שובה של החולוניה

גביע המדינה: לאחר מותחן אדיר, הצליחה הפועל חולון האלופה, לנצח בחצי הגמר את עירוני נהריה 76:79 ולהעפיל לגמר ביום חמישי. לואיס פלורס ובראיין טולברט הצטיינו בחולון. נהריה שוב יצאה לוזרית

יום שני 16 פברואר 2009
מערכת TELESPORT

בניגור לכל התחזיות המוקדמות החולונים שוב עשו זאת. אלופת המדינה, בסגל צעיר וחדש לחלוטין הצליחה להעפיל הערב לגמר הגביע אחרי ניצחון גדול על נהריה 76:79.

הישג מדהים של הפועל חולון, שהעמידה העונה סגל חדש לחלוטין ומוכשר הרבה פחות מהסגל שהביא לה אליפות בעונה שעברה. אולם חולון מוכיחה העונה שרוח לחימה ועבודה קשה יכולה להביא אותך רחוק גם ללא שמות נוצצים. ביום חמישי ינסה דני פרנקו להביא לחולון תואר נוסף, אחרי האליפות המדהימה מהעונה שעברה.

שני שחקנים הצטיינו הערב בניצחון הזה של חולון. בראיין טולברט שכיכב לאורך כל המשחק הזה. ולואיס פלורס, שלקח את המשחק על עצמו ברגעי ההכרעה ולמעשה העניק את הניצחון לחולון עם כל הנקודות האחרונות של הקבוצה מהעונשין. 

נהריה, שהדיחה את מכבי ת"א ובני השרון בדרך לחצי הגמר, שוב מקבלת פיק בירכיים ברגעי ההכרעה ומפסידה לקבוצה נחותה ממנה. יעקב ז'ינו סבל ממשחק חלש מאוד של הגארדים שלו רביד לימונד ויוגב אוחיון ומבעית עבירות מוקדמת של רון לואיס וארון מגי.

מהלך המשחק

המשחק החל בהססנות של שתי הקבוצות ואחרי 4 דקות התוצאה היתה 4:4 בלבד. חולון הצליחה ליטול את ההובלה בזכות משחק טוב של פלורס. נהריה נתקעה מול ההגנה של חולון, כשרק ארון מגי מצליח לייצר נקודות בצבע. שני סלים של ליאור ליפשיץ הורידו את הקבוצות להפסקת הרבע בתוצאה נמוכה, כאשר חולון מוליכה 15:19. 

הרבע השני היה רבע הרבה יותר טוב של כדורסל. נהריה היא זו שפתחה אותו טוב יותר ושתי שלשות רצופות של רון לואיס העלו אותה ליתרון ראשון 25:27. חולון הצליחה להחזיר לעצמה את היתרון בזכות בראיין טולברט, שכיכב ברבע הזה, אולם נהריה הגיבה עם ריצת 0:7 בסוף הרבע ועלתה ליתרון 41:45. לחולון נותרו 4 שניות לייצר סל ובראיין טולברט סיים את המחצית עם שלשה מדהימה מחצי מגרש תחת השמירה. השופטים אישרו את הסל אולם בהתייעצות מאוחרת פסלו אותו, בטענה מוצדקת שטולברט דרך על קו החוץ.

חולון פתחה את הרבע השלישי בטירוף עם ריצה מדהימה של 0:10, שהעלתה אותה ליתרון 45:51. רביד לימונד הצליח לקלוע סל ראשון לנהריה, כשאנחנו חמש דקות בתוך הרבע. נהריה הצליחה להוציא את חולון משטף המשחק שלה והחלה לסגור על חולון. סל של ג'ייסון וויליאמס, דקה לסיום הרבע העלה את נהריה ליתרון ראשון 53:54.  של נוסף של טולברט הוריד את הקבוצות לרבע האחרון כשנהריה מוליכה בנקודה 55:56.

פתיחת הרבע המכריע היתה של חולון. מי אם לא בראיין טולברט פתח אותו עם מהלך של סל ועבירה והעלה את מאזנו ל-18 נקודות.  2 דקות בתוך הרבע ביצע ארון מגי עבירה רביעית וירד לספסל, יחד עם רון לואיס שגם הוא סחב 4 עבירות מוקדמות. המשחק המשיך להיות צמוד מאוד, עד שלואיס פלורס קלע שלשה משוגעת עם הקרש 4 דקות לסיום המשחק והעלה את חולון ליתרון 5, 65:70. גמור? ממש לא. 

ז'ינו לקח פסק זמן ונהריה חזרה ממנו בטירוף עם שתי שלשות של ג'ייסון וויליאמס ורון לואיס, שהחזירו לה את היתרון 70:71. לואיס פלורס לקח את המשחק על עצמו בדקות הקריטיות. סל חוקי שלו נפסל ע"י סמי בכר, אך מיד לאחר מכן הוא סחט שוב עבירה וקלע נקודות ראשונות מהקו כדי להחזיר שוב את היתרון לחולון. נהריה איבדה את הראש, פלורס ואורלנד הריצו את חולון ליתרון 71:76. וויליאמס קלע 2 מהקו והקטין את הפיגור לשלוש הפרש. נהריה ביצעה עבירה על פלורס, שקלע רק נקודה מתוך 2. נהריה יצאה להתקפה מהירה כשנותרו 10 שניות לסיום ושלשה מדהימה של פול ריצ'י הקטינה את הפיגור לנקודות, 77:76 , 2.9 שניות לסיום. נהריה ביצעה מיד עבירה שוב על פלורס. הפעם פלורס דייק פעמיים והעלה את חולון ליתרון 76:79, תוצאה שנשמרה עד לסיום וחולון בגמר.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק