הסיכוי קיים, אבל אפסי

אם מישהו מאמין בניסים אז הנה התרחיש היחיד בו מכבי תל אביב תעפיל לשלב הבא. שני נצחונות של מכבי, על אלבה ברלין ועל ברצלונה ביותר מ-20 הפרש ובנוסף הפסד ביתי של ברצלונה לריאל מדריד

יום חמישי 26 פברואר 2009
שלמה חסיד
 מכבי תל אביב ידעה כבר מספר ניסים בשנים האחרונות, אולם הסיכוי שנס שכזה יתרחש גם השנה הוא אפסי. מכבי צריכה שיקרו שלושה דברים כדי לסיים במקום השני בבית ו', ולהעפיל לשלב הבא.  אולם כמו שזה נראה כעת, מכבי עשויה אפילו לסיים רביעית. אגב, המקום הראשון הוא בלתי אפשרי עבור מכבי תל אביב.

אז איך בכל זאת מכבי עשויה להעפיל לשלב הבא? ראשית על מכבי לנצח בשבוע הבא בחוץ את אלבה ברלין שהפסידה הערב לברצלונה 57:75,   וספגה את הפסדה הרביעי בשלב ההצלבה.

אז יחפשו במכבי את הישועה מריאל מדריד. מכבי זקוקה לניצחון של ריאל בחוץ על ברצלונה בשבוע הבא. ריאל ניצחה במשחק הראשון את ברצלונה בהפרש של שתי נקודות והיא זקוקה לניצחון נוסף,  כדי להבטיח את המקום הראשון בבית ו' או להפסד לבארסה בפער של נקודה אחת. אולם הסיכוי שבארסה תפסיד בביתה לקבוצה כמו ריאל הוא נמוך במיוחד. ושוב נדגיש, הפסד של מכבי לאלבה או ניצחון של ברצלונה על ריאל מדריד ומכבי לא תוכל לסיים שנייה בשום אופן.

אם בכל זאת תנצח מכבי בברלין וברצלונה תפסיד בביתה יוכרע המקום השני במשחק שיסיים את שלב הטופ 16 בעוד שבועיים בהיכל נוקיה. מכבי תארח את ברצלונה ותצטרך לנצח אותה בפער של 21 נקודות, זאת מאחר שבמשחק הראשון ביניהן הפסידה מכבי 65:85. במקרה שכזה יהיו לברצלונה ומכבי שלוש נצחונות כל אחת ומה שיכריע יהיה צמד המשחק בינהן. במקרה שמכבי תנצח בדיוק ב-20 הפרש יקבע הפרש הסלים הכללי. בכל מקרה, ניצחון על בארסה בפער של פחות מ-20 הפרש ומכבי לא תסיים שנייה.

אז למי שעוד מאמין, כדאי שיתפלל, זו הדרך היחידה של מכבי לעלות לשלב הבא. קלוש, לא מציאותי, אבל קיים.

צילום: MACCABIFANS

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק