שיבחון, מישאלוב ויחיאל יעזבו

שחקנים במכבי תומכים במאמן שלהם למרות המצב, אך מכבי ת"א עומדת בפני מהפכה ענקית בסגל שלה. לפחות עשרה שחקנים, ביניהם בכירים ישוחררו. כעס רב כלפי יוסי שיבחון

יום ראשון 22 פברואר 2009
אשר גולדברג

אלכס שניידר, הבעלים של מכבי ת"א לא ראה אתמול (שבת) את מפגן החולשה של שחקניו, בהפסד 2:1 להפועל פ"ת.

"שחקנים שבורחים מאחריות, שחקנים שרועדות להם הרגליים, ממש גועל נפש בצהוב". כך אמר מקורב לבעלים אלכס שניידר, השוהה לרגל עסקיו ברפובליקה הדומיניקנית.

שחקן בכיר במכבי ת"א אמר הבוקר ל-telesport: "כולנו במועדון מבינים שבלי אבי נמני, מכבי ת"א תתרסק. האוהדים בחלקם חסרי סבלנות ובצדק. נמני הוא הדבק היחיד שמחבר את הקבוצה, בלעדיו הליגה הלאומית ממתינה לנו".

המשימה העונה של מכבי היא לשרוד בליגת העל. נשמע אומנם הזוי משהו, אבל לאבי נמני ולראשי הקבוצה ברור שהקבוצה הנוכחית היא כהגדרת בכיר במועדון: "הכישלון הגדול ביותר ב-102 שנות המועדון".

לאלכס שניידר הובטח כי השינוי בקיץ יהיה חד, ידידותי וכואב. לפחות עשרה שחקנים, כולל מי שיש להם חוזים לעונה או שתיים נוספות, יתבקשו בעדינות לחפש לעצמם מועדונים חלופיים.

גורם בכיר במכבי ת"א: "רוב השחקנים הנוכחיים כבר לא יכולים להיות "מכביסטים מנצחים". שחקנים שחוששים לשחק, שחקנים שאין להם את הרעב לנצח בכל משחק. כאלו שניצחון מקרי על הפועל ק"ש גורם להם להראות כאילו ניצחו את ברצלונה, הם נזק למכבי ת"א. חולצת מכבי ת"א תילקח מהם בסיום העונה הזו. הנזק שהם גורמים הוא אדיר לאוהדים הרבים שלנו, שמורידים בכל שבוע את הראש ובוכים בסתר"

במכבי לא מדברים עכשיו על שמות אבל אפשר לציין כמעט בוודאות ששמות כמו של הקפטן מושיקו מישאלוב, יוסי שיבחון, שירן ייני, דולי ג'ונסון, איגור טומאסיץ', גיז'רמו ישראלביץ' וג'ונתן אסוס, סיכוייהם להמשיך במכבי ת"א שואפים לאפס.

הקבוצה תמשיך להתבסס על יבריץ', שפונגין, שיטרית, ג'אן, יבוריאן ומאור בוזגלו. המאמץ יהיה לצרף את תמיר כהן, מיכאל זנדברג ויובל אבידור, או שמעון אבו חצירה. 

בגיזרת הזרים אמורים להגיע ארבעה זרים חדשים לעמדות הבלם והקישור האחורי ועוד חלוץ שישדרג את חוליית ההתקפה הצולעת של מכבי.

מבחינת הצוות המקצועי, אבי נמני יהיה בראש המערכת ודומיננטי בניהול. נמני עדיין לא החליט סופית אם הוא ימשיך כמאמן על הקווים או יבחר לצידו מאמן דומיננטי, כשהאופציה הראשונה היא למאמן זר.

במכבי יש כעס רב כלפי התנהגותו של שיבחון, שהודיע כי הוא חש ברע וסירב להיכנס כמחליף. במכבי ת"א אין כוונה לפתוח בוויכוח פומבי עם הקשר המאכזב, שיקבל את המסרים הנכונים כבר מחר.

 נושא רגיש נוסף שבמכבי ת"א מתייחסים אליו הוא התקשורת. גורם במכבי ת"א: "התקשורת הכתובה והאלקטרונית כאילו מגוייסת כולה נגד מכבי ת"א, במסע הכפשות והמצאות. זו האופנה עכשיו וגם את הגל הזה נעבור".

הצעיר דור מלול יישר את ההדורים עם הקבוצה, אחרי שהורד לנוער בעקבות דרישה לשידרוג שכרו לאלתר. לסגל הבוגרים יעלה הקשר הצעיר צמח. במכבי מצפים להחלטת לבסקי סופיה, לרכוש את ג'ונתן אסוס או איגור טומאסיץ'.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק