המטרה הושגה. יש הרתעה

השיעור שנלמד מאובראדוביץ', האנמיות במשחק מול גליל גלבוע, האכזבה מההפסד של ירושלים למכבי חיפה והאולטימטום לארויו. כך הצליח פיני גרשון ליצור משבר שיזעזע את המערכת. הסיפור המלא מאחורי הקלעים

יום ראשון 22 פברואר 2009
שלמה חסיד

לפני 16 שנה שיחקה הפועל גליל עליון מול הפועל תל אביב במשחק מספר 3 בגמר הפלייאוף. גליל ניצחה בשני המשחקים האחרונים ובמשחק השלישי באוסישקין הובילה תל אביב, 10 דקות לסיום בפער של 20 נקודות. אז החליט פיני גרשון, מאמן גליל, להושיב על הספסל את כל החמישיה. גרשון העדיף לחטוף תבוסה קשה כדי לזעזע את השחקנים לקראת המשחק הרביעי. כעבור שלושה ימים בכפר בלום זכו דורון שפר וחבריו באליפות. הזעזוע הצליח.

בכיר בכדורסל הישראלי נזכר בסיפור הנ"ל השבוע כשקרלוס ארויו הושעה ממכבי תל אביב. "הכל היה כדי להוציא את גרשון חזק ולזעזע את השחקנים" אמר הבכיר שמשוכנע שהתרגיל של גרשון הצליח.

היחסים בין פיני גרשון לקרלוס ארויו, ידעו עליות ומורדות, אולם גרשון תיזמן היטב את הפיצוץ עימו והשתמש במשבר המלאכותי שיזם בשבוע שעבר, כדי לזעזע את המערכת, ערב המשחק החשוב ביותר השנה של מכבי מול ריאל מדריד.

מיד אחרי התבוסה של מכבי מול ריאל לפני כשבוע וחצי, הבין גרשון שהקבוצה שלו זקוקה לסטירת לחי מצלצלת בשביל להתאושש. אלא שלמכבי לא הזדמן משחק ליגה בשבוע שעבר ועל כן זומנה גלבוע/גליל למשחק ידידות, לכאורה בשביל לקבל ממכבי בראש.

גרשון, נתן למשחק לזרום, אולם אז שוב הופיעו סידרת ההתנהגויות הבלתי חברתיות של קרלוס ארויו שהחליף דברים קשים עם ליאור אליהו וגור שלף. גרשון בחר שלא לשתוק וסיפסל את ארויו לכל אורך המחצית השניה. כמו כן הוא לא עשה דבר כדי להציל את המצב, עד שגליל הפכה את המשחק להשפלה והפער התייצב על 20 הפרש.

גורם במכבי מספר: "לגרשון היה מאוד נוח שהקבוצה תובס. הציפייה שלו הייתה שהעיתונות תקטול את מכבי ותתחיל לחפש את הצרות בקבוצה. ההנחה שלו הייתה שכותרות הכדורסל בעיתונים  יעסקו במשבר העמוק וביכולת הרעה של ארויו. הבעיה שבערב נפל דבר בהיכל נוקיה".

במכבי בנו אם כן,  על כך שהתוצאה הסנסציונית תגרור כותרות בעיתונים ותכניס את המערכת למשבר המיוחל, ואולם בעיתונים התמקדו יותר בהפועל ירושלים, שהודחה מהגביע ע"י מכבי חיפה. גרשון האמין שהעיתונות תעסוק בתבוסה ובספסול של ארויו, אך לא כך קרה.

אחרי שגרשון הבין שאת אנשי התקשורת מעניין דבר אחר, החליטו הוא וראשי מכבי להחריף את המשבר, כאשר השעו את ארויו ביום חמישי וכדי שאיש לא יפספס את ההודעה הסנסציונית, הם מיהרו לפרסם הודעה רשמית על הדחתו של הכוכב. דבר שהפך את ההשעיה לגלויה ורישמית.

בקבוצה מדווחים שהשעייתו של ארויו, גרמה לזעזוע גדול במועדון,  וכל אחד מהשחקנים הבין שהוא חשוף לפגיעה, גם אם מדובר לכאורה בכוכב הגדול ביותר.

ארויו, שחשב בטעות שבגלל יכולתו הפושרות של די בראון, מכבי זקוקה לו הרבה יותר מבעבר, הבין שהוא מוכרח להתאפס, אחרת ימצא את עצמו מחוץ לקבוצה.

בכך לא הסתיימה הדרמה. אחרי שארויו הגיע ביום חמישי לאימון כדי להתאמן, הוא זומן לשיחה אצל שמעון מזרחי וגור שלף, שהודיע לו בפנים חתומות שהוא מושעה מהקבוצה עד להודעה חדשה.

בערב שאחרי ההשעיה ארויו הציע להתנצל על התנהגותו ולחזור לסגל, אולם במכבי החמירו איתו ואמרו לו: "או שתתנצל בפני כל השחקנים, או שאל תתנצל בכלל ואתה נשאר בחוץ". ארויו שהבין שהתדמית שלו בשוק השחקנים עלולה להינזק בעקבות התקרית, מיהר למזער נזקים ולהתנצל, שכן הדחתו מסגל מכבי עלולה היתה להקטין מאוד את הסיכוי שלו לקבל חוזה גבוה בקבוצה אחרת.

כך הצליח גרשון לאפס את המערכת שלו, לפני השבוע החשוב ביותר בעונה וזאת באמצעות תרגיל  שכל מאמן מכיר ורשום על שמו של זליקו אובראדוביץ'. מקורב לגרשון מספר: "פנאתינייקוס שבכל שנה נוהגת להפסיד 20 הפרש מול יריבה נחותה במשחק לא חשוב כדי לאפס את המערכת. כך נוהג אובראדוביץ'  וכך עשה גם גרשון".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק