0:1 לישראל על הונגריה

ידידות: לקראת צמד המשחקים מול יוון במוקדמות מונדיאל 2010, נבחרת ישראל גברה על הנבחרת ההונגרית 0:1 במשחק הכנה. יוסי בניון כבש (76) בעזרתו האדיבה של השוער ההונגרי

יום רביעי 11 פברואר 2009
מערכת TELESPORT
ב-28 למרץ תארח הנבחרת הלאומית של ישראל את הנבחרת היוונית למשחק הראשון מבין שניים מולה במסגרת מוקדמות מונדיאל 2010, והערב (רביעי) גברו חניכיו של דרור קשטן על נבחרת הונגריה 0:1 במשחק הכנה.

המשחק לא התעלה לרמות גבוהות במיוחד, ועל אף שמדובר במשחק ידידות בלבד, היכולת שהציגה הנבחרת הישראלית היום לא תספיק מול נברחת יוון. השער היחיד במשחק נכבש בדקה ה-76 מרגליו של יוסי בניון, שנעזר לא מעט בשוער ההונגרי, מרטום פולופ.

מהלך המשחק
:

19 דקות בתוך המשחק, סלים טועמה הגביה כדור משמאל ורוברטו קולאוטי המשיך אותו  בנגיחה מעל השער. 6 דקות לאחר מכן, באלאש ז'וז'אק ניסה את מזלו מרחוק עם בעיטה למסגרת, אבל דודו אוואט היה עירני וקלט. בדקה ה-33, ז'וזאק קיבל כדור בתוך הרחבה ושלח טיל חזק שנעצר שוב אצל השוער הישראלי. 

בדקה ה-39, יוסי בניון חדר לרחבה מאגף ימין ושלח כדור רוחב, ההגנה ההונגרית הרחיקה היישר לראשו של רוברטו קולאוטי, שהצליח איכשהו להחטיא את השער מתוך רחבת החמש.  כעבור 3 דקות, טאמאש היינאל בעט מכ-18 מטרים כדור חד ומסוכן שפספס את המסגרת של אוואט רק בסנטימטרים בודדים.

בדקה ה-49, סלים טועמה בעט כדור חופשי מסובב על סף הרחבה, אך השוער ההונגרי היה דרוך והדף לקרן. בדקה ה-72, יוהאש היה קרוב לכיבוש שער יתרון, כשהתרומם לכדור עומק ונגח אותו למסגרת, אך דוידוביץ' הצליח לעצור בזמן.

בדקה ה-76, יוסי בניון העלה את הנבחרת הישראלית ליתרון 0:1. בן סהר העביר שמאלה לדדי בן דיין, ששלח כדור רוחב לעומר גולן. האחרון בעט לשער, יוסי בניון נגע בדרך והשוער ההונגרי דחק את הכדור לשערו הוא. כעבור 10 דקות, בן סהר קיבל כדור מיוסי בניון, סידר לעצמו עמדת בעיטה נוחה אבל בעט מעל השער של פולופ.

הרכב נבחרת ישראל: דודו אוואט (ניר דוידוביץ' 46'), יואב זיו (קלמי סבן 46'), דקל קינן, טל בן חיים, דדי בן דיין, גל אלברמן, משה אוחיון, סלים טועמה (מאור בוזגלו 62'), יוסי בניון (בירם כיאל 89'), עומר גולן ורוברטו קולאוטי (בן סהר 46').

הרכב נבחרת הונגריה: מרטון פולופ, זולטן סלשי, רונלד יוהאש (כריסטיאן טימר 75'), וילמוש ואנצ'ק (אדם שאלוי 84'), בולדיזר בודור (פטר הולמושי 84'), באלאש ז'וז'אק (גרגלי רודולף 70'), כריסטיאן וודוץ' (וואלץ' טוט 65'), זולטן גרה, טאמאש היינאל, שאנדור טורג'לה וסאבולץ וושטי.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק