שבלי הכדורגל הייתי מגיע למקומות שאני לא רוצה להיות בהם. בני-יהודה, זה מקום שעוזר לילדים ומכוון אותם לדרך נכונה וכך גם אותי. כשעשיתי את הטעויות חשבתי שזה רק מעשיי קונדס, אבל התברר לי שיש בצד השני, יש אנשים שנפגעים. היום אני לא אעשה את השטויות האלה, זה מאחוריי אני בנאדם חדש".
 
טיפ לילדים: "אסור להישבר. צריך  אישיות חזקה, יש בדרך המון מכשולים והמון קשיים צריך לדעת להתמודד עם זה, זה אפשרי. לנצח את המכשולים, להפוך לאדם טוב ואולי גם לשחקן טוב בעתיד. בהצלחה".
 

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק