כשיוסי כבש בברנבאו...

השער של יוסי בניון בסנטיאגו ברנבאו מול ריאל מדריד, ריגש את כולנו, לעולם לא נשכח את ההתחלה, מהפריפריה, מדימונה הקטנה. איל כהן בהחלט מזיל דמעה, מהתרגשות

יום חמישי 26 פברואר 2009
אייל כהן

תרשו לי להתוודות בפניכם, השער של יוסי בניון היום (רביעי) בברנבאו, ריגש אותי כל כך
עד שירדה לי דמעה קלה, כן כן יוסי ריגש אותי, אותו יוסי שבכה שהפועל באר שבע ירדה ליגה
עשה את זה כמו גדול בליברפול.

קשה לי להעביר לכם את הצמרמורת שעוברת לי בגוף, כאשר ראיתי את אותו הילד מדימונה, ילד הפלא, שהחל במקום כל כך נידח בנגב, וב-25 בפברואר הוא הצליח להרגיז 90 אלף מדרידאים בהיכל התהילה,  סנטיאגו ברנבאו, אבל ריגש אומה שלמה בישראל. 

יוסי בניון הוא לא עוד שחקן, הוא סמל ודמות לחיקוי. יוסי מוביל קו גאוני בצורה פשוט אומנותית, כמה אמונה עצמית ומשפחה תומכת, עוזרת לשחקן כדורגל, שקיבל כישרון אלוקי והפך אותו למקצוע מכובד. 

בניון נתת לי רגע של אושר, שיחקק בזכרוני עוד הרבה זמן, קשה פשוט להבין את המשמעות, זה לא עוד גול, זה גול של הפריפריה, של המקום שאולי אף אחד לא מכיר, אותה דימונה שבה התחלת את הקריירה והמשפחה שלך הגאה צפתה בך משם והנה רגע התהילה שלך ושימחת את כולנו.

התיאור הנ"ל קצת מזכיר לי את הצמיחה של ברק אובמה לנשיאות, אותו ילד אפריקאי, שהסתובב ברחבי הגלובוס, וצמח להיות נשיא ארה"ב, כן כן גם אותה סבתא קנייתית, צפה בבנה נואם מעל רחבת הקפיטול בוושינגטון ומושבע לנשיאות בחודש שעבר.

YES WE CAN, YOSSI

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק