גביע עם כוכבית?

הערב יתקיימו בהיכל נוקיה משחקי רבע הגמר במסגרת גביע המדינה בכדורסל. ירושלים, נהריה, חולון וחיפה יהיו שם - אבל מה זה שווה בלי לנצח את מכבי? שאלנו את נציגי הקבוצות שישחקו הערב

יום שני 16 פברואר 2009
שלמה חסיד
ארבע קבוצות צמרת מכדורסל ישראלי יפגשו הערב בנוקיה למשחקים רבע גמר גביע המדינה, אולם רק בעלת הבית, מכבי ת"א תעדר מן הארוע. מבחינת אוהדי הפועל י-ם, לזכות בגביע מבלי לנצח בדרך את מכבי ת"א, זו זכייה הכי פחות מרגשת, השאלה היא: מה חושבים נציגי ארבע הקבוצות בסוגיה?

פפי תורג'מן, שועל ותיק במפגשים מול מכבי ת"א, אמר: "הייתי שותף בגביע הראשון וההיסטורי של ירושלים - עם הניצחון ההירואי על מכבי בסל ניצחון של עדי גורדון. אף פעם לא נתרגש כמו אז, שלפני המשחק חשבנו שזה בלתי אפשרי".

לגבי ההווה אמר פפי: "אין ספק שמפגש בין ירושלים למכבי זה הסופר קלאסיקו של הכדורסל הישראל ואצל כל אחד יושבת המחשבה שבשביל גביע או אליפות צריך לנצח את מכבי. לדעתי, לקחת גביע בלי לנצח את מכבי - זה כמו פיספוס, אבל אותו לימדו שאסור להתלונן אם קורה משהו טוב ולכן אין מה להתלונן על זכיה בלי לגבור על מכבי".

קפטן האדומים לשעבר סיכם: "עד היום האוהדים שלנו זוכרים את הניצחון על מכבי, לא פחות מאשר את הנפת הגביע, הפעם יצטרכו ב"ה להסתפק רק בהנפה".

אבי אשכנזי, מאמן מכבי חיפה, מסכים עם פפי: "מי שמנצח את מכבי בנוקיה, במשחק מאני-טיים של גביע או אליפות, בעצם מכריז על עצמו שהוא ראוי ובשל להניף את הגביע או הצלחת וכמובן שמי שלא עקף את מכבי בשביל התואר, מרגיש שהוא בר מזל שאחרים עשו בשבילו את העבודה".

המאמן סייג דבריו והדגיש: "אין דבר שאוהדי מכבי חיפה אוהבים יותר מאשר לנצח את מכבי, אבל קבוצה חדשה כמו שלנו לא תתלונן אם השנה היא תזכה בגביע מבלי לנצח את הצהובים, גם לנצח את האדומים יהיה קשים".

יו"ר הפועל חולון, טובי שוורץ, עדיין מתרפק על זכרונות הפיינל פור: "עשינו היסטוריה כשניצחנו את מכבי בגמר הפיינל פור ולקחנו את האליפות, דבר שגרם לנו ל-'היי' שעד היום נותר בנו ונותן לנו אנרגיות ורוח גבית". 

שוורץ מעריך את סיכויי הזכיה האפשרים בלי צהוב בעיניים: "הפעם מכבי לא נמצאת אבל זה לא אומר שהדרך סלולה, מי שרואה את הליגה שם לב שהפערים לא כך-כך גדולים, שיש קבוצות טובות לעבור בדרך לתארים ואם ננצח בחצי גמר ובגמר - נהייה ראויים לזכייה בגביע. אני מבטיח שהשמחה תהיה כמו אחרי הניצחון הגדול על מכבי".

יעקב ג'ינו, מאמן נהריה אמר: "אנחנו כבר ניצחנו את מכבי בגביע, כך שעשינו את שלנו מהבחינה הזאת. ניצחנו גם את בני השרון בחוץ במשחק שהיה לא פחות קשה מזה מול מכבי, אבל האם זה הפוך אותנו לקבוצה ראויה יותר לזכייה בגביע? אני לא חושב שזה נותן לנו זכויות מיוחדות - עשינו משחק יפה מול מכבי ויש לנו את הקרדיט על כך."

ג'ינו הוסיף: "אם נזכה בגביע, הניצחון ההירואי על מכבי יהווה נקודה קריטית בתהליך. אם ניצחנו את מכבי, כנראה שאנחנו יכולים לנצח כל קבוצה וראויים לתואר".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק