מרבה דרבים, מרבה שמחה

לוח המשחקים זימן להפועל תל אביב ומכבי תל אביב ארבעה דרבים תוך חודשיים. האם אין בכך כדי לקלקל את הרגשת החג שמלווה את המשחק? בתל אביב חושבים שלא

יום שני 16 פברואר 2009
שלמה חסיד

העיר תל אביב לא זוכרת מתי לאחרונה היא  הוצפה בכל כך הרבה משחקי דרבי בין מכבי להפועל, וכל זאת בפרק זמן קצר כל כך. לפני כשבועיים נפגשו שתי הקבוצות לדרבי בגביע הטוטו, ביום שני הם יעשו זאת בגביע המדינה, בעוד שלושה שבועות, יהיה דרבי נוסף שינעל את הסיבוב השני בליגה וזמן מה אחריו עשוי להיות דרבי נוסף בסיבוב השלישי.

בחישוב מהיר עשויות מכבי והפועל לפגוש זו את זו ארבע פעמיים בחודשיים. יוצאים קבוע, גרסה מקומית.

השאלה היא האם העובדה שהדרבי, שפעם היה משוחק פעמיים בשמה, עדיין מרגש מישהו כשהוא מופיע בתדירות כל כך גבוהה ומתברר שבהחלט כן.

אילן השועל, האוהד השרוף מאולטרא'ס מכבי, לא מבין את השאלה: "כמה שיותר דרבים יותר טוב, מצידי שיהיה דרבי כל יום, ככה נרמוס אותם כל יום ונכנס בהם בסדרתיות. הפועל לא מפחידה אותנו, גם היום כשהיא כאילו בצמרת, אנחנו קבוצה יותר טובה ואנחנו נוכיח להם את זה במגרש. אחרי שהפועל ניצחה אותנו בדרבי הקודם היא נכנסה למומנטום שסייע לה לצאת לסיבוב שני מצוין, ואותו הדבר יקרה לנו אחרי שננצח אותם בליגה. אני לא חושב שיש מישהו ממחנות האוהדים של שתי הקבוצות שלא רוצה דרבי פעמיים בשבוע, וחבל שכבר אין דרבים בכדורסל, באוסישקין, שם הכי כייף לנצח את הפועל".

שחקן העבר ומאמן ההווה, גילי לנדאו, אדום ותיק, מתפייט: "הרמה של הכדורגל בארץ כל כך ירודה והמשחקים כל כך משעממים, עד שכשיש יותר משלושה דרבים בשנה זה פשוט ברכה. סיימנו  מחזור גביע כל כך צפוי וכל כך נטול ריגושים עד שאפשר לומר שמזל שיש דרבי, לפחות נראה קצת כדורגל. האמת שאומרים שלדרבי יש חוקים משלו וגם לגביע חוקים משלו, אז כשמשחקים את הדרבי במסגרת הגביע יש בכלל חוקים מיוחדים. ככה למשל זכור לי דרבי בגמר הגביע בינינו לבין מכבי, שבו אני הבקעתי שער מאוד מיוחד, שכולם חושבים עד היום שהוא הובקע ביד".

ניר קלינגר, פעם צהוב, נדרש לסוגיה: "קודם כל אני לא חושב שיש יותר מדי משחקי דרבי השנה, וזה בגלל שהדרבי שהיה בגביע הטוטו איננו נחשב. הפועל באה עם הנוער, זה היה במסגרת פחות חשובה, נערך באיצטדיון רמת גן ולא ממש הריח כמו דרבי. המשחק שיהיה בבלומפילד הרבה יותר ראוי להיקרא דרבי כי יש בו את כל המרכיבים הדרמטיים של המשחק, במיוחד כשאחת הקבוצות תקבל נוק אאוט מהמפעל, ועל פי המומנטום של שתי הקבוצות קשה להעריך מי תנצח. חוץ מזה שאני לא חושב שמישהו צריך להתלונן על יותר מדי משחקי דרבי, תכל'ס זה רק מוסיף".

יעקב הלל, ששיחק בהצלחה בשתי הקבוצות, אמר: "זכורה לי עונה שבה שיחקתי במבכי והיו בה גם כן חמישה משחקי דרבי, בכולם ניצחנו והיה ממש מרגש. מי שאומר שהדרבי הוא מעל הכול צודק, כי אין דבר יותר מרגש מניצחון בדרבי, מבחינת שני הקהלים. זה יותר מאליפות, מגביע, או אפילו ממשחק בגביע אירופה. המנצח תמיד צוחק על המפסיד שנשבע לנקום בדרבי הבא. זה הספורט בהתגלמותו וכל מי שאוהב כדורגל רק מחכה למשחקים כאלה שבגללם אנשים בכלל עושים מנוי".
  

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק