זה יותר גדול מהאליפות

כבר חשבנו שהיא בדרך להתפרק בשנית, אך אחרי העזיבה של דורסמן, אחרי האליפות ההיסטורית וההספדים - הפועל חולון חיה ובועטת ותשחק בגמר גביע המדינה

יום שלישי 17 פברואר 2009
שלמה חסיד
ההצלחה הפנומנלית של הפועל חולון, היא ללא ספק הסיפור הגדול של הכדורסל הישראל. אחרי שהתנתקה מהבעלים, מיקי דורסמן וקיבלה רק הבטחות והתחמקויות מארקדי גאידמק, הקבוצה עומדת על רגליה ואף עלתה לגמר הגביע. 

מדובר בהישג מדהים של המאמן דני פרנקו. חולון הייתה מועמדת בטוחה לירידה, היא פתחה את העונה במספר נצחונות נאים וכאמור הגיעה לשיא בניצחון על עירוני נהריה בחצי הגמר.

הבעלים לשעבר, מיקי דורסמן, אמר: "אני לא חושב שיש מאושר ממני על ההעפלה של חולון לגמר - אני שמח מאוד ומחזיק להם אצבעות. על הנייר אני עדיין בעלים, אבל אני לא פעיל בקבוצה והוכח שהקבוצה לא צריכה אותי בשביל להצליח. השארתי את הקבוצה בידיו של חברי הטוב טובי שוורץ ,ואני לא מתפלא שחולון ממשיכה להצליח גם אחרי כי היה לי ברור שקבוצה כל-כך מפואר לא תלויה באדם אחד". 

אז אתה לא מתחרט שעזבת?

"לא. כשהבנתי שזה לא תלוי בי - היה לי קל יותר לעזוב כי ידעתי שהקבוצה לא תתפרק".

מה הסוד של הפועל חולון? הכל בכתבה שלפניכם. ציון נאנוס, אוהד חולון ועיתונאי חדשות ערוץ 2: "אני חושב שעצם ההעפלה לגמר בעונה שכזו, אחרי כל מה שעבר על הקבוצה - זה יותר גדול מהאליפות. יש חששות ממכבי חיפה, אחרי התצוגה מול ירושלים, אבל אנחנו באים לקחת את הגביע. לאוהדים הותיקים זו התגשמות חלום. ויתרנו על האפשרות שנזכה באליפות או שנגיע למעמד גמר, אבל זה שוב קורה לנו ואין גבול לשמחה."טובי שוורץ הוא כאמור האיש שמנהל היום את הקבוצה. שוורץ מספר ש "בשביל להבין את כל הסיפור של הפועל חולון, היה צריך לראות אותי היום בבוקר. זו הפקה מאוד קשה לדאוג להמון פרטים, כל דבר עולה כסף והרבה, אבל אנחנו נלחמים בשביל משהו שאנחנו אוהבים".

איזו אווירה תהיה בגמר?

"ואני מקווה שבגמר בנוקיה לא יהיו קרחות ביציעים כמו שחושבים כי שתי הקבוצות שהגיעו לגמר עשו זאת בסטייל והן ראויות למעמד. גם חולון וגם חיפה הוכיחו שהכדורסל בארץ חי ובועט וזו השמחה הכי גדולה שלנו".

השדרן מוטי חביב, המלווה את הקבוצה, מסכם: "הפועל חולון זה נס ספורטיבי, הקבוצה שהכל בה מתנהל מהיד לפה, אין להם כסף. הם הלכו השנה על שחקנים צעירים וזולים - וושינגטון לדוגמא, הוא ילד שלא עולה הרבה כסף ורואים את ההצלחה שלו מדי שבוע, לדעתי הסוד של הקבוצה זה הקהל המדהים שלה שמכניס אנרגיות מטורפות ולא משנה מי משחק וכמה כסף הוא מקבל, או מי הבעלים - האוהדים הם מעל הכל, מאורגנים לפני כל משחק וכל תצוגת עידוד זו הפקה שלמה, כך מבינים איך חולון מצליחה בכל מצב והיא תמשיך להצליח. הקהל הוא הבסיס של כל קבוצה."

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק