נחמת עניים

ליגת ווינר: מכבי חיפה ניצחה הערב באולם הפחים 75:82 והשיגה מיני נקמה על ההפסד לחולון בגמר הגביע. ג'פרסון הצטיין בחיפה, וושינגטון בחולון

יום שני 23 פברואר 2009
שלמה חסיד

במכבי חיפה ייקח עוד הרבה זמן להתאושש מהשלשה של טולברט מולה בגמר הגביע ביום חמישי האחרון. הערב (שני) חיפה התנחמה מעט עם ניצחון על אותה חולון באולם הפחים 75:82.

חיפה ניצלה עד תום את ההעדרות של פלורס בחולון ולמעט הפתיחה, הצליחה להוביל לאורך רוב המשחק, כאשר דבון ג'פרסון (24 נקודות) ומשה מזרחי (21 נקודות) מפגינים משחק מצויין, ומחפים על חסרונם של פרקינס וברוק סיילס.

חולון, שיכלה להעפיל למקום הרביעי עם ניצחון, לא הצליחה לעמוד בקצב של חיפה ונעצרה אחרי 3 ניצחונות רצופים. חיפה עשתה צעד גדול להבטחת המקום השלישי, בעקבות ההפסד של בני השרון לירושלים ועם החיזוק בדמותו של דיקסון וכאשר פרקינס יחזור מהפציעה, חיפה בהחלט מסוגלת לדבר העונה במאבק האליפות.

מהלך המשחק

חולון פתחה את המשחק בסערה ועלתה ליתרון מהיר של 2:10 בזכות סלים של ליפשיץ וטולברט, אבל חיפה התעשתה מהר מאוד בזכות משה מזרחי ובעיקר דבון ג'פרסון, שהיה מצויין ברבע הזה. סל של קוז'יקרו קבע את תוצאת הרבע 17:20 לחיפה. חיפה פתחה את הרבע השני בסערה והצליחה לברוח לחולון, אך וושינגטון ואורלנד דאגו להשאיר את החולונים במשחק. חיפה כבר עלתה ליתתון 33:40 לקראת סוף הרבע, אך שני סלים של דרון וושינגטון המצויין ושלשה מדהימה של אורלנד עם הבאזר קבעו שיויון 40:40 במחצית.

חולון פתחה מצוין את הרבע השלישי וסל של וושינגטון נתן יתרון 47:50 שלוש וחצי דקות מהפתיחה. וושינגטון מחולון ומשה מזרחי מחיפה היו השחקנים הבולטים בשתי הקבוצות. דקה וחצי לסיום הרבע חיפה מובילה 58:59. הרבע מסתיים 62:62. חולון הצליחה להישאר צמודה עד הסוף בזכות יכולת מצויינת של דרון וושינגטון, אך שלשה של עמית בן דוד דקה וחצי לסיום קבעה יתרון 73:79 לחיפה, ממנו חולון כבר לא יכלה לחזור והמשחק הסתיים בתוצאה 75:82 לחיפה.

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק