מכבי הובסה בברצלונה

מכבי ת"א הובסה בברצלונה 65:85. האורחים שמרו על הפרש דו-ספרתי לאורך כל המשחק ומכבי נראתה מפורקת. המקום הראשון כנראה ישאר בגדר חלום

יום חמישי 05 פברואר 2009
מערכת TELESPORT

אחרי שלא התקשתה לעבור את אלבה ברלין, מכבי ת"א קיימה את המשחק השני במסגרת שלב הטופ 16, מול ברצלונה. ברצלונה הפסידה לריאל מדריד במחזור הפתיחה של הטופ 16, אך לא התקשתה לגבור על החבורה הצהובה של פיני גרשון. מכבי נראתה רע לאורך רוב המשחק והתקשתה לעצור את הסגל הארוך והמוכשר של הקטלונים

פיני גרשון פתח בחמישיה עם ארויו, מרכוס בראון, כספי, אליהו ופישר. פסקוואל פתח עם באזילה, נבארו, אליאסובה, סאדה ודניאל סנטיאגו.

רבע  ראשון:
מכבי פתחה במשחק אגרסיבי ונכנסה מצוין למשחק. אחרי שפתחה עם שתי שלשות, ברצלונה הרגישה שדווקא משחק הצבע הוא היתרון שלה ושלחה כדורים לגבוהים שלה. גרשון הגיב בהכנסת יניב גרין לחזק את הצהובים מתחת לסלים. עם כניסתו של גרין, ברסה הלכה לקלעים, שמצאו עצמם חופשיים פעם אחר פעם. ברצלונה החלה לברוח ואחרי 5 דק' עלתה ליתרון 12:17, אחרי שלשה של נבארו. די בראון נכנס למשחק כשהחליף את ארויו כדקה לסיום הרבע. 16:20, בסיום הרבע הראשון.

בדקה האחרונה של הרבע הראשון פרץ אדם עם דגל פלסטיני לשטח המגרש ונוטרל מיד על ידי המאבטחים המקומיים. מיד אחריו פרצו מספר אוהדים נוספים לפרקט. המשחק הופסק למספר דקות וכוח שיטור הקיף את המגרש.

רבע שני:
אחרי שקלע מולה 34 נק' במשחק הקודם, ג'אנלוקה באזילה נכנס ברבע השני, ובשלשה קלילה קבע הפרש שיא לקטלונים 18:25. מכבי נראת רע ופיני גרשון לקח פסק זמן 6 דק' לסיום הרבע השני. עוד שלשה של אנרסון קבעה 21:31 למקומיים.

ארויו עצר את הבריחה עם חמש נקודות רצופות כולל שלשה ראשונה של הצהובים. הקטלונים החזירו מיד בשלשה ומאזן 6\14 מהשלוש. גרימאו קלע את השלשה השביעית של ברסה ומכבי ממשיכה לאפשר לספרדים לזרוק מרחוק. יניב גרין נתן מספר דקות טובות ועם 6 נק', כולן ברבע השני - הוריד את ההפרש ל-10 29:39. מכבי מסיימת את מחצית בהפרש מינימלי, 33:39 בסיום הרבע השני. 9 נק' לארויו, כספי 8, גרין 6. לברצלונה קלעו: אנדרסן 8, קרלוס 8, גרימאו 5 נק'.

רבע שלישי:
מכבי פתחה מצוין ובמשחק אגרסיבי עצרה את הספרדים והוריד ל-3 בלבד, 39:42. שלשה של גרימאו החזירה את המומנטום לספרדים. הצהובים התקשו ליצר זריקה טובה אחרי 24 שניות ו-4:30 דקות לסיום הרבע השלישי, עוד שלשה של באזילה החזירה את היתרון לדו-ספרתי 39:51, פיני גרשון הרגיש את הלחץ של חניכיו ולקח פסק זמן.

שלשה של באזילה קבעה 40:55 והפרש שיא. מכבי קלעה 7 נק' בשבע דקות ברבע השלישי. פיני זיהה את הלחץ והכניס את די בראון. מרכוס בראון לקח אחריות ועם אסיסט ל-2 קלות של פישר ועוד 2 ואחת מהקו, הוריד ל-10 הפרש. דיוויד אנדרסון הגיב בנקודה ה-11 שלו ובשלשה שסיימה את הרבע ב-47:61 לקטלונים.

רבע רביעי:
2 נק' של יניב גרין פתחו את הרבע הרביעי. אילייסבה הגיע בארבע נק' רצופות וגרשון נאלץ לקחת פסק זמן אחרי שארויו איבד עשתונות בעבירה בלתי ספורטיבית. 7 דקות לסיום ההתמודדות, מכבי בפיגור 20 נק', 49:69.

הספסל של ברסה יצר 48 נק', לעומת 10 בלבד של זה של מכבי. מכבי התפרקה לחלוטין ומטווח השלשות של ברסה נמשך. כספי הקטין במעט את הגלולה עם השלשה השנייה של מכבי במשחק, אבל זה מאוחר מדי ומעט מדי, מכבי מובסת בסיום 65:86.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק