הרצליה של מטה

איך הפכה מכבי הרצליה מקבוצה לגיטימית בליגת העל - לקבוצה שנמצאת בדרך הבטוחה לליגה א'? האם זה שיימן או אולי פרדי דוד? כל התשובות בפנים

יום שלישי 10 פברואר 2009
שלמה חסיד
מכבי הרצליה הפכה עצמה לבדיחה עצובה. קבוצה שרק השנה ירדה לליגה הלאומית חטפה אתמול רבעייה מבני לוד ונמצאת בדרך הבטוחה לליגה א'.

אוהדי הקבוצה מיואשים והבעלים אריאל שיימן אובד עצות. במאמן רמי לוי מתנדנד. האם עדיין אפשר להציל את הקבוצה וכיצד זה קרה? יצאנו ובדקנו.

אלי בן-עמי, מהאוהדים המפורסמים של הקבוצה: "כל מי שאשם במצב זה אדם אחד - אריאל שיימן, שהשתלט על הקבוצה שהייתה כמעט בכונס נכסים, קנה אותה במחיר מציאה, לא השקיע כסף ורק עשה קומבינות על חשבון האוהדים".

"פעם היו פה 5000 אוהדים שמילאו את המגרש ודפקו על הקירות. היום יש פה בקושי מאתיים וזה נוח לשיימן כי אף אחד לא שואל איפה הכסף על ליאור אסולין, יגאל אנטבי ואילן בכר. שיימן אף פעם לא השקיע את הכסף הזה בחזרה לקבוצהו. לא איכפת לו מכלום מלבד כסף וככה אי אפשר. הוא לקח לנו את שמחת החיים והרס לנו את הקבוצה - רק הוא אשם."

שמעון מסיקה, שהיה מנכ"ל הקבוצה במשך 20 שנה ועזב בשבוע שעבר: "כואב הלב על המצב של הקבוצה אבל הכל היה רשום על הקיר."

"כל מה שקרה בשנתיים האחרונות הוביל להתרסקות הנוכחית ואני לא מופתע מהיום בו בני לוד עושים לנו משולשים בלי מאמץ.  זה היה מועדון מפואר פעם - אבל לא עוד, העתיד נראה רע. כמובן שיש עוד זמן להינצל, אבל בשיבל זאת צריך טיפול שורש מיידי." 

ערן קוליק, מאמנה של בני לוד: "אתמול שיחקנו מול מכבי הרצליה ואני יכול להגיד שמצבה רע ביותר. בהכנה למשחק ראיתי את הרצליה משחקת משחק גביע ומצא חן בעייני רוח הלחימה. נכון שהם לא משחקים כדורגל טוב, אבל הם נלחמים. מה שקרה אתמול הוא שהם פשוט לא נלחמו וזה הדבר המאכזב ביותר. כנראה שלא מפריע להם לחטוף רביעייה בבית".

"יש להם שחקנים טובים: אלן מסודי, אלי ביטון ועוד. כשהקבוצה מתדרדרת - לשחקנים היצירתיים קשה לבוא לידי ביטוי, צריך פייטרים".

רמי לוי, מאמן הרצליה אמר: "אני חושב שהאוהדים צריכים סבלנות, רק בחלון העברות האחרון הבאנו ארבעה שחקני רכש ולשחקנים האלו לוקח זמן להתחבר. אף אחד לא יחכה לנו, זה נכון, אבל צריך סבלנות והתוצאות יבואו, הרצליה לא תרד. אנחנו עובדים קשה והשחקנים יודעים מה רוצים מהם. אני מקווה שכבר במשחקים הבאים יבוא שינוי משמעותי".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק