הפועל פת בשמינית הגמר

שער של חאייר סספדס הפרואני בדקה ה-35, העניק לחניכים של אלי מחפוד ניצחון 0:1 בלוד ואת הכרטיס לשלב הבא בגביע. אלי מחפוד: "הניצחון הזה נתן לנו אוויר".ערן קוליק: "יש פערים בין הליגות"

יום שישי 13 פברואר 2009
אביחי קרבצ'יק
 המצב לא היה אידיאלי עבור פ"ת. פצועים ומורחקים, תקופה רעה של הפסדים, קהל שמוחה ויריבה בכושר טוב. 

מול כל אלו היתה צריכה להתמודד היום הקבוצה של מחפוד וזלצר, כשהתארחה הצהריים בלוד למשחק מול בני לוד המקומית, במסגרת סיבוב ט'  של גביע המדינה.

למרות כל הקשיים האלה, הפועל פ"ת הצליחה להתעלות היום בלוד ולהשיג ניצחון ראשון אחרי 3 וחצי חודשים, 0:1 קטן על בני לוד, אבל 0:1 שהופך אותה למאושרת הראשונה שמעפילה שלב בגביע".

דווקא בני לוד היתה זו שפתחה טוב יותר את המשחק והגיע למצב מסוכן של קואבינה, אולם הפועל פ"ת נכנסה מהר מאוד למשחק והשתלטה על מרכז השדה, בזכות משחק משובח של שני הפרואנים, ג'וניור ויסה וחאייר סספדס.

השניים הללו היו אחראים לשער היחיד שנכבש במשחק. בדקה ה-35 התנהל ג'וניור ויסה באין מפריע במרכז השדה ושלח כדור מצויין שמאלה לסספדס, שמול ניל אברבנל בעט חזק, הכדור פגע במגן מקומי והטעה את אברבנל בדרכו לשער, 0:1 מוצדק לאורחים.

בני לוד ניסתה למצוא את השיויון, אך לא ממש הגיעה למצבים מסוכנים מול שערו של שניר דורי, שנשאר כמעט מובטל במשחק הזה ופ"ת שמרה על ה-0:1 שלה עד לסיום.

בפעם האחרונה שהפועל פ"ת זכתה בגביע, זאביק זלצר אימן את הקבוצה והקפטן שהניף את הגביע היה אלי מחפוד. אולי השניים האלו יביאו עוד גביע לארון של הקבוצה, הפעם בתור צמד המאמנים.

אלי מחפוד, מאמן הפועל פ"ת נשם לרווחה אחרי תקופה ארוכה ללא ניצחונות: "אני מקווה שהניצחון הזה נתן לנו קצת אוויר. לא היה משחק גדול, אבל מה שחשוב זה לעבור שלב. היה חסר לנו קצת ביטחון, זה לא קל התקופה שעברנו ואני מאוד שמח".

על מחאת האוהדים אמר מחפוד: "אני קורא לאוהדים לחזור ולעודד אותנו. לא רוצים לחזור על העונה שעברה הקשה שעברה עלינו, מקווה שהם יחזרו לעודד אותנו".

ערן קוליק, מאמן המפסידים אמר: "לא היינו במשחק היום. לא הגענו למצבים טובים, השחקנים לא היו במשחק אבל בכל מקרה היינו מאוד איטיים ולא מדוייקים. זה מראה שיש פער בין ליגת העל לליגה הלאומית".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק