לא מקצועני, אבל חלומי

בגיל 28, בשיא הקריירה, החליט שחקן נבחרת ישראל מתן נאור שהוא חייב להגשים את החלום, ויתר על העונה וטייל מסביב לעולם. מה חושבים על כך חבריו לעולם הכדורסל? מתברר שכולם בעד

יום רביעי 25 פברואר 2009
שלמה חסיד

 הסיפור של שחקן נבחרת ישראל בכדורסל, מתן נאור, הוא קצת מוזר על גבול הסהרורי. בגיל 28, בשיא הקריירה, הוא החליט לקחת שנה חופש מכדורסל ולהקיף את היקום עם מזוודה גדולה ושלל כרטיסי טיסה.

כך מצא את עצמו הטאלנט מקפץ בין פלאי עולם במקום לכדרר בנוקיה, במלחה ובאולם הפחים. אז מה מסתתר מאחורי הרעיון והאם נאור גילה את אמריקה? חבריו לעולם הכדורסל דנים בסוגיה ומנסים להסביר איך יכול להיות שללא כל הכנה הוא אמור לחזור בקרוב לשחק בליגת ווינר (כנראה בגלגל/גלבוע).

דורון ג'מצ'י, מכבי תל-אביב ונבחרת ישראל בעברו, רואה את שני הצדדים של המטבע: "אני באופן אישי לא מתחבר לזה, זה לא נראה לי רציני שחקן שבאמצע הקריירה עושה הפסקה ונוסע לטיול. זה לא משדר מקצוענות ולא נראה טוב. זה חומר למחשבה לבוס הבא שיקלוט אותו, מה יקרה אם הוא ירצה שוב לטייל? הוא לא מיצה את העניין בחצי שנה".

אבל הוא אומר שבעתיד לא תהיה לו הזדמנות לכזה טיול

"לכן מצד שני, אני יכול להבין אותו. קריירת כדורסל היא עסק תובעני מאוד עם קצב רצחני. אני זוכר שהיו לי פעם 6 שנים ללא חופש. מכבי, נבחרת וחוזר חלילה וזה ממש לא עסק קל. לפעמים אתה רוצה לברוח מכל זה אז אני גם חושב שאי אפשר לקחת את זה רק לכיוון השלילי".

חיים אוחיון, הבעלים של גליל/גלבוען אמר: "כשמתן נאור ביקש מאיתנו להצטרף לאימונים לא חשבנו פעמיים. אני ממליץ לכל שחקן מקצוען שנמצא באמצע הקריירה לעשות שנה הפסקה, לארוז כמה חפצים ולנסוע לטיול. לא יקרה כלום אם הכדורסל יחכה שנה אחת ובינתיים יראו עולם, יכירו נופים, יקבלו פרופורציות, יספגו תרבויות אחרות ויחזרו שחקנים ואנשים טובים יותר. ממליץ זאת לכל בן אדם באשר הוא, ובמיוחד ספורטאים שעל הכתפיים שלהם רובצת כל-כך הרבה מעמסה ואחריות".

יורם חרוש, עוזר מאמן נבחרת ישראל וחבר קרוב: "צריך לכבד את ההחלטה של מתן. כשהוא סיפר לי על ההחלטה לנסוע לחופש הבנתי אותו, הוא בא ואמר שבנקודה הזאת לפני שיש לו ילדים זה הזמן ללכת לטייל ולראות את העולם, לא יהיה לזה זמן מאוחר יותר. התרוצץ לו רעיון בראש וטוב שהוא מימש אותו ולא נתן לעניין הזה לתסכל אותו".

אז אתה בעד להשגים חלומות על חשבון הקריירה

"כל אחד שיש לו רעיון מסוים בראש שהוא רוצה לעשות אותו, מוטב לו לעשות ולא להדחיק כי לפעמים זה נהיה מג'וק קטן לפיל גדול, ואם מישהו רוצה לנסוע לטיול זה דבר חיובי, בריא וקדימה לדרך".

ארז כץ, אחד מחבריו הקרובים של נאור סיכם: "החלטה לצאת לטיול גדול או לא, הינה אינדיבידואלית וצריך לכבד כל אחד על הדרך שבה הוא בוחר להעביר את החיים שלו, מי שרוצה שיסע לטייל ואין עם זה שום בעיה. אני בינתיים לא הולך לטייל אבל זה לא אומר שאני לא אעשה את זה במהלך הקריירה או אחריה, לא מבין למה צריך לקחת דברים לכיוון השלילי".

מה לדעתך זה עשה לו?

"מתן הוא בחור חכם מאוד, אוהב את הכדורסל, אני דווקא רואה את החיוביות שבן אדם שיכל להמשיך לטייל ושום דבר לא הפריע לו כל-כך התגעגע למשחק, עזב את החיים הטובים וחזר. אני בטוח שהטיול הוסיף לו, כמו כל חוויה בחיים, גם מהדבר הזה אפשר ללמוד הרבה מאוד וכל מי שנמצא במסגרת נוקשה ורוצה ללכת לטייל אני חושב שהשמיים הם פתוחים ואין עם זה שום בעיה".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק