לפטר או לא לפטר. זו השאלה

בירושלים סוערות הרוחות. איציק קורנפיין רוצה לפטר את ראובן עטר, אבל הדעות ברחוב הירשולמי חלוקות בעניין הסיכוי שזה יעזור. שאלנו מספר מומחים בתחום ותסלחו לנו שאין לנו תשובות ברורות

יום רביעי 11 פברואר 2009
שלמה חסיד

בבית"ר ירושלים סוערות הרוחות מאז התבוסה 0:4 להפועל ת"א בבלומפילד. היכולת המחרידה שגילתה הקבוצה, הכניעה ללא תנאי ליריבה המושבעת והנשירה מהמרוץ לאליפות גרמו טלטלה בקבוצה ועל פי העדכונים האחרונים יו"ר הקבוצה, איציק קורנפיין, נחוש לפטר את המאמן ראובן עטר אבל בינתיים אין לו את האישור מהבעלים, ארקדי גאידמק.

האם מוצדק לפטר את ראובן עטר? שאלנו מספר מומחים:

דני נוימן, פרשן הערוץ הראשון ושחקן עבר בבית"ר ירושלים: "חד וחלק לא צריך לפטר את ראובן עטר.  אני מדגיש - ראובן עטר צריך להישאר בבית"ר ירושלים. לא שהוא הצליח אבל לפטר אותו היום יהיה בזבוז כסף בזמן שקופת הקבוצה ריקה. גם אם יבוא מאמן חדש הוא לא יקח את בית"ר לאליפות, העונה הזאת גמורה וצריך לדעת לסיים אותה ללא בושות נוספות. עטר הוא מאמן מספיק טוב בשביל לקחת את הקבוצה עד סוף העונה ולגרום לה להיראות כמו קבוצה, אני חושב שצריך לתת לו שקט להוכיח את עצמו, ראובן יודע כדורגל, יודע שכשלון בבית"ר יזיק לקריירה שלו והוא יעשה את הכל כדי לסיים את הליגה בצורה מכובדת".

גם שמוליק לוי, קפטן עבר של בית"ר ירושלים חושב כמו נוימן: "אני לא הייתי מפטר את ראובן מהסיבה שזה חסר טעם. מה שקורנפיין צריך לעשות זה לבוא לעטר ולהגיד לו שאם הוא רוצה להישאר בעונה הבאה הוא צריך לעמוד במספר מטרות: כדורגל אטרקטיבי, להכשיר מספר שחקנים להרכב עונה הבאה ולוותר על האליפות, זה לא אקטואלי מבחינת בית"ר, מה שנשאר זה לסיים את העונה בכבוד ועטר הוא האיש המתאים לכך".

שלמה שרף, חברו של יצחק שום שפוטר בתחילת העונה: "השאלה היום בבית"ר ירושלים היא לא אם יפטרו את עטר או לא, זה לא מעניין ולא ישנה כלום בקבוצה, בית"ר ירושלים הולכת לכיוון התהום ואני לא רואה מאמן שיבוא לחודש או חודשיים בידיעה שבשנה הבאה אין בעל הבית ומי שייקח את הקבוצה". 

אומרים ששום עשוי לחזור לבית"ר

"אני לא בטוח שיצחק שום, חברי הטוב, רוצה להיכנס למצב כזה ואם עטר כבר נמצא ומכיר את המערכת צריך לקחת אותו ולהשתמש בו נכון, להעלות שחקנים צעירים ולבית"ר יש שחקנים רעבים שישבו על הספסל ואפשר להשתמש בהם בשביל לסיים את העונה בצורה מכובדת. בית"ר כבר פיטרה השנה מאמן וזה לא הוכיח את עצמו"

ומה חושבים האוהדים? הם נגד עטר. דני ישראלי, מאוהדיה המוכרים של הקבוצה: "אם לעטר הייתה טיפת כבוד עצמי הוא היה שם את המפתחות רגע אחרי התבוסה להפועל ת"א, הרי ברור שלטדי הוא כבר לא יכול להיכנס, אנחנו האוהדים נשתה לו את הדם. אפשר להפסיד אבל לא בצורה כזאת ובטח שלא להפועל תל-אביב. המערך שהוא העלה ביום שני היה מטורלל, אחד הבזיונות הגדולים של בית"ר ירושלים, הרבה יותר מויסלה קראקוב". 


ועם כל הצער שבדבר,  זה בסך הכל הפסד ליגה

"אנחנו יכולים לסבול, אפשר להפסיד אבל לא מול היריבה השנואה שלנו. עוד שנים יצחקו עלינו אוהדי הפועל ת"א ובהפסד אשם רק ראובן עטר. אי אפשר להאשים את השחקנים, מי שמבין בכדורגל יודע שעטר לא מאמן כדורגל אלא בחור נחמד שרוכב על ימי התהילה שלו שחלפו כשחקן". 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק