תיקו בבלומפילד, חיפה מרוצה

ליגת העל: שער נדיר של אלירן עטר (56) במספרת העניק לבני יהודה יתרון מוצדק, אך שניר גואטה (80) המחליף קבע שוויון 1:1 מטעות קשה של איינוגבה. חיפה יכולה לפתוח הערב פער של שש נקודות מנתניה

שבת 07 פברואר 2009
מערכת TELESPORT
אם יש משהו שיזכר מהמשחק הערב בין מכבי נתניה לבני יהודה זה השער של אלירן עטר. מספרת מושלמת שלא רואים כל יום, לא בארץ ולא באירופה, שמצאה בדיוק מושלם את החיבורים של שטראובר, שנותר חסר אונים.

בני יהודה הייתה טובה יותר לאורך רוב המשחק, אך אחרי שער הכיבוש נתניה התעוררה, ולבסוף זה השתלם לה כששניר גואטה המחליף ניצל טעות קשה של איינוגבה והשווה את התוצאה.

נתניה עם משחק נוסף ללא נצחון, כאשר ניצחונם היחיד בשמונת המשחקים האחרונים היה נגד מכבי ת"א. מצד שני בני יהודה שומרת על רצף של חמישה משחקים ללא הפסד.


מהלך המשחק:   

עשרת הדקות הראשונות של המשחק חלפו ללא מצבים מסוכנים לאף אחת מהקבוצות, אבל בקצב טוב יחסית לליגה שלנו. נראה כי שתי הקבוצות הגיעו מוכנות למשחקים ורוצות להשיג את ניצחון הערב. 

בדקה ה-16 פדרו גאלבאן היה קרוב להעניק לבני יהודה את היתרון. בלדוט הוציא כדור חוץ אל עבר גאלבאן, שהסתובב מצויין בתוך הרחבה ומצא את עצמו פנוי מול שטראובר, אבל הבעיטה שלו פגשה את הקורה השמאלית של השער בלבד.

נראה שהמצב המצויין החדיר מוטיבציה לבני יהודה, כשדקה אחר כך שוב הגיעו קרוב לשער של נתניה, אבל אלירן עטר בחר בבעיטה מכ-20 מטרים במקום אופציית המסירה, וביזבז הזדמנות טובה לכתומים.

אחרי כ-20 דקות משמימות, בדקה ה-36 בני יהודה הגיע למצב מצויין אך שוב כשלה ברגע האמת. התקפה מתפרצת נהדרת של הכתומים התחילה מהרחקה של בלדוט אל כיוונו של גאלבאן, ההגנה של נתניה לא הייתה במקום ובמסירה מצויינת גאלבאן השאיר את אלירן עטר באחד על אחד מול שטראובר, אך השוער המנוסה הגיב בזמן ומנע שער. 

בדקה ה-41, נתניה הגיעה למצבה הראשון במשחק, וכמעט הפכה אותו לשער יתרון. התקפה מסודרת ויפה של נתניה מאגף ימין הביאה למסירה של מנשה אל סיאבונגה, שממצב טוב בעט בעיטה שנחסמה. הריבאונד של הבעיטה הגיעה אל כנאפו, שמפחות מחמישה מטרים בעט לרשת החיצונית ופספס הזדמנות אדירה לעלות את נתניה ליתרון לא מוצדק.

כדקה אחר כך, טעות של בן דיין כמעט ועלתה לנתניה בשער, כאשר המגן המצויין בחר להחזיר כדור עם הראש לכיוונו של שטראובר מעשרה מטרים, אך המסירה כמעט והגיע לראש של שחקן בני יהודה שעמד ליד השוער.

סיום טוב למחצית שברובה הייתה רדומה למדי, אך עדיין אין שערים במשחק.  

המחצית שנייה נפתחה בקצב מצויין, וללא ספק הרגע של המשחק, אולי של העונה הגיע בדקה ה-56. איציק עזוז עם הגבהה מהאגף הימני אל עבר עטר. ההגבהה הגיע אל מאחורי עטר, אך השחקן הצעיר והמוכשר הסתובב וביצע מספרת פנומנלית מכ-15 מטרים אל החיבורים של שטראובר. שער יוצא מן הכלל וללא ספק שער העונה, ואחד השערים הגדולים שראינו בכדורגל הישראלי בתקופה האחרונה.

נתניה מחפשת את השוויון, ובדקה ה-77 הרכש הפנאמי בלאנקו, כמעט ומצא את הרשת בבעיטה חזקה מחוץ לרחבה, אבל איינוגבה במשחק טוב היה במקום והדף לקרן. 

ואחרי דקות טובות של הנתנייתים, שניר גואטה המחליף מצא את השויון. בדקה ה-81, שניר גואטה בעט מהאוויר מכ-22 מטרים כדור לא חזק במיוחד, אבל השוער של בני יהודה, דלה איינוגבה, שעד אז נתן משחק מצויין, חלם, והיה ממוקם רע ולא הצליח למנוע מהכדור לחדור לרשת. 

בדקה ה-86, ימפולסקי קיבל הזדמנות משמים לנצח את המשחק לנתניה אך הוא נכשל מול איינוגבה. בעיטה מרחוק של גזל הגיע במקריות אל ימפולסקי, שנותר לבד מול איינוגבה אך המחליף בעט חלש ולא טוב.


הרכבים:

מכבי נתניה: לירן שטראובר, דדי בן דיין, לואיס מרין, ביוואן פרנסמן, קלמי סבן, רבי גזל, אלברטו בלאנקו, סיאבונגה נקוסי (שניר גואטה, 73), אבי כנפו (טל מעבי, 90), שלו מנשה (דלה ימפולסקי, 61), איתי שכטר.

בני יהודה: דלה אינוגבה, איציק עזוז, דין מורי, מילאן מרטינוביץ', כפיר אדרי, קובי מויאל, מהראן ראדי, פדרו גאלבן, אסי בלדוט (קובצ'ביץ', 79), תמיר כחלון, אלירן עטר.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק