עדיף לנו יורוקאפ

חשבנו שראשי הקבוצות הבכירות בישראל יביעו זעם על ההחלטה להעניק למכבי תל אביב כרטיס חופשי ליורוליג עד שנת 2012. חשבנו וטעינו. מתברר שהקבוצות "הגדולות" בכלל לא רוצות לשחק בליגה של הגדולות

יום רביעי 18 פברואר 2009
שלמה חסיד
 אתמול הוארך הזיכיון של מכבי תל אביב ביורוליג ונקבע כי עד שנת 2012 היא תהיה הנציגה של ישראל במפעל הבכיר של הכדורסל האירופאי. כזכור, ב-3 השנים האחרונות ייצגה מכבי את המדינה במפעל גם כן מכוח חוזה עם היורוליג, אף שבשנה האחרונה מכבי אינה זכתה באליפות המדינה אלא הפועל חולון.

אז איך מתייחסים בכדורסל הישראלי להחלטה שמכבי תל-אביב תהיה הנציגה של ישראל, גם אם לא תהיה האלופה? מתברר שלאף אחד לא אכפת.

אמנם מכבי לא זכתה בעונה שעברה באליפות וגם כל לא ברור האם תזכה בה העונה, אבל אף קבוצה לא רוצה להחליף אותה ביורוליג.

כך למשל, טל אבריאל, נציגו של ג'ף רוזן במכבי חיפה אמר: "בשביל לשחק ביורוליג צריך אולם מיוחד ורק היכל נוקיה בתל-אביב יכול לארח משחקים כאלה. לנו זה נראה די עונש לשחק ביורוליג כי נצטרך לנסוע לת"א וזה לא עולה בדעתנו. עדיף לשחק ביורוקאפ ואם באמת ייצא שישראל תקבל נציגה נוספת ביורוקאפ אנו נשמח על כך".

רוני הירשנזון, יד ימינו של דני קליין בהנהלת הפועל ירושלים: "ההחלטה הזאת לא נוגעת לנו. היתה לנו הזדמנות לשחק ביורוליג ברגע שזכינו בגביע יול"ב לפני כ-5 שנים אבל העדפנו להישאר בגביע יול"ב כיוון שכלכלית אף קבוצה בארץ לא יכולה להעמיד תקציב ליורוליג מלבד מכבי תל אביב. לא מפריע לנו שמכבי תשחק ביורוליג, כן מפריע ההצהרות השחצניות של המאמן שלה שטוען שהוא נתן לנו "פור" ברבע הראשון במשחק נגדם. פיני גרשון צריך לכבד גם את היריבות וגם את המועדון שלו, מה שהוא לא תמיד עושה".

אלדד אקוניס, יו"ר בני השרון מסכים: "אני לא חושב שלהחלטה הזו יש משמעות מיוחדת. אני חושב שזה היה די צפוי, בסה"כ האריכו להם את החוזה ואנו בעד כל החלטה שתעזור לכדורסל ואם שתי קבוצות יופיעו ביורוקאפ במקום קבוצה אחת יש פה רווח של הכדורסל הישראלי"

דווקא באיגוד הכדורסל לא מרוצים כל כך מההחלטה שלמעשה מחלישה עוד יותר את רמת התחרותיות בארץ. שי שני, יו"ר איגוד הכדורסל: "אני בעד כל החלטה שתקדם את ענף הכדורסל בישראל. עדיין צריך ללמוד את ההחלטה מאתמול, עברתי עליה ברפרוף אבל לא מדובר בהחלטה מפתיעה, עכשיו צריך לעמוד על כך שנקבל נציגה נוספת ביורוקאפ ואם נקבל זאת אני בעד ההחלטה, אחרת אז מדובר בהחלטה לא טובה".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק