קינן ימשיך לשפוט כרגיל

הישיבה המקצועית של איגוד השופטים התכנסה היום (שני) בנושא טעויות השיפוט של אסף קינן במשחק הגביע בין מכבי נתניה למכבי פ"ת. באיגוד לא קיבלו כל הנחייה מאופ"א לגבי התג הבינלאומי של קינן

יום שני 16 פברואר 2009
אשר גולדברג

אסף קינן היה בכותרות בימים האחרונים. תחילה פורסם שהתג הבילאומי שלו יישלל מאופ"א ולאחר מכן בשל טעויות השיפוט שלו כביכול במשחק הגביע ביום שבת בין מכבי נתניה למכבי פ"ת.

בישיבת הוועדה המקצועית שהתקיימה היום (שני) נערך בין היתר דיון בנושא פסיקותיו של אסף קינן במשחק הגביע בין מכבי נתניה למכבי פ"ת (0:1). 

לאחר צפיה בקלטת המשחק הגיעה הוועדה המקצועית למסקנות הבאות: א. במקרה הההכשלה של ליאור אסולין מפ"ת, אין ספק כי ההכשלה בוצעה בתחום רחבת העונשין, ועל השופט היה לפסוק על בעיטת עונשין לזכות מכבי פ"ת. מדובר בהחלטה שגויה שמקורה בטעות אנוש, שכן עמדת השופט במקרה זה היתה מצוינת - מטרים ספורים מהארוע, ולשופט היה שדה ראיה חופשי.

ב. במקרה הבקעת השער לזכות נתניה קובעת הוועדה כי צדק השופט בהחלטתו, מאחר וכאשר מתקיים ספק, היתרון מוענק להתקפה.

הוועדה לא דנה בנושא השופטים הבינ"ל שכן הנושא לא היה כלל על סדר יומה. כמו כן הובהר כי לא התקבלה כל הנחיה רשמית מאופ"א להחלפת שופט כזה או אחר. כמקובל, רק בסיום העונה תדון הוועדה המקצועית בנושא השופטים הבינ"ל.

יו"ר האיגוד, המנכ"ל והוועדה המקצועית מגבים את החלטותיהם של השופטים מתוך הבנה כי טעויות אנוש הן חלק מהמשחק. רק אתמול במשחק העונה באיטליה בין אינטר למילאן, שגה השופט רוברטו רוזטי שנחשב לאחד מבכירי השופטים באירופה, כאשר אישר שער שהובקע בעזרת היד, כך שגם השופטים הטובים ביותר לעתים טועים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק