לברון שובר שיאים (שליליים)

NBA: קליבלנד שברו את כל השיאים השליליים שלהם העונה בהפסד 74:93 ליוסטון רוקטס, שנהנו ממשחק גדול של יאו מינג. הלייקרס לא התקשו נגד הסאנס ששיחקו ללא סטיב נאש הפצוע

יום שישי 27 פברואר 2009
מערכת TELESPORT

הלילה בנ.ב.א ראינו את אחת מתצוגות הנפל הגדולות בקריירה הקצרה אבל המפוארת של לברון ג'יימס בקליבלנד, כשהוא וקבוצתו שברו כל שיא שלילי עונתי שאפשר לחשוב עליו בהפסד ליוסטון. 

המשחק השני של הלילה הפגיש את שאק וקובי, שכזכור זכו במשותף בתואר הm.v.p של האולסטאר האחרון, למשחק קצבי אבל חד צדדי בין הפיניקס סאנס ללוס אנג'לס לייקרס.


לטבלת הליגה, המלצות ועוד - היכנסו לאיזור המיוחד של ה-NBA


יוסטון רוקטס - קליבלנד קבאלירס 74:93

משחק הגנתי מושלם של הרוקטס, בתוספת של הופעה מרשימה של יאו מינג העניקו לקבוצה הביתית ניצחון יוקרתי על הקבוצה עם המאזן הטוב במזרח, קליבלנד.

לברון והקבאלירס עברו משחק אומלל, כשהם שוברים שיאים שליליים שכמוהם לא נראו בקבוצה הזאת בתקופה האחרונה. לברון ג'יימס סיים את המשחק בפעם הראשונה בקריירה שלו ללא אסיסטים אחרי 493 משחקים (!) רצופים, ולמרות שהוביל את קלעי הקבוצה עם 21 נקודות ביחד עם מו וויליאמס, הוא עשה את זה באחוזים נוראיים, כמו כל קבוצתו, ששברה את השיא השלילי שלה העונה באחוזים מהשדה, 34% בלבד.

בנוסף לכך, קליבלנד שברו פעמיים את השיא השלילי שלהם לנקודות לרבע, תחילה ברבע הראשון בו קלעו 11 נקודות אל מול 19 של יוסטון, ואחר כך ברבע השלישי שהגיעו לשפל חדש של 10 נקודות בלבד, דבר שהרוקטס ניצלו כדי לפתוח פער של 18 נקודות לפני הרבע האחרון. בסופו של דבר גם התוצאה הסופית של קליבלנד הייתה הנמוכה ביותר שלהם העונה, עוד שיא לאוסף.

ואם כל זה לא מספיק, בן וואלאס, הפורוורד המצויין שבר את רגלו והוא צפוי להיעדר לפחות ל-8 עד 10 שבועות.

כאמור, אצל הרוקטס בלט בעיקר הסיני הענק יאו מינג, שקלע 28 נקודות ב-13 מ-15 מהשדה, והוריד עוד 8 ריבאונדים. וואפר עלה מהספסל ונתן הופעה מרשימה עם 19 נקודות, ארטסט הוסיף 15 וסקולה עוד 14 נקודות. 

אצל קליבלנד וויליאמס וג'יימס צלפו 21 נקודות, אילגאוסקאס וצ'רביאק הוסיפו עוד 11 כל אחד, כשאילגאוסקאס מוריד גם 13 ריבאונדים. 


לוס אנג'לס לייקרס - פיניקס סאנס 106:132

הלייקרס לא התקשו במיוחד מול פיניקס ששיחקו ללא כוכבם הגדול, סטיב נאש. התקפת המשולש של הלייקרס הייתה בשיאה ולסאנס לא היה שום סיכוי בשום שלב שהוא של המשחק. כבר ברבע הראשון L.A פתחו פער של 13 נקודות כשהם קולעים לא פחות מ-39 נקודות, כשרק בארבוסה משאיר את הקבוצה האורחת במשחק. 

השליטה של הלייקרס נמשכה עד הסיום ורוב הרבע האחרון היה כבר גארבג' טיים אחד ארוך, קובי בראיינט אפילו לא שותף לאורך כל הרבע. 

אודום הוביל את קלעי הלייקרס עם 23 נקודות ב-11 מ-12 מהשדה, כשהוא מוסיף גם עוד 9 ריבאונדים. קובי קלע 22 ותרם 8 אסיסטים ב-26 דקות בלבד, והצלע השלישית בהתקפת המשולש של פיל ג'קסון, פאול גאסול, הוסיף 16 נקודות ו-9 ריבאונדים גם כן.

אצל הסאנס, בארבוסה היה מצויין כשהוא מסיים את המשחק עם 18 נקודות, 7 אסיסטים ו-6 ריבאונדים, טאקר הוסיף 16 נקודות, רובם בגארבג' טיים ודראגיץ' קלע עוד 14.תגובות

2

טלספורט בפייסבוק