ראיתי ולא האמנתי

אליניב ברדה נזכר במספרת אחרת, אלון מזרחי משוכנע שהמקום שלו בנבחרת, ויקי פרץ מסכים שזה אחד השערים היפים שנכבשו בישראל ועודד מכנס נשבע שהבקיע שער דומה. גם חלוצי ישראל לדורותיהם מפרגנים לאלירן עטר, בערך

יום ראשון 08 פברואר 2009
שלמה חסיד
 השער של אלירן עטר בשבת מול מכבי נתניה, שיגע את הכדורגל הישראלי. המחזור המשעמם, שלא סיפק יותר מידי ריגושים, עמד כולו בצילו של השער המדהים של החלוץ שדרור קשטן לא טרח להזמין לסגל הנבחרת, גם  בטענה מפוקפקת ולא רשמית שעטר לא סיים צבא, בניגוד לטענת בני יהודה.

שאלנו חלוצים לשעבר עד כמה השער היה נדיר ועד כמה קשה לבצע אותו, ובכלל מה יעלה בעתידו של עטר, שחקן שבילה כבר מאחורי סורג ובריח עקב חשד לעבירות פליליות שונות.  

גדול כובשי ישראל בכל הזמנים, אלון מזרחי, מפרגן: "בהחלט מדובר בשער  נדיר, שאני לא זוכר כמותו. אלירן עטר הוא הדבר החם ביותר כרגע בליגה שלנו, אין לי ספק שצריך להזמין אותו לנבחרת כי הוא השחקן הטוב ביותר בליגה כרגע". 

אתה יודע שהוא לא טלית שכולה תכלת

"אני לא מודאג לגביו, נראה לי שהוא עבר את התקופה הרעה שלו. מבחינה מקצועית יש לו את כל הנתונים להצליח"

גם חלוץ העבר ויקי פרץ מפרגן, אם כי במידה קצת שונה: "זה בהחלט שער  מיוחד, אם כי אני לא הייתי נסחף ביותר מידי סופרלטיבים. צריך לזכור שאם הכדור לא היה פוגש את הרשת, אף אחד לא היה מדבר על השער, אבל בסך הכול זה גול מדהים שנכנס בקלות לעשרת השערים המדהימים שהובקעו פה".

אומרים על עטר שהוא לא בדיוק בחור מושלם

"עטר צריך לשכוח את השער  הזה, לא לקרוא עיתונים בבוקר ולהמשיך לעבוד קשה, כי חובת ההוכחה היא עליו".

לפני שבע שנים הבקיע אמיר אבובטול שחקן הפועל באר שבע שער די דומה לרשת מכבי תל אביב בה עמד אז לירן שטראובר. אליניב ברדה ששיחק אז בבאר שבע נזכר: "ראיתי את השער של עטר  באינטרנט ולא האמנתי, זה שער  שדומה מאוד לשער  שהבקיע אמיר אבוטבול.  נדמה לי שזה היה אפילו לאותו כיוון כמו הגול של אלירן עטר".

עטר צריך להיות בנבחרת?

"אני לא רוצה לדבר על זה. אני שחקן ויש מאמן לנבחרת. אבל  בכל מקרה עטר הוכיח בחצי שנה האחרונה שהוא שם מאוד חם בכדורגל שלנו והלוואי והוא יצליח". 

יש גם מי שמפרגן קצת פחות.  עודד מכנס אומר ש"חבל שזה הובקע דווקא מול מכבי נתניה, אבל לפחות זה העיר את המחזור המנומנם. לא נעים לי להגיד, אבל תשאלו את גיורא אנטמן, שוערה של הפועל חיפה בזמנו, שהבקעתי לרשת שלו שער שמזכיר את השער הזה,  אבל לרוע מזלי לא צילמו אותו. אם היו מצלמים אין ספק שהיו משווים ביניהם. אם כי אני מפרגן לעטר על הגול הזה".

 בכל מקרה זה נראה ביצוע מסובך

"קשה מאוד להבקיע שערים כאלה. אלירן לא יכבוש כל שבוע כזה שער.  בני יהודה צריכה לשמור על האתרוג שלה בהרבה צמר גפן". 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק