איך מנצחים ב-20 הפרש

הערב - רגע האמת של מכבי ת"א מול ריאל מדריד. כדי להעפיל לשלב ההצלבה, הצהובים חייבים ניצחון בהפרש שימחק את התבוסה במשחק החוץ - ניצחון ב-20 הפרש ומעלה. איך מנצחים בהפרש כזה? התשובות בפנים

יום חמישי 26 פברואר 2009
שלמה חסיד
מכבי ת"א חייבת לנצח הערב את המשוכה הגבוהה ריאל מדריד, בהפרש של מעל 19, אם היא רוצה לשפר מאוד את סיכוייה להעפיל לשלב ההצלבה ביורוליג. לכולם ברור שזה לא הולך להיות עסק קל, אך בכל זאת, זה אפשרי לו רק ננסה ונרצה.

שאלנו מומחי כדורסל, כיצד אפשר לעמוד במשימה ולנצח ב-20+?

מי שמכיר מצוין את ריאל הוא נבאן ספאחיה, אלוף ספרד עם טאו ויטוריה. ספאחיה אומר ש: "ראשית, לא נראה לי שמכבי, בשלב הזה לפני שהמשחק התחיל, חולמת על ניצחון של 20 הפרש. מי שהולך מההתחלה על ההפרש - יכול גם להפסיד ופיני יודע זאת טוב מכולם". 

איך לדעתך יראה המשחק הערב?

"מכבי תפתח רגיל בכדי להשיג שליטה במשחק ורק אז תנסה לכפות את ההפרש הרצוי בעזרת פוזשנים של משחק מהיר משני הצדדים. לביתיות ולקהל תהיה השפעה גדולה".

אחד ממומחי הכדורסל האירופאי הוא אלדד אקוניס, מנג'ר בני השרון: "קשה לפתוח את המשחק עם ההרגשה שצריך לנצח בהפרש גבוה, שגם אם אתה משיג ניצחון על ריאל, שזו משימה מאוד קשה בפני עצמה, עדיין לא עמדת במשימה. לדעתי פיני יפתח בניסיון לפצח את ריאל וקודם כל ינסה לנצח, כי הפסד יגמור את הסיפור. מכבי תנסה ליצור מומנטום אחד גדול כדי לנצח בהפרש גבוה".

בעונה שעברה הדהימה מכבי תל אביב בניצחון במדריד. אז המאמן היה צביקה שרף. את העונה פתח כמאמן עודד קטש שטוען: "כשצריך לנצח ב-20 הפרש, הנתון הזה תמיד יושב בראש, אבל אי אפשר להתחיל משחק במחשבה על הפרש מסוים. מכבי חייבת לשחק טוב מההתחלה, לצבור ביטחון ולשאוף ליצור הפרש ככל שהמשחק יתקדם. כשמדברים על הצורך בהפרש מסוים - תמיד המשחק מתגלגל לכיוון הזה ומוכרע על 2-3 נק' לפה או לשם, נראה מה יהיה הערב".

ואולי מה שיוביל הערב את מכבי תל אביב הוא דווקא הרוח המכבית. זו שהחלה לנשוב בהיכל בשנות ה-70. אחד מאלה שהחדיר אז את האמונה שהכל אפשרי הוא מוטי ארואסטי שאמר: "כשחושבים מההתחלה על הטקטיקה, שוכחים הוראות ומפסידים. כשמגיעים לחמש הדקות האחרונות - אז אפשר לדבר על הפרשים, הצבלות וכו'. מכבי תריכה לשחק את המשחק הרגיל שהביא למכבי נצחונות על יריבותיה עד כה, מלבד מלאגה, את ההפרש צריך להשאיר לסוף. לא שמעתי שמדברים על הפרש עוד לפני שהתחיל המשחק".תגובות

b

טלספורט בפייסבוק