הידיניק מתקרב לצ'לסי

ההתאחדות הרוסית העניקה אור ירוק לצ'לסי כדי לנהל משא ומתן עם מאמן הנבחרת, חוס הידיניק שאמר: "לכל קבוצה אחרת הייתי אומר לא, אבל צ'לסי שונה מכולן"

יום שלישי 10 פברואר 2009
מערכת TELESPORT
כל הדרכים מוליכות להידיניק. מאמן נבחרת רוסיה, ההולנדי, חוס הידיניק, הוא המועמד המוביל לרשת את אימון צ'לסי. מערכת היחסים הטובה בין רומן אברמוביץ' להידיניק, היא שגורמת להולנדי לקחת את האתגר בנוסף לאתגר הבינלאומי. 

חוס הידיניק התייחס לכך שיגיע לסטמפורד ברידג': "אם היה מדובר בקבוצה אחרת, הייתי ישר אומר לא, אבל כשמדובר בצ'לסי היחס הוא שונה. יש לי יחסים טובים עם רומן, אני מעוניין לעזור להם במידה ואוכל". 

לגבי עזיבת נבחרת רוסיה: "זה לא בא בחשבון. אני חייב להשאר כאן, נח לי בנבחרת רוסיה. כשלקחתי את נבחרת רוסיה, ידעתי שמדובר בפרוייקט ארוך טווח, שאפשר לבנות כאן משהו והפרוייקט עדיין לא הסתיים".

לדעת הידיניק לעבוד במקביל לא אמורה להוות בעיה: "כבר עשיתי זאת כאשר אימנתי את נבחרת אוסטרליה וגם את פ.ס.וו איינדהובן, כך שאני מכיר את הסיטואציה". 

ההתאחדות הרוסית העניקה אור ירוק למהלך, והנהלת צ'לסי דנה כבר היום ובימים הקרובים לקראת אפשרות סבירה להנחית את חוס הידיניק בסטמפורד ברידג'.

דרוש מאמן +ניסיון

רומן אברמוביץ', שהיה האחראי הבלעדי לפיטוריו של סקולארי, מחפש בימים אלו מאמן בעל ניסיון אירופי בליגת האלופות שיוכל להדריך את צ'לסי במפגש הכפול במפעל, מול יובנטוס. האוליגרך הרוסי רוצה למנות מאמן שיסכים לחוזה לטווח קצר וכנראה ש-38 מיליון ליש"ט של פיצויי פיטורים ששילם, לימדו את הבעלים לקח.

מאז הודעת הפיטורין של מאמנה הברזילאי של צ'לסי, הרוחות בצ'לסי סוערות ובתקשורת האנגלית והאירופאית מדווחים על מועמדים רבים לתפקיד הנחשק במועדון הפאר הלונדוני. מועמד אחד כבר פסל עצמו - ג'יאפרנקו זולה, שהודיע היום: "צ'לסי יקרה לי אך אני נשאר בווסטהאם". 

למרות החיבה הגדולה למאמנה האיטלקי של ווסטהאם, אוהדי צ'לסי רואים בחוס הידינק כמועמד המוביל והמועדף. ההולנדי מצידו, ממשיך ומתעקש שאינו מתכוון לעזוב את משרתו הנוכחית כמאמן נבחרת רוסיה. באנגליה מדווחים על שיחות בין צ'לסי למאמן ההולנדי, על העסקתו בלונדון במקביל לכיהונו כמאמן נבחרת רוסיה.

מספר מועמדים בכירים ופנויים, הם מאמן ברצלונה לשעבר - פרנק רייקארד, מאמן אינטר לשעבר - רוברטו מנצ'יני וכמובן, מיודעינו אברם גרנט. הישראלי הופך רלוונטי יותר משאר המועמדים בשל העובדה שהוא מכיר את המערכת והשחקנים בצ'לסי וכן, גרנט עדיין מקבל שכר מהמועדון.

אף לא אחד מהמועמדים הפוטנציאלים הודה שקיבל פנייה מצ'לסי וההערכה שמאחורי הקלעים התקיימו ומתקיימים מגעים ושיחות עם מועמדים.

לואיס פיליפה סקולארי, שחתם לפני 7 חודשים בלבד, על חוזה של 6 מיליון ליש"ט לעונה, למשך 3 שנים, צפוי על-פי הערכות לקבל בין 10 ל-15 מיליון ליש"ט כפיצויים על פיטוריו המוקדמים מהמשרה בסטמפורד ברידג'.


תמונות: Gettyimages

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק